Availability


Price



Auto detailing

A~5010839
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

KARCHER
Vacuum cleaner 1300W NT 22/1 Ap Te L 1.378-610.0

Intended use To industry use
Name Vacuum cleaner
Model NT 22/1 Ap Te L
Rated power [W] 1300
Tank capacity [l] 22
Stainless steel tank No
Add to cart
(0)
5 pcs.
432.90
360.75 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

RUPES
Polisher / Polishing set 2000-4200rev./min. 500W LHR21ES 3201522

Market / application Professional
Power supply Power supply
Name Polisher Polishing set
Set Yes
Model LHR21ES
Rated power [W] 500
Voltage [V] 230
Oscillation amplitude [mm] 21
Disc diameter [mm] 150
Rotation adjustment Yes
Add to cart
(0)
4 pcs.
You save:  
414.43 £
491.57
409.64 £ 906.00 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 906.00 £

KARCHER
Car shampoo concentrate 0,5 l

Market / application Hobby
Name Car shampoo
Concentrate Yes
Capacity [l] 0,5
Add to cart
(0)
4 pcs.
15.16
12.63 £
(30.32 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

SONAX
Wheel rim and covers agent Profiline RED MAX 5l 5,5kg SX231505

Market / application Auto Detailing
Name Wheel rim and covers agent
Capacity [l] 5
pH neutral
Concentrate No
Application (Activity) for cleaning
Intended use (surface) for rims
Add to cart
(0)
4 pcs.
90.46
75.38 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

BOSCH
Vacuum cleaner GAS 18V-10 L PREMIUM 0 601 9C6 302

Intended use To comercial use To industry use
Name Vacuum cleaner
Model GAS 18V-10 L PREMIUM
Power supply Battery-powered
Voltage [V] 18
Antistatic system No
Tank capacity [l] 10
Power-tools terminal No
Harmful dust class L
Add to cart
(0)
3 pcs.
329.02
274.18 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

OE BMW
Car fragrance Natural Air Modern

Name Car fragrance
Producer's name Natural Air Modern
Fitting way vent grid
Quantity per set [pcs] 1
Add to cart
(0)
3 pcs.
38.24
31.87 £ 50.20 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 38.24 £

KWAZAR
Pressure dispenser / Sprayer do aggressive chemicals Orion Super Foamer 6l WTO.0772

Name Pressure dispenser Sprayer
Intended use (material) aggressive chemicals
Type handy
Capacity [l] 6
Equipped with with a plastic pump
Add to cart
(0)
3 pcs.
137.56
114.63 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

APP
Polishing fur for polishing / for shining disc 180mm 1pcs 80080612

Category Polishing
Name Polishing fur
Producer's name APP Wool 180
Type disc
Material Wool
Diameter [mm] 180
Colour Beige
Quantity per set [pcs] 1
Application for polishing for shining
Bracket screwed on
Waterproof No
on a sponge No
Add to cart
(0)
3 pcs.
29.96
24.97 £ 50.04 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 29.96 £

SONAX
milk for cleaning for leather Profiline Leather Care 1L 1l

Market / application Auto Detailing
Name Leather upholstery cleaner
Application (Activity) for cleaning
Application (for the surface) for leather
Capacity [l] 1
Substance form milk
Effect mat
Add to cart
(0)
3 pcs.
44.80
37.33 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

RUPES
Polisher 2000-4200rev./min. 500W LHR21ES 3201500P

Market / application Professional
Power supply Power supply
Name Polisher
Model LHR21ES
Rated power [W] 500
Voltage [V] 230
Oscillation amplitude [mm] 21
Disc diameter [mm] 150
Rotation adjustment Yes
Add to cart
(0)
3 pcs.
825.60
688.00 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

