Filters


Availability


Price



Manufacturer

Size

Engine SILKOLENE

A~6200000
  • 1
  • 2
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Motorcycle

SILKOLENE
4T engine oil 20W50 SILKOLENE Super 4 4l 4T bio-degradable packaging, API SL JASO MA-2 Semi-synthetic

20W50 4l

API SL
Intended use Motorcycles
Base technology Semi-synthetic
Add to cart
(0)
7 pcs.
60.52
50.43 £
(15.13 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Motorcycle

SILKOLENE
4T engine oil 10W30 SILKOLENE COMP 4 4l 4T bio-degradable packaging; enriched with esters, API SN JASO MA-2 Semi-synthetic

10W30 4l

API SN
Intended use Motorcycles
Base technology Semi-synthetic
Add to cart
(0)
6 pcs.
66.24
55.20 £
(16.56 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Motorcycle

SILKOLENE
4T engine oil 20W50 SILKOLENE V-Twin 4l 4T bio-degradable packaging; recommended for cruisers with large V-twin engines, API CH-4; SJ JASO MA-2 Mineral

20W50 4l

API CH-4 SJ
Intended use Motorcycles
Base technology Mineral
Add to cart
(0)
5 pcs.
61.08
50.90 £
(15.27 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Motorcycle

SILKOLENE
4T engine oil 5W40 SILKOLENE PRO 4 PLUS 1l 4T ester, API SL JASO MA-2 synthetic

5W40 1l

API SL
Intended use Motorcycles Quad
Base technology synthetic
Add to cart
(0)
4 pcs.
25.62
21.35 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Motorcycle

SILKOLENE
4T engine oil 15W50 SILKOLENE COMP 4 XP 4l 4T bio-degradable packaging; enriched with esters, API SN JASO MA-2 synthetic

15W50 4l

API SN
Intended use Motorcycles
Base technology synthetic
Add to cart
(0)
3 pcs.
66.24
55.20 £
(16.56 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Motorcycle

SILKOLENE
4T engine oil 5W40 SILKOLENE PRO 4 4l 4T bio-degradable packaging; ester, API SN JASO MA-2 synthetic

5W40 4l

API SN
Intended use Motorcycles
Base technology synthetic
Add to cart
(0)
2 pcs.
73.96
61.63 £
(18.49 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Motorcycle

SILKOLENE
4T engine oil 5W40 SILKOLENE QUAD ATV 4l 4T bio-degradable packaging, API SN JASO MA-2 synthetic

5W40 4l

API SN
ACEA A3 B3
Intended use Quad
Base technology synthetic
Add to cart
(0)
2 pcs.
65.56
54.63 £
(16.39 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Motorcycle

SILKOLENE
4T engine oil 20W50 SILKOLENE Silkolube 4l 4T recommended for classic and historical motorbikes, API SF Mineral

20W50 4l

API SF
Intended use Motorcycles
Base technology Mineral
Add to cart
(0)
2 pcs.
66.24
55.20 £
(16.56 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Motorcycle

SILKOLENE
2T engine oil SILKOLENE COMP 2 1l 2T enriched with esters, API TC JASO FD Semi-synthetic

1l

API TC
Intended use Motorcycles
Base technology Semi-synthetic
Add to cart
(0)
1 pcs.
20.02
16.68 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
previous 2 of 2