Availability


Price



Manufacturer

Size

Engine lubrication

A~6213000

FRECCIA
Oil pump OP09-137

Number of teeth [pcs] 22
Add to cart
(0)
>9 pcs.
66.06
55.05 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

PIERBURG
Oil pump 7.07919.01.0

Number of teeth [pcs] 31
Add to cart
(0)
>9 pcs.
94.74
78.95 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

SWAG
Chain Kit, oil pump drive SW20947978

Number of links [pcs] 52
Add to cart
(0)
>9 pcs.
120.94
100.78 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

SWAG
Chain Kit, oil pump drive SW33104706

Number of links [pcs] 56
Add to cart
(0)
>9 pcs.
69.90
58.25 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

SWAG
Oil pump drive chain SW99110193

Number of links [pcs] 46
EUR1 certificate Yes Yes
Add to cart
(0)
>9 pcs.
12.80
10.67 £ 19.12 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 12.80 £

ELRING
Oil pump gasket EL245730

Length [mm] 250
Width [mm] 160
Thickness [mm] 0.35
Add to cart
(0)
>9 pcs.
7.32
6.10 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

OE BMW
Oil pump gear 11 41 7 812 449

Add to cart
(0)
>9 pcs.
51.06
42.55 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

BLIC
Oil sump 0216-00-2023473P

Material Steel
Quality PJ Quality recommended by the supplier
Add to cart
(0)
>9 pcs.
14.75
12.29 £ 23.95 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 14.75 £

ENGITECH
Oil sump ENT040033

Material Steel
Offer Truck
Quality Z Cross reference
Add to cart
(0)
>9 pcs.
408.86
340.72 £ 535.15 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 408.86 £

AJUSA
Oil sump gasket AJU00852800

Length [mm] 33
Width [mm] 23
Thickness [mm] 5
Quality P Cross reference with original quality.
EUR1 certificate Yes Yes
Add to cart
(0)
>9 pcs.
3.96
3.30 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

ELRING
Oil sump gasket EL107256

Material Rubber
Quality Q Original part in manufacturer’s packaging
Add to cart
(0)
>9 pcs.
9.07
7.56 £ 12.40 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 9.07 £

ELRING
Oil sump gasket EL419530

Material Rubber
Quality Q Original part in manufacturer’s packaging
EUR1 certificate Yes Yes
Add to cart
(0)
>9 pcs.
10.68
8.90 £ 16.20 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 10.68 £

ELRING
Oil sump gasket EL447340

Material Rubber Metal ACM
Quality Q Original part in manufacturer’s packaging
Add to cart
(0)
>9 pcs.
23.23
19.36 £ 41.64 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 23.23 £

ELRING
O-ring FPM 37x44,6x8,6mm EL375820

Inner diameter [mm] 37
Outer diameter [mm] 44.6
Thickness [mm] 8.6
Offer Truck
Add to cart
(0)
>9 pcs.
3.40
2.83 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

FEBI
Screw Plug, oil sump FE30180

Thread size [mm] M14
Thread pitch [mm] 1.5
Length [mm] 22 11
Wrench size [mm] 17
Quality P Cross reference with original quality.
Add to cart
(0)
>9 pcs.
1.38
1.15 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Motorcycle

LIQUI MOLY
4T engine oil 10W40 LIQUI MOLY Street 1l 4T, API SN JASO MA-2 Semi-synthetic

10W40 1l

API SN
Intended use Motorcycles
Base technology Semi-synthetic
Add to cart
(0)
>9 pcs.
15.94
13.28 £ 24.66 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 15.94 £
Marine

RAVENOL
4 stroke engine oil 10W40 4l Outboard semi-synthetic

10W40 4l

Intended use Marine
Base technology Semi-synthetic
Add to cart
(0)
>9 pcs.
94.30
78.58 £
(23.58 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

OE IVECO
Hose 504197551

Quality Q Original part in manufacturer’s packaging
Add to cart
(0)
>9 pcs.
47.08
39.23 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

ELRING
Dipstick gasket/seal EL584210

Length [mm] 1.78
Thickness [mm] 1.78
Material FPM
Diameter [mm] 6.07 9.63
Outer diameter [mm] 9.63
Inner diameter [mm] 6.1
Add to cart
(0)
>9 pcs.
2.44
2.03 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

OE BMW
Dipstick gasket/seal 11 43 7 529 257

Add to cart
(0)
>9 pcs.
3.72
3.10 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

ELRING
Dipstick gasket/seal EL573300

Inner diameter [mm] 26
Material FPM
Add to cart
(0)
>9 pcs.
1.74
1.45 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

ELRING
Seal Ring EL688560

Inner diameter [mm] 20
Outer diameter [mm] 32
Thickness [mm] 6
Add to cart
(0)
>9 pcs.
4.96
4.13 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

AUTLOG
Sensor, engine oil level ATAS4862

Add to cart
(0)
>9 pcs.
26.40
22.00 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

OE IVECO
Sensor, engine oil level 5801927864

Offer Truck
Add to cart
(0)
>9 pcs.
28.06
23.38 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

ELF
Engine Oil 0W30 1l EVOLUTION

0W30 1l

API SN+
ACEA C2
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
12.52
10.43 £ 20.76 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 12.52 £

MOPAR
Engine Oil 5W30 0,946l MaxPro

5W30 0.946l

API SP ILSAC GF-6A
Add to cart
(0)
>9 pcs.
16.08
13.40 £
(17.00 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

MOTUL
Engine Oil 0W8 1l NGEN HYBRID

0W8 1l

API ILSAC GF-6B
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
15.00
12.50 £ 28.30 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 15.00 £

ORLEN
Engine Oil 5W40 4,5l CLASSIC

5W40 4.5l

API CF
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
57.00
47.50 £
(12.67 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

REVLINE
Engine Oil 5W30 1l ULTRA FORCE

5W30 1l

API CF SM SN
ACEA C3 C2
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
13.66
11.38 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

SHELL
Engine Oil 5W40 0,946l Shell Rotella

5W40 0.946l

API SN CJ-4 CK-4
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
31.54
26.28 £
(33.34 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
previous 58 of 183 next