RUPES
Polisher / Polishing set 4000-5500rev./min. 400W 3201505L

Market / application Professional
Power supply Power supply
Name Polisher Polishing set
Set Yes
Rated power [W] 400
Voltage [V] 230
Oscillation amplitude [mm] 12
Disc diameter [mm] 75
Rotation adjustment Yes
Add to cart
(0)
3 pcs.
You save:  
475.76 £
564.32
470.27 £ 1 040.08 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 1 040.08 £

MILWAUKEE
Polishing pad medium-hard for removing holograms 125/140mm hook and loop SPONGE YELLOW FINE 140 / 25 MM - 2 PC 4932492320

Name Polishing pad
Category Polishing
Set Yes
Producer's name SPONGE YELLOW FINE 140 / 25 MM - 2 PC
Type medium-hard
Material Sponge
Diameter [mm] 125 140
Thickness [mm] 25
Colour Yellow
Quantity per set [pcs] 2
Application for removing holograms
Bracket hook and loop
Add to cart
(0)
3 pcs.
30.73
25.61 £ 44.80 £
(15.37 £/pcs)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 30.73 £

SONAX
Tar remover Fluid 5l SX304505

Market / application Auto Detailing
Name Tar remover
Capacity [l] 5
Substance form fluid
pH neutral
Quantity per set [pcs] 1
Concentrate No
Intended use (surface) for windows for rims for paint
Application (for dirt) tar rosin
Add to cart
(0)
3 pcs.
78.64
65.53 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

SONAX
Tyre maintenance agent shine 0,5l SX235241

Market / application Auto Detailing
Capacity [l] 0,5
Substance form gel Dressing
Application (Activity) for protecting
Effect shine
Add to cart
(0)
3 pcs.
32.34
26.95 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

KARCHER
Waxing agent KARCHER 6.295-521.0

Name Waxing agent
Capacity [l] 20
Add to cart
(0)
3 pcs.
192.34
160.28 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

KARCHER
Active foam 1 l

Market / application Hobby
Name Active foam
Concentrate No
Effect no smudges
Capacity [l] 1
Fragrance citrus
pH alkaline
Biodegradable Yes
Add to cart
(0)
2 pcs.
11.60
9.67 £ 16.08 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 11.60 £

BOSCH
Backing pad for polishing 150mm 2 608 612 027

Name Backing pad
Diameter [mm] 150
Application - devices for polishing
Screw type M14
Add to cart
(0)
2 pcs.
59.38
49.48 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

OE BMW
Car fragrance 3 pcs

Name Car fragrance
Fitting way vent grid
Quantity per set [pcs] 3
Add to cart
(0)
2 pcs.
16.55
13.79 £ 20.10 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 16.55 £

RUPES
Polisher / Polishing set 3000-4500rev./min. 500W 3201518L

Market / application Professional
Power supply Power supply
Name Polisher Polishing set
Set Yes
Rated power [W] 500
Voltage [V] 230
Oscillation amplitude [mm] 21
Disc diameter [mm] 150
Rotation adjustment Yes
Add to cart
(0)
2 pcs.
You save:  
729.39 £
811.75
676.46 £ 1 541.14 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 1 541.14 £

RUPES
Polisher / Polishing set 2000-5000rev./min. 500W LHR15ES 3201525

Market / application Professional
Power supply Power supply
Name Polisher Polishing set
Set Yes
Model LHR15ES
Rated power [W] 500
Voltage [V] 230
Oscillation amplitude [mm] 15
Disc diameter [mm] 125
Rotation adjustment Yes
Add to cart
(0)
2 pcs.
901.68
751.40 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

MILWAUKEE
Polishing pad hard for removing light scratches / strong scratches 150/160mm hook and loop SPONGE BLUE ULTRA FINE 140 / 20 MM - 2 PC 4932492312

Name Polishing pad
Category Polishing
Set Yes
Producer's name SPONGE BLUE ULTRA FINE 140 / 20 MM - 2 PC
Type hard
Material Sponge
Diameter [mm] 160 150
Thickness [mm] 20
Colour Blue
Quantity per set [pcs] 2
Application for removing light scratches / strong scratches
Bracket hook and loop
Add to cart
(0)
2 pcs.
31.97
26.64 £ 44.32 £
(15.99 £/pcs)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 31.97 £

