Size
Name
Intended use
Application
Line
Application (for the surface)
Product line
Cleaning agents
A~5010765~91880
KARCHER
Cleaning agent for floor 6.296-053.0
Name Cleaning agent
Capacity [l] 1
Application (for the surface) for floors
11.02
9.18 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Motorcycle
ELF
Brake cleaning agent ELF MOTO DEGREASER+ 0,4l for cleaning and degreasing surfaces
Name Brake cleaning agent
Capacity [l] 0.4
Product line MOTO DEGREASER+
Intended use Motorcycles Quad
Application type spray
13.60
11.33 £
(34.00 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Motorcycle
ELF
Multi-function agent ELF MOTO MULTI LUBE 0,4l for cleaning and degreasing surfaces
Name Multi-function agent
Capacity [l] 0.4
Product line MOTO MULTI LUBE
Intended use Motorcycles Quad
Application type spray
11.98
9.98 £
(29.95 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
MOTUL
Injector and carburettor cleaner MOTUL CARB CLEANER 0,4l
Name Injector and carburettor cleaner
Capacity [l] 0.4
Product line CARB CLEANER
Intended use Motorcycles Quad
Application type spray
5.94
4.95 £ 16.02 £
(14.85 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
5.94 £
MOTUL
Helmet cleaner MOTUL HELMET INTERIOR CLEAN 0,25l for cleaning for helmet interior
Name Helmet cleaner
Capacity [l] 0.25
Product line HELMET INTERIOR CLEAN
Intended use Motorcycles Quad
Application type atomiser
8.62
7.18 £
(34.48 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
MOTUL
Helmet cleaner MOTUL HELMET VISOR CLEAN 0,25l for cleaning for visors and helmets
Name Helmet cleaner
Capacity [l] 0.25
Product line HELMET VISOR CLEAN
Intended use Motorcycles Quad
Application type atomiser
7.90
6.58 £
(31.60 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
MOTUL
Motorcycle cleaner MOTUL INSECT REMOVER 0,4l for cleaning
Name Motorcycle cleaner
Capacity [l] 0.4
Product line INSECT REMOVER
Intended use Motorcycles Quad
Application type atomiser
4.31
3.59 £ 8.28 £
(10.77 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
4.31 £
MOTUL
Care agent MOTUL MATTE SURFACE CLEAN 0,4l for cleaning
Name Care agent
Capacity [l] 0.4
Product line MATTE SURFACE CLEAN
Intended use Motorcycles Quad
Application type atomiser
9.78
8.15 £
(24.45 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
MOTUL
Motorcycle cleaner MOTUL MOTO-WASH 1l
Name Motorcycle cleaner
Capacity [l] 1
Product line MOTO-WASH
Intended use Motorcycles Quad
8.58
7.15 £ 16.96 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
8.58 £
MOTUL
Care agent MOTUL PERFECT LEATHER 0,25l for cleaning leather lotion
Name Care agent
Capacity [l] 0.25
Product line PERFECT LEATHER
Intended use Motorcycles Quad
Application type for soaking
9.48
7.90 £
(37.92 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
MOTUL
Care agent MOTUL SHINE&GO 0,4l for cleaning
Name Care agent
Capacity [l] 0.4
ACEA E10
Product line SHINE&GO
Intended use Motorcycles Quad
Application type spray
8.45
7.04 £ 11.50 £
(21.13 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
7.46 £
MOTUL
Care agent MOTUL SHINE&GO 0,4l for cleaning
Name Care agent
Capacity [l] 0.4
Product line SHINE&GO
Intended use Motorcycles Quad
Application type atomiser
13.00
10.83 £
(32.50 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
MOTUL
Care agent MOTUL WASH&WAX 0,4l for cleaning
Name Care agent
Capacity [l] 0.4
Product line WASH&WAX
Intended use Motorcycles Quad
Application type atomiser
8.46
7.05 £
(21.15 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
MOTUL
Motorcycle cleaner MOTUL WASH&WAX 0,4l for cleaning
Name Motorcycle cleaner
Capacity [l] 0.4
ACEA E9
Product line WASH&WAX
Intended use Motorcycles Quad
Application type spray
9.90
8.25 £
(24.75 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
MOTUL
Wheel rim cleaning agent MOTUL WHEEL CLEAN 0,4l for cleaning
Name Wheel rim cleaning agent
