Size
Application type
Product line
Capacity [l]
Brake cleaner - Brake cleaner
A~5010235~92102
MOTIP
Brake cleaner 0,75l 090514 K12PCS
Name Brake cleaner
Capacity [l] 0,75
Packaging Spray
Application (for the surface) For metal clutches elements brakel elements
Product based on carbohydrate
66.10
55.08 £
(5.51 £/pcs)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
MOTIP
Brake cleaner 0,5l 090563 K12PCS
Name Brake cleaner
Capacity [l] 0,5
Packaging Spray
Application (for the surface) For metal clutches elements brakel elements
Product based on carbohydrate
43.24
36.03 £
(3.60 £/pcs)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
PROFITOOL
Brake cleaner 0,5l 1305-01-0070EX12
Name Brake cleaner
Capacity [l] 0,5
Packaging Spray
Application (for the surface) For metal clutches elements brakel elements
Product based on carbohydrate
31.58
26.32 £ 50.21 £
(2.63 £/pcs)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
31.58 £
PROFITOOL
Brake cleaner 5l 1305-01-0071E
Name Brake cleaner
Capacity [l] 5
Packaging Canister
Application (for the surface) For metal clutches elements brakel elements
23.89
19.91 £ 34.32 £
(4.78 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
23.89 £
PROFITOOL
Brake cleaner 20l 1305-01-0072E
Name Brake cleaner
Capacity [l] 20
Packaging Canister
Application (for the surface) For metal clutches elements brakel elements
75.60
63.00 £ 126.64 £
(3.78 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
75.60 £
SILKOLENE
Chain wash SILKOLENE BRAKE & CHAIN CLEANER 0,5l for cleaning for brakes and chain
Name Chain wash
Capacity [l] 0.5
Product line BRAKE & CHAIN CLEANER
Intended use Motorcycles Quad
Application type spray
13.72
11.43 £
(27.44 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
MOTIP
Brake cleaner 5l V05563
Name Brake cleaner
Capacity [l] 5
Packaging Canister
Application (for the surface) For metal clutches elements brakel elements
Product based on carbohydrate
42.34
35.28 £
(8.47 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
CRC
Brake cleaner 5l CRC BRAKLEEN PRO 5L
Name Brake cleaner
Capacity [l] 5
Packaging Canister
Application (for the surface) For metal clutches elements brakel elements
40.18
33.48 £
(8.04 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
MOTIP
Brake cleaner 25l V25563
Name Brake cleaner
Capacity [l] 25
Packaging Barrel
Application (for the surface) For metal clutches elements brakel elements
Product based on carbohydrate
203.62
169.68 £
(8.14 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
CRC
Brake cleaner 20l CRC BRAKLEEN PRO 20L
Name Brake cleaner
Capacity [l] 20
Packaging Barrel
Application (for the surface) For metal clutches elements brakel elements
Product based on acetone isopropyl alcohol
123.70
103.08 £
(6.19 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£