Size
Net weight [kg]
Antifreeze
A~5010521~1602
RAVENOL
Coolant (G11/G48) Yellow fluorescent RAV TTC C11 READY 1,5L
Name Coolant
Coolant type G11/G48
Capacity [l] 1.5
Colour Yellow fluorescent
Norm JIS K 2234 MAN 324 NF CHRYSLER MS 7170 ÖNORM V5123 UNE 25-361 ASTM D2570 ASTM D1384 CUNA NC 956-16 AFNOR NF R 15-601 ASTM D3306 FORD WSS-M97B51-A ASTM D6210 Type 1-FF ASTM D2809 FIAT PARAFLU 11 ASTM D4985 IVECO 18-1830 FIAT 9.55523 SAE J1034 BS 6580 VW TL 774-C
12.36
10.30 £
(8.24 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Bestsellers
RAVENOL
Coolant (G11/G48) Yellow fluorescent RAV TTC C11 READY 5L
Name Coolant
Coolant type G11/G48
Capacity [l] 5
Colour Yellow fluorescent
Norm JIS K 2234 MAN 324 NF CHRYSLER MS 7170 ÖNORM V5123 UNE 25-361 ASTM D2570 ASTM D1384 CUNA NC 956-16 AFNOR NF R 15-601 ASTM D3306 FORD WSS-M97B51-A ASTM D6210 Type 1-FF ASTM D2809 FIAT PARAFLU 11 ASTM D4985 IVECO 18-1830 FIAT 9.55523 SAE J1034 BS 6580 VW TL 774-C
32.26
26.88 £
(6.45 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
RAVENOL
Coolant (G12+/G30) Purple RAV OTC C12+ READY 1,5L
Name Coolant
Coolant type G12+/G30
Capacity [l] 1.5
Colour Purple
Norm DAF 74002 GM +B 040 1065 GM 6277M JAGUAR/ LAND ROVER STJLR.651.5003 VOLVO VCS DEUTZ DQC CB-14 TOYOTA 08889-80014 DTFR 29C110 TOYOTA 08889-80015 MITSUBISHI 0103044 VOLVO 9437650 MITSUBISHI 0103045 VOLVO 9437651 FORD 1336797 MITSUBISHI MZ311986 FORD 1336807 FORD 1365305 JAGUAR JLM 209722 TOYOTA 00272-1LLAC TOYOTA 08889-00115 LAND ROVER STC50529 TOYOTA 08889-01005 DTFR 29D110 MB 326.3 Porsche FORD WSS-M97B44-D VW TL 774-D VW TL 774-F MAN 324 SNF VW G 012 A8G M9 VW G 012 A8F M1 MB 325.3 SAE J1034 VW G 012 A8F M8
13.12
10.93 £
(8.75 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Bestsellers
RAVENOL
Coolant (G12+/G30) Purple RAV OTC C12+ READY 5L
Name Coolant
Coolant type G12+/G30
Capacity [l] 5
Colour Purple
Norm DAF 74002 GM +B 040 1065 GM 6277M JAGUAR/ LAND ROVER STJLR.651.5003 VOLVO VCS DEUTZ DQC CB-14 TOYOTA 08889-80014 DTFR 29C110 TOYOTA 08889-80015 MITSUBISHI 0103044 VOLVO 9437650 MITSUBISHI 0103045 VOLVO 9437651 FORD 1336797 MITSUBISHI MZ311986 FORD 1336807 FORD 1365305 JAGUAR JLM 209722 TOYOTA 00272-1LLAC TOYOTA 08889-00115 LAND ROVER STC50529 TOYOTA 08889-01005 DTFR 29D110 MB 326.3 Porsche FORD WSS-M97B44-D VW TL 774-D VW TL 774-F MAN 324 SNF VW G 012 A8G M9 VW G 012 A8F M1 MB 325.3 SAE J1034 VW G 012 A8F M8
34.54
28.78 £
(6.91 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Bestsellers
RAVENOL
Coolant (G11/G48) Green RAV HJC FL22 READY 5L
Name Coolant
Coolant type G11/G48
Capacity [l] 5
Colour Green
Norm MAZDA FL22 FORD VC-10-A FORD WSS-M97B55 HONDA 08CLAG010S0 NISSAN KE90299944 HYUNDAI 00232-19010 HYUNDAI 07100-00200 HYUNDAI 07100-00400 HYUNDAI LONG LIFE COOLANT MAZDA 000077508E20 MAZDA C100CL005A4X MAZDA C122CL005A4X NISSAN KE90299934 SUBARU COOLANT 16218 SUZUKI LONGLIFE COOLANT NISSAN ANTI-FREEZE COOLANT L250
33.36
27.80 £
(6.67 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Bestsellers
RAVENOL
Coolant (G11/G48) Green RAV HJC FL22 READY 1,5L
Name Coolant
Coolant type G11/G48
Capacity [l] 1.5
Colour Green
