Availability


Price



Manufacturer

Size

Cleaning and washing chemicals - Automotive chemicals

A~5010225
  • 1
  • 2
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

MOTIP
Brake cleaner 0,75l 090514 K12PCS

Name Brake cleaner
Capacity [l] 0,75
Packaging Spray
Application (for the surface) For metal clutches elements brakel elements
Product based on carbohydrate
Add to cart
(0)
>9 pcs.
66.10
55.08 £
(5.51 £/pcs)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

MOTIP
Brake cleaner 0,5l 090563 K12PCS

Name Brake cleaner
Capacity [l] 0,5
Packaging Spray
Application (for the surface) For metal clutches elements brakel elements
Product based on carbohydrate
Add to cart
(0)
>9 pcs.
43.24
36.03 £
(3.60 £/pcs)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

PROFITOOL
Brake cleaner 0,5l 1305-01-0070EX12

Name Brake cleaner
Capacity [l] 0,5
Packaging Spray
Application (for the surface) For metal clutches elements brakel elements
Product based on carbohydrate
Add to cart
(0)
>9 pcs.
31.58
26.32 £ 50.21 £
(2.63 £/pcs)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 31.58 £

PROFITOOL
Brake cleaner 5l 1305-01-0071E

Name Brake cleaner
Capacity [l] 5
Packaging Canister
Application (for the surface) For metal clutches elements brakel elements
Add to cart
(0)
>9 pcs.
23.89
19.91 £ 34.32 £
(4.78 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 23.89 £

PROFITOOL
Brake cleaner 20l 1305-01-0072E

Name Brake cleaner
Capacity [l] 20
Packaging Canister
Application (for the surface) For metal clutches elements brakel elements
Add to cart
(0)
>9 pcs.
75.60
63.00 £ 126.64 £
(3.78 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 75.60 £

VALVOLINE
Electric elements agent for cleaning and preserving 500 ml CONTACT CLEANER 500ML

Name Electric elements agent
Application contact cleaning
Capacity [ml] 500
Add to cart
(0)
>9 pcs.
13.26
11.05 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

ERRECOM
Rinser for DPF/FAP filter 5l ER TR1136.P.01

Name Rinser
Type (agent) for cleaning devices
Petrol type Diesel
Intended use (parts, components) for DPF/FAP filter
Application (Activity) for DPF cleaning
Application - devices for DPF filters
Removes coal deposit ash deposit
Substance form fluid
Capacity [l] 5
Technical requirement filter dismantling necessary
Add to cart
(0)
>9 pcs.
53.08
44.23 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

ERRECOM
Rinser for DPF/FAP filter 1l ER TR1137.K.01

Name Rinser
Type (agent) for cleaning devices
Petrol type Diesel
Intended use (parts, components) for DPF/FAP filter
Application (Activity) for DPF cleaning
Application - devices for DPF filters
Removes coal deposit ash deposit
Substance form fluid
Capacity [l] 1
Technical requirement filter dismantling necessary
Add to cart
(0)
>9 pcs.
16.06
13.38 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

MOTIP
Cleaner for DPF/FAP filter 0,4l 090515

Name Cleaner
Petrol type Diesel
Intended use (parts, components) for DPF/FAP filter
Application (Activity) for DPF cleaning
Removes coal deposit ash deposit
Substance form aerosol
Capacity [l] 0,4
Technical requirement no need for filter disassembling
Add to cart
(0)
>9 pcs.
9.12
7.60 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

PROFITOOL
Cleaner for DPF/FAP filter 5l 1305-01-0055E

Name Cleaner
Petrol type Diesel
Intended use (parts, components) for DPF/FAP filter
Application (Activity) for DPF cleaning
Application - devices for DPF filters
Removes coal deposit ash deposit
Substance form fluid
Capacity [l] 5
Add to cart
(0)
>9 pcs.
30.44
25.37 £
(6.09 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

MOTIP
for engine / for machines / for tools / metal elements aerosol 0,5 l 090506

Intended use (parts, components) for machines for tools for engine
Application (Activity) engine washing agent
Place of use external
Intended use (material) metal
Removes oil grease heavy dirt oil-like dirts hard dirt fatty dirt
Substance form aerosol
Capacity [l] 0,5
Add to cart
(0)
>9 pcs.
9.10
7.58 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

PROFITOOL
for engine / for machines / for tools / metal elements Fluid 5 l 1305-01-0018E

Intended use (parts, components) for machines for tools for engine
Application (Activity) engine washing agent
Place of use external
Intended use (material) metal
Removes oil grease heavy dirt salt oil-like dirts
Substance form fluid
Capacity [l] 5
Add to cart
(0)
>9 pcs.
22.20
18.50 £
(4.44 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

PROFITOOL
for engine / for machines / for tools / metal elements aerosol 1 l 1305-01-0019E

Intended use (parts, components) for machines for tools for engine
Application (Activity) engine washing agent
Place of use external
Intended use (material) metal
Removes oil grease heavy dirt salt oil-like dirts
Substance form aerosol
Capacity [l] 1
Add to cart
(0)
>9 pcs.
3.79
3.16 £ 6.94 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 3.79 £