MILWAUKEE
Polishing pad soft for polishing / finishing 150/160mm hook and loop SPONGE BLUE ULTRA FINE 160 / 20 MM - 2 PC 4932492318

Name Polishing pad
Category Polishing
Set Yes
Producer's name SPONGE BLUE ULTRA FINE 160 / 20 MM - 2 PC
Type soft
Material Sponge
Diameter [mm] 160 150
Thickness [mm] 20
Colour Blue
Quantity per set [pcs] 2
Application for polishing / finishing
Bracket hook and loop
Add to cart
(0)
2 pcs.
38.58
32.15 £ 44.34 £
(19.29 £/pcs)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 38.58 £

MILWAUKEE
Polishing pad soft for polishing / finishing 125/140mm hook and loop SPONGE BLUE ULTRA FINE 140 / 25 MM - 2 PC 4932492321

Name Polishing pad
Category Polishing
Set Yes
Producer's name SPONGE BLUE ULTRA FINE 140 / 25 MM - 2 PC
Type soft
Material Sponge
Diameter [mm] 125 140
Thickness [mm] 25
Colour Blue
Quantity per set [pcs] 2
Application for polishing / finishing
Bracket hook and loop
Add to cart
(0)
2 pcs.
31.45
26.21 £ 44.56 £
(15.73 £/pcs)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 31.45 £

SONAX
Specimen for removing metallic deposits Wheel Beast Fluid 1l

Market / application Auto Detailing
Name Specimen for removing metallic deposits
Capacity [l] 1
Substance form fluid
pH neutral
Add to cart
(0)
2 pcs.
17.64
14.70 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

TOM-PAR
Washing brush telescope for comercial vehicles (Trucks) / for passenger vehicles TP099847

Name Washing brush
Market / application Hobby
Stick length [cm] 147 350
Kind Telescope
Application for comercial vehicles (Trucks) for passenger vehicles
Add to cart
(0)
2 pcs.
38.80
32.33 £ 47.02 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 38.80 £

SEALEY
Floor water remover 60cm SEA BM24RSM

Market / application Auto Detailing
Name Floor water remover
Length [cm] 122
Width [cm] 60
Material Rubber Aluminium
Add to cart
(0)
2 pcs.
45.90
38.25 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

DOMETIC
Vacuum cleaner 90W PowerVac PV 100 WAE 9600000348

Intended use For a car
Name Vacuum cleaner
Model PowerVac PV 100
Power supply Power supply
Voltage [V] 12 230
Rated power [W] 90
Tank capacity [l] 3.8
Add to cart
(0)
2 pcs.
161.62
134.68 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

KARCHER
Vacuum cleaner 1000W WD2 PLUS V-15/4/18/C 1.628-011.0

Intended use For home use
Name Vacuum cleaner
Model WD2 PLUS V-15/4/18/C
Power supply Power supply
Voltage [V] 230
Rated power [W] 1000
Tank capacity [l] 15
Add to cart
(0)
2 pcs.
135.13
112.61 £ 157.72 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 135.13 £

BOSCH
Washing brush electric 0 603 3E0 000

Name Brush for washing and cleaning
Market / application Auto Detailing Hobby
Kind Electric
Colour Green
Add to cart
(0)
2 pcs.
100.80
84.00 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

BOSCH
Vacuum cleaner GAS 18 V-Li 0 601 9C6 200

Intended use For a car To comercial use For home use To industry use
Name Vacuum cleaner
Model GAS 18 V-Li
Power supply Battery-powered
Voltage [V] 18
Tank capacity [l] 0.7
Add to cart
(0)
1 pcs.
181.84
151.53 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
previous 3 of 4 next