Norm MAZDA FL22 FORD VC-10-A FORD WSS-M97B55 HONDA 08CLAG010S0 NISSAN KE90299944 HYUNDAI 00232-19010 HYUNDAI 07100-00200 HYUNDAI 07100-00400 HYUNDAI LONG LIFE COOLANT MAZDA 000077508E20 MAZDA C100CL005A4X MAZDA C122CL005A4X NISSAN KE90299934 SUBARU COOLANT 16218 SUZUKI LONGLIFE COOLANT NISSAN ANTI-FREEZE COOLANT L250
12.78
10.65 £
(8.52 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
THERMOTEC COOLANTS
Coolant (ECO) Green KTT EKO 1L RTU
Name Coolant
Coolant type ECO
Capacity [l] 1
Colour Green
4.31
3.59 £ 5.44 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
4.31 £
THERMOTEC COOLANTS
Coolant (ECO) Green KTT EKO 20L RTU
Name Coolant
Coolant type ECO
Capacity [l] 20
Colour Green
53.32
44.43 £ 81.40 £
(2.67 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
53.32 £
THERMOTEC COOLANTS
Coolant (ECO) Green KTT EKO 5L RTU
Name Coolant
Coolant type ECO
Capacity [l] 5
Colour Green
15.34
12.78 £ 19.96 £
(3.07 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
15.34 £
THERMOTEC COOLANTS
Coolant (G12+/G30) Yellow KTT YELLOW 20L RTU HD
Name Coolant
Coolant type G12+/G30
Capacity [l] 20
Colour Yellow
Norm VOLVO VCS 418-001 PN-C-40007:2000 ASTM D3306 RENAULT 41-01-001
67.30
56.08 £
(3.37 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
THERMOTEC COOLANTS
Coolant (G12+/G30) Yellow KTT YELLOW 5L RTU
Name Coolant
Coolant type G12+/G30
Capacity [l] 5
Colour Yellow
Norm VOLVO VCS 418-001 PN-C-40007:2000 ASTM D3306 RENAULT 41-01-001
16.26
13.55 £
(3.25 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
VALVOLINE
Coolant Yellow VAL MV COOLANT RTU 1L
Name Coolant
Capacity [l] 1
Colour Yellow
Norm RENAULT Glaceol RX type D GM +B 040 1065 GM 6277M JAGUAR/ LAND ROVER STJLR.651.5003 VOLVO VCS SAE J814 GM B 040 0240 ÖNORM V5123 MB 325.0 CUNA NC 956-16 AFNOR NF R 15-601 ASDM D 3306 FORD WSS-M97B44-D VW TL 774-J VW TL 774-D VW TL 774-F ASTM D4656 BS 6580:1992 VW TL 774-G SAE J1941 MB 325.5 MB 325.3 SAE J1034 MB 325.6 MB 325.2 VW TL 774-C
6.46
5.38 £ 12.46 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
6.46 £
VALVOLINE
Coolant Yellow VAL MV COOLANT RTU 5L
Name Coolant
Capacity [l] 5
Colour Yellow
Norm RENAULT Glaceol RX type D GM +B 040 1065 GM 6277M JAGUAR/ LAND ROVER STJLR.651.5003 VOLVO VCS SAE J814 GM B 040 0240 ÖNORM V5123 MB 325.0 CUNA NC 956-16 AFNOR NF R 15-601 ASDM D 3306 FORD WSS-M97B44-D VW TL 774-J VW TL 774-D VW TL 774-F ASTM D4656 BS 6580:1992 VW TL 774-G SAE J1941 MB 325.5 MB 325.3 SAE J1034 MB 325.6 MB 325.2 VW TL 774-C
30.19
25.16 £ 55.72 £
(6.04 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
30.19 £
VALVOLINE
Coolant (G11/G48) Blue VAL OEM ADV AFC48 RTU 5L
Name Coolant
Coolant type G11/G48
Capacity [l] 5
Colour Blue
Norm DETROIT DIESEL 7SE298 MAN 324 NF DEUTZ DQC CA-14 SAE J814 BMW LC-87 (BMW GS 94000) INNIO JENBACHER TA 1000-0201 GM B 040 0240 TESLA MB 326.0 MB 325.0 GM 1825M ASTM D3306 ASTM D4985 SAE J1941 SAE J1034 GM 1899M MTU MTL 5048 VW TL 774-C
34.97
29.14 £ 55.20 £
(6.99 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
34.97 £
SHELL
Coolant (G12+/G30) Pink SHELL COOL LL E RTU 4L
Name Coolant
Coolant type G12+/G30
Capacity [l] 4
Colour Pink
21.20
17.67 £ 24.10 £