Capacity [l] 0.4
Product line WHEEL CLEAN
Intended use Motorcycles Quad
Application type atomiser
5.10
4.25 £ 9.76 £
(12.75 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
5.10 £
ERRECOM
Cleaning agent liquid ER TR1147.K.P2
Name Cleaning agent
Capacity [l] 1
Substance form fluid
8.38
6.98 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
KARCHER
Cleaning agent for concrete; for fasade; for floor; for pavement; for stone; for tiles concentrate 6.295-090.0
Name Cleaning agent
Intended use for stone for fasade for tiles
Application - devices for high-pressure washers
Capacity [l] 10
Concentrate Yes
Application (for the surface) for floors for concrete for pavement
101.40
84.50 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
KARCHER
Cleaning agent for toilets concentrate 6.295-677.0
Name Cleaning agent
Application manual cleaning
Capacity [l] 1
Concentrate Yes
Line CA 10 C
Application (for the surface) for toilets
12.54
10.45 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
KARCHER
Cleaning agent for water softening 6.295-623.0
Name Cleaning agent
Intended use for water softening
Capacity [l] 1
14.38
11.98 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
SILKOLENE
Motorcycle cleaner SILKOLENE WASH OFF 1l for cleaning
Name Motorcycle cleaner
Capacity [l] 1
Product line WASH OFF
Intended use Motorcycles Quad
Application type atomiser
14.28
11.90 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
KARCHER
Cleaning agent for floor; for stone concentrate 6.295-587.0
Name Cleaning agent
Intended use for stone
Application manual cleaning
Application - devices for brush cleaner
Capacity [l] 2,5
Concentrate Yes
Application (for the surface) for floors
29.17
24.31 £ 35.10 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
29.17 £
KARCHER
Cleaning agent for carpets; for carpets; for upholstery 6.295-489.0
Name Cleaning agent
Capacity [l] 1
Concentrate Yes
Line RM 770
Application (for the surface) for upholstery for carpets for carpets
16.72
13.93 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
SILKOLENE
Injector and carburettor cleaner SILKOLENE CARB CLEANER 0,5l for cleaning for carburettors and injectors
Name Injector and carburettor cleaner
Capacity [l] 0.5
Product line CARB CLEANER
Intended use Motorcycles Quad
Application type spray
14.98
12.48 £
(29.96 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Bestsellers
KARCHER
Cleaning agent for glass and mirrors flushing fluid 6.295-687.0
Name Cleaning agent
Type flushing fluid
Application manual cleaning
Capacity [l] 0,5
Concentrate No
Line CA 40 R
Application (for the surface) for glass surfaces
9.00
7.50 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
KARCHER
Cleaning agent for toilets 6.295-685.0
Name Cleaning agent
Capacity [l] 0,5
Line CA 20 R
Application (for the surface) for toilets
10.50
8.75 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
KARCHER
Cleaning agent for carpets; for carpets; for upholstery tablets 6.295-851.0
Name Cleaning agent
Type tablets
Net weight [kg] 3.7
Concentrate Yes
Line CARPETPRO RM 760
Application (for the surface) for upholstery for carpets for carpets
210.04
175.03 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
18.24
15.20 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
KARCHER
Cleaning agent for floor concentrate 6.296-049.0
Name Cleaning agent
Application manual cleaning
Application - devices for brush cleaner
Capacity [l] 10
Concentrate Yes
Application (for the surface) for floors
95.86
79.88 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
KARCHER
Cleaning agent for floor; for furniture 6.295-681.0
Name Cleaning agent
Intended use for furniture
Capacity [l] 1
Application (for the surface) for floors
10.26
8.55 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
35.38
29.48 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
1 of 2
next