Filters


Availability


Price



Fitting position

164
163
63
72

Size

Offer

Engine Truck

A~6200000

ELRING
Cylinder head bolt set EL820091

Thread size [mm] M15
Thread pitch [mm] 2
Length [mm] 168
Offer Truck
Add to cart
(0)
10 pcs.
17.18
14.32 £ 26.50 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 17.18 £

OE GERMANY
Cylinder head bolt set 01 0121 934009

Thread size [mm] M14
Thread pitch [mm] 2
Length [mm] 241
Offer Truck
Add to cart
(0)
10 pcs.
121.66
101.38 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

ELRING
Cylinder head gasket EL115151

Thickness [mm] 1.25
Diameter [mm] 147
Offer Truck
EUR1 certificate Yes Yes
Add to cart
(0)
10 pcs.
95.09
79.24 £ 146.70 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 95.09 £

ELRING
Cylinder head gasket EL225100

Thickness [mm] 1.25
Diameter [mm] 136
Offer Truck
EUR1 certificate Yes Yes
Add to cart
(0)
10 pcs.
92.29
76.91 £ 133.80 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 92.29 £

ELRING
Cylinder head gasket EL755206

Thickness [mm] 1.4
Diameter [mm] 137
Offer Truck
EUR1 certificate Yes Yes
Add to cart
(0)
10 pcs.
11.77
9.81 £ 15.30 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 11.77 £

REINZ
Cylinder head gasket 61-34065-00

Thickness [mm] 1.5
Diameter [mm] 127.5
Offer Truck
Add to cart
(0)
10 pcs.
142.30
118.58 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

GOETZE
Cylinder Liner 14-025800-00

Inner diameter [mm] 97
Outer diameter [mm] 100.4
Length [mm] 222
Width [mm] 5.2
Type Dry
Offer Truck
Add to cart
(0)
10 pcs.
28.19
23.49 £ 36.18 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 28.19 £

GOETZE
Cylinder Liner 14-028930-00

Inner diameter [mm] 93
Outer diameter [mm] 97.5
Length [mm] 167
Width [mm] 5
Type Dry
Offer Truck
Add to cart
(0)
10 pcs.
25.61
21.34 £ 34.32 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 25.61 £

GOETZE
Cylinder Liner 14-740130-00

Inner diameter [mm] 124
Outer diameter [mm] 130.175
Length [mm] 279.25
Width [mm] 103.327
Type Wet
Offer Truck
Add to cart
(0)
10 pcs.
69.36
57.80 £ 103.42 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 69.36 £

GOETZE
Cylinder Liner 15-570030-00

Inner diameter [mm] 127
Outer diameter [mm] 139.5
Length [mm] 271.1
Width [mm] 4
Type Wet
Offer Truck
Add to cart
(0)
10 pcs.
88.26
73.55 £ 117.24 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 88.26 £

KOLBENSCHMIDT
Cylinder Liner 89 816 110

Inner diameter [mm] 120
Outer diameter [mm] 139.5
Length [mm] 260
Width [mm] 8.07
Type Wet
Offer Truck
Add to cart
(0)
10 pcs.
78.50
65.42 £ 93.54 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 78.50 £

KOLBENSCHMIDT
Cylinder Liner 89 834 110

Inner diameter [mm] 125
Outer diameter [mm] 140
Length [mm] 239
Width [mm] 9.96
Type Wet
Offer Truck
Add to cart
(0)
10 pcs.
100.26
83.55 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

KOLBENSCHMIDT
Cylinder Liner 89 879 110

Inner diameter [mm] 130
Outer diameter [mm] 150
Length [mm] 258
Width [mm] 10.12
Type Wet
Offer Truck
Add to cart
(0)
10 pcs.
120.00
100.00 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

KOLBENSCHMIDT
Cylinder Liner 89 895 110

Inner diameter [mm] 120
Outer diameter [mm] 138.9
Length [mm] 250.05
Type Wet
Offer Truck
Add to cart
(0)
10 pcs.
115.92
96.60 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

KOLBENSCHMIDT
Gasket Set, cylinder liner 50 007 896

Diameter [mm] 108
Offer Truck
Add to cart
(0)
10 pcs.
19.48
16.23 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

ELRING
Seal Ring EL581942

Inner diameter [mm] 136
Outer diameter [mm] 141.2
Thickness [mm] 10.8
Offer Truck
Add to cart
(0)
10 pcs.
5.92
4.93 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

ZF
Assortment, oil drain plugs 0636020229ZF

Diameter [mm] 24
Thickness [mm] 1.5
Length [mm] 90
Offer Truck
Add to cart
(0)
10 pcs.
11.80
9.83 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

DT SPARE PARTS
Cylinder head gasket 2.10103

Inner diameter [mm] 44.5
Outer diameter [mm] 50
Thickness [mm] 1.5
Offer Truck
Add to cart
(0)
10 pcs.
1.48
1.23 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

DT SPARE PARTS
Gasket, cylinder liner 3.10182

Inner diameter [mm] 50
Thickness [mm] 2.5
Offer Truck
Add to cart
(0)
10 pcs.
12.40
10.33 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

LEMA
Crankcase LE23036.00

Offer Truck
Add to cart
(0)
10 pcs.
2.70
2.25 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

FEBI
Engine mount FE46250

Fitting side Right Left
Fitting position Front
Offer Truck
Add to cart
(0)
10 pcs.
94.32
78.60 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

FEBI
Engine mount FE196755

Fitting side Right Left
Fitting position Rear
Offer Truck
Add to cart
(0)
10 pcs.
144.36
120.30 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

FEBI
Engine mount FE101743

Fitting side Right Left
Fitting position Rear
Offer Truck
Add to cart
(0)
10 pcs.
184.32
153.60 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

LEMA
Engine mount LE1292.22

Fitting side Left
Fitting position Front
Offer Truck
Add to cart
(0)
10 pcs.
30.96
25.80 £ 44.40 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 30.96 £

AKUSAN
Sensor, engine oil level IVE-SE-097

Offer Truck
Add to cart
(0)
10 pcs.
33.77
28.14 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

AKUSAN
Sensor, engine oil level MER-SE-013

Offer Truck
Add to cart
(0)
10 pcs.
28.14
23.45 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

DT SPARE PARTS
Sensor, engine oil level 6.33317

Offer Truck
Add to cart
(0)
10 pcs.
35.80
29.83 £ 43.48 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 35.80 £

ORLEN
Engine Oil 10W40 5l ULTOR

10W40 5l

API SN CI-4 CJ-4 CK-4
ACEA E11 E7 E6 E9 E8
Intended use Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
10 pcs.
63.18
52.65 £
(12.64 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

REVLINE
Engine Oil 15W40 5l REVFARM

15W40 5l

API CJ-4 CK-4
ACEA E9
Intended use Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
10 pcs.
32.66
27.22 £ 46.54 £
(6.53 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 32.66 £

SHELL
Engine Oil 5W30 5l RIMULA

5W30 5l

API SN CH-4 CI-4 CJ-4 CI-4+ CK-4
ACEA E11 E7 E6 E9 E8
Intended use Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
10 pcs.
87.70
73.08 £
(17.54 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
previous 117 of 261 next