(5.30 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
21.20 £
THERMOTEC COOLANTS
Antifreeze/coolant fluids and concentrates (G12+/G30) Pink/Red KTT G12+ 5L CONC SET
Name Antifreeze/coolant fluids and concentrates
Coolant type G12+/G30
Capacity [l] 5
Colour Red Pink
Norm PN-C-40007:2000 ASTM D3306
50.95
42.46 £ 75.54 £
(2.55 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
50.95 £
RAVENOL
Coolant (G11/G48) Green RAV HJC FL22 READY 20L
Name Coolant
Coolant type G11/G48
Capacity [l] 20
Colour Green
Norm MAZDA FL22 FORD VC-10-A FORD WSS-M97B55 HONDA 08CLAG010S0 NISSAN KE90299944 HYUNDAI 00232-19010 HYUNDAI 07100-00200 HYUNDAI 07100-00400 HYUNDAI LONG LIFE COOLANT MAZDA 000077508E20 MAZDA C100CL005A4X MAZDA C122CL005A4X NISSAN KE90299934 SUBARU COOLANT 16218 SUZUKI LONGLIFE COOLANT NISSAN ANTI-FREEZE COOLANT L250
128.98
107.48 £
(6.45 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
THERMOTEC COOLANTS
Antifreeze/coolant fluids and concentrates (G11/G48) Blue KTT G11 5L CONC SET
Name Antifreeze/coolant fluids and concentrates
Coolant type G11/G48
Capacity [l] 5
Colour Blue
Norm PN-C-40007:2000 ASDM D 3306
58.90
49.08 £ 72.54 £
(2.95 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
58.90 £
AGRO
OE JOHN DEERE
Coolant (G12+/G30) Yellow COOL-GARD II. 20L-JD
Name Coolant
Coolant type G12+/G30
Capacity [l] 20
Colour Yellow
160.80
134.00 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
RAVENOL
Antifreeze/coolant fluids and concentrates (G12+/G30) Purple RAV OTC C12+ CONC 1,5L
Name Antifreeze/coolant fluids and concentrates
Coolant type G12+/G30
Capacity [l] 1.5
Colour Purple
Norm DAF 74002 GM +B 040 1065 GM 6277M JAGUAR/ LAND ROVER STJLR.651.5003 VOLVO VCS DEUTZ DQC CB-14 TOYOTA 08889-80014 DTFR 29C110 TOYOTA 08889-80015 MITSUBISHI 0103044 VOLVO 9437650 MITSUBISHI 0103045 VOLVO 9437651 FORD 1336797 MITSUBISHI MZ311986 FORD 1336807 FORD 1365305 JAGUAR JLM 209722 TOYOTA 00272-1LLAC TOYOTA 08889-00115 LAND ROVER STC50529 TOYOTA 08889-01005 Porsche FORD WSS-M97B44-D VW TL 774-D VW TL 774-F MAN 324 SNF VW G 012 A8F M1 MB 325.3 SAE J1034 VW G 012 A8F M8
16.80
14.00 £
(11.20 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
AGRO
43.30
36.08 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Motorcycle
83.57
69.64 £ 162.00 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
83.57 £
SHELL
Antifreeze/coolant fluids and concentrates (G11/G48) Blue/Green SHELL COOL EX E CONC.4L
Name Antifreeze/coolant fluids and concentrates
Coolant type G11/G48
Capacity [l] 4
Colour Blue Green
25.93
21.61 £ 29.86 £
(6.48 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
25.93 £
RAVENOL
Antifreeze/coolant fluids and concentrates (G12+/G30) Purple RAV OTC C12+ CONC 20L
Name Antifreeze/coolant fluids and concentrates
Coolant type G12+/G30
Capacity [l] 20
Colour Purple
Norm DAF 74002 GM +B 040 1065 GM 6277M JAGUAR/ LAND ROVER STJLR.651.5003 VOLVO VCS DEUTZ DQC CB-14 TOYOTA 08889-80014 DTFR 29C110 TOYOTA 08889-80015 MITSUBISHI 0103044 VOLVO 9437650 MITSUBISHI 0103045 VOLVO 9437651 FORD 1336797 MITSUBISHI MZ311986 FORD 1336807 FORD 1365305 JAGUAR JLM 209722 TOYOTA 00272-1LLAC TOYOTA 08889-00115 LAND ROVER STC50529 TOYOTA 08889-01005 Porsche FORD WSS-M97B44-D VW TL 774-D VW TL 774-F MAN 324 SNF VW G 012 A8F M1 MB 325.3 SAE J1034 VW G 012 A8F M8