PROFITOOL
for engine / for machines / for tools / metal elements aerosol 1 l 1305-01-0019E 4X1L

Intended use (engine type) petrol diesel
Intended use (parts, components) for machines for tools for engine
Application (Activity) engine washing agent
Place of use external
Intended use (material) metal
Removes oil grease heavy dirt salt oil-like dirts
Substance form aerosol
Capacity [l] 1
Add to cart
(0)
>9 pcs.
24.47
20.39 £
(6.12 £/pcs)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

PROFITOOL
for engine / for machines / for tools / metal elements Fluid 20 l 1305-01-0031E

Intended use (parts, components) for machines for tools for engine
Application (Activity) engine washing agent
Place of use external
Intended use (material) metal
Removes oil grease heavy dirt salt oil-like dirts
Substance form fluid
Capacity [l] 20
Add to cart
(0)
>9 pcs.
84.19
70.16 £
(4.21 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

SILKOLENE
Chain wash SILKOLENE BRAKE & CHAIN CLEANER 0,5l for cleaning for brakes and chain

Name Chain wash
Capacity [l] 0.5
Product line BRAKE & CHAIN CLEANER
Intended use Motorcycles Quad
Application type spray
Add to cart
(0)
>9 pcs.
13.72
11.43 £
(27.44 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

PROFITOOL
Oil/humidity absorbent 30 l

Capacity [l] 30
Packaging Sack
Add to cart
(0)
>9 pcs.
27.94
23.28 £
(0.93 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

CRC
“Grenade” type air-conditioning cleaning agent CRC 33107

Name Chemical agent
Capacity [l] 0,1
Removes fungicidal bacteria unpleasant smells
Substance form grenade aerosol
Effect bactericidal fungicidal
Intended use (parts, components) for A/C instalation/system for ventilation hoses for driver’s cab
Type of application manual applicator
Packaging Can Spray
Quantity per set [pcs] 1
Add to cart
(0)
>9 pcs.
14.80
12.33 £
(148.00 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

MOTIP
Brake cleaner 5l V05563

Name Brake cleaner
Capacity [l] 5
Packaging Canister
Application (for the surface) For metal clutches elements brakel elements
Product based on carbohydrate
Add to cart
(0)
>9 pcs.
42.34
35.28 £
(8.47 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

MOTIP
Paint alu-zinc gloss spray 0,4l

Name Paint
Type alu-zinc
Kind gloss
Capacity [l] 0,4
Packaging Spray
Application type spray
Add to cart
(0)
>9 pcs.
12.58
10.48 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

MOTIP
Zinc Spray 090105

Name Anticorrosion agent
Capacity [l] 0,5
Add to cart
(0)
>9 pcs.
14.10
11.75 £
(28.20 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

CRC
Electric elements agent for cleaning and preserving 250 ml CRC CONTACT CLEAN FPS 250

Name Electric elements agent
Application contact cleaning
Capacity [ml] 250
Add to cart
(0)
>9 pcs.
8.62
7.18 £ 12.90 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 8.62 £

CRC
Air flow sensor cleaner for cleaning and preserving 250 ml CRC AIR SENSOR CL.P 250ML

Name Air flow sensor cleaner
Capacity [ml] 250
Add to cart
(0)
>9 pcs.
11.94
9.95 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

VALVOLINE
Engine cleaner

Name Cleaning agent
Capacity [l] 0,3
Add to cart
(0)
>9 pcs.
12.04
10.03 £
(40.13 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

LIQUI MOLY
Cleaner for DPF/FAP filter 1l LIM5169

Name Cleaner
Petrol type Diesel
Intended use (parts, components) for DPF/FAP filter
Application (Activity) for DPF cleaning
Removes coal deposit ash deposit
Substance form fluid
Capacity [l] 1
Technical requirement no need for filter disassembling
Add to cart
(0)
>9 pcs.
73.60
61.33 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

LIQUI MOLY
Cleaner for DPF/FAP filter 0,5l LIM5171

Name Cleaner
Petrol type Diesel
Intended use (parts, components) for DPF/FAP filter
Application (Activity) for DPF cleaning
Removes coal deposit ash deposit
Substance form fluid
Capacity [l] 0,5
Technical requirement no need for filter disassembling
Add to cart
(0)
>9 pcs.
51.94
43.28 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

CRC
Zinc Spray CRC ZINC PRIMER IND 500ML

Name Anticorrosion agent
Capacity [l] 0,5
Add to cart
(0)
>9 pcs.
24.28
20.23 £
(48.56 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Motorcycle

SILKOLENE
Electric elements cleaning agent CONTACT CLEANER 0,5L

Capacity [l] 0,5
Add to cart
(0)
>9 pcs.
14.14
11.78 £
(28.28 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

CRC
Zinc Spray CRC ZINC IND 500ML

Name Anticorrosion agent
Capacity [l] 0,5
Add to cart
(0)
>9 pcs.
21.70
18.08 £
(43.40 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

CRC
Brake cleaner 5l CRC BRAKLEEN PRO 5L

Name Brake cleaner
Capacity [l] 5
Packaging Canister
Application (for the surface) For metal clutches elements brakel elements
Add to cart
(0)
>9 pcs.
40.18
33.48 £
(8.04 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
1 of 2 next