183.06
152.55 £
(9.15 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
RAVENOL
Coolant (G12+/G30) Purple RAV OTC C12+ READY 20L
Name Coolant
Coolant type G12+/G30
Capacity [l] 20
Colour Purple
Norm DAF 74002 GM +B 040 1065 GM 6277M JAGUAR/ LAND ROVER STJLR.651.5003 VOLVO VCS DEUTZ DQC CB-14 TOYOTA 08889-80014 DTFR 29C110 TOYOTA 08889-80015 MITSUBISHI 0103044 VOLVO 9437650 MITSUBISHI 0103045 VOLVO 9437651 FORD 1336797 MITSUBISHI MZ311986 FORD 1336807 FORD 1365305 JAGUAR JLM 209722 TOYOTA 00272-1LLAC TOYOTA 08889-00115 LAND ROVER STC50529 TOYOTA 08889-01005 DTFR 29D110 MB 326.3 Porsche FORD WSS-M97B44-D VW TL 774-D VW TL 774-F MAN 324 SNF VW G 012 A8G M9 VW G 012 A8F M1 MB 325.3 SAE J1034 VW G 012 A8F M8
132.06
110.05 £
(6.60 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
VALVOLINE
Coolant Yellow VAL MV COOLANT RTU 20L
Name Coolant
Capacity [l] 20
Colour Yellow
Norm RENAULT Glaceol RX type D GM +B 040 1065 GM 6277M JAGUAR/ LAND ROVER STJLR.651.5003 VOLVO VCS SAE J814 GM B 040 0240 ÖNORM V5123 MB 325.0 CUNA NC 956-16 AFNOR NF R 15-601 ASDM D 3306 FORD WSS-M97B44-D VW TL 774-J VW TL 774-D VW TL 774-F ASTM D4656 BS 6580:1992 VW TL 774-G SAE J1941 MB 325.5 MB 325.3 SAE J1034 MB 325.6 MB 325.2 VW TL 774-C
130.70
108.92 £ 182.86 £
(6.54 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
130.70 £
RAVENOL
Antifreeze/coolant fluids and concentrates (G11/G48) Yellow fluorescent RAV TTC C11 CONC 20L
Name Antifreeze/coolant fluids and concentrates
Coolant type G11/G48
Capacity [l] 20
Colour Yellow fluorescent
Norm JIS K 2234 MAN 324 NF CHRYSLER MS 7170 ÖNORM V5123 UNE 25-361 ASTM D1384 CUNA NC 956-16 AFNOR NF R 15-601 FORD WSS-M97B51-A ASTM D6210 Type 1-FF ASTM D3306 Type 1 ASTM D2809 FIAT PARAFLU 11 ASTM D4985 IVECO 18-1830 FIAT 9.55523 SAE J1034 ASTM D4340 BS 6580 VW TL 774-C
166.02
138.35 £
(8.30 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
RAVENOL
Antifreeze/coolant fluids and concentrates (G11/G48) Yellow fluorescent RAV TTC C11 CONC 1,5L
Name Antifreeze/coolant fluids and concentrates
Coolant type G11/G48
Capacity [l] 1.5
Colour Yellow fluorescent
Norm JIS K 2234 MAN 324 NF CHRYSLER MS 7170 ÖNORM V5123 UNE 25-361 ASTM D1384 CUNA NC 956-16 AFNOR NF R 15-601 FORD WSS-M97B51-A ASTM D6210 Type 1-FF ASTM D3306 Type 1 ASTM D2809 FIAT PARAFLU 11 ASTM D4985 IVECO 18-1830 FIAT 9.55523 SAE J1034 ASTM D4340 BS 6580 VW TL 774-C
15.58
12.98 £
(10.39 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Motorcycle
9.96
8.30 £
(66.40 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
RAVENOL
Coolant (G11/G48) Yellow fluorescent RAV TTC C11 READY 20L
Name Coolant
Coolant type G11/G48
Capacity [l] 20
Colour Yellow fluorescent
Norm JIS K 2234 MAN 324 NF CHRYSLER MS 7170 ÖNORM V5123 UNE 25-361 ASTM D2570 ASTM D1384 CUNA NC 956-16 AFNOR NF R 15-601 ASTM D3306 FORD WSS-M97B51-A ASTM D6210 Type 1-FF ASTM D2809 FIAT PARAFLU 11 ASTM D4985 IVECO 18-1830 FIAT 9.55523 SAE J1034 BS 6580 VW TL 774-C
123.00
102.50 £
(6.15 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
previous
2 of 3
next