Availability


Price



Manufacturer

Size

Engine lubrication

A~6213000

Sports oils

Performance

RAVENOL
Engine Oil 10W60 1l Racing Sport Synto

10W60 1l

Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
49.54
41.28 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

OE DB TRUCK
Sensor, engine oil level 004 153 63 28

Offer Truck
Add to cart
(0)
>9 pcs.
172.08
143.40 £ 246.60 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 172.08 £

FUCHS OIL
Engine Oil 0W30 5l TITAN

0W30 5l

ACEA A5 B5
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
103.56
86.30 £
(20.71 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

ORLEN
Engine Oil 5W40 4l MaxExpert

5W40 4l

API SP
ACEA A3 B4
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
36.83
30.69 £ 60.54 £
(9.21 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 36.83 £

ORLEN
Engine Oil 15W40 1l SUPEROL

15W40 1l

API SC CB
Intended use Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
9.00
7.50 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

RAVENOL
Engine Oil 5W30 4l USVO

5W30 4l

API SP CF
ACEA A5 B5 B7 A7
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
48.36
40.30 £ 116.82 £
(12.09 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 48.36 £

TOTALENERGIES
Engine Oil 15W40 1l Quartz

15W40 1l

API SL CF
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
9.28
7.73 £ 16.08 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 9.28 £

ELRING
Gasket, housing cover (crankcase) EL583361

Fitting position Front
Offer Truck
EUR1 certificate Yes Yes
Add to cart
(0)
>9 pcs.
4.00
3.33 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

C.E.I
Oil pump 189844

Assortment name rotor
Offer Truck
Add to cart
(0)
>9 pcs.
31.44
26.20 £ 43.86 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 31.44 £

FEBI
Oil Dipstick FE173289

Length [mm] 522 506
Add to cart
(0)
>9 pcs.
5.86
4.88 £ 6.48 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 4.50 £

HANS PRIES
Oil Dipstick HP109 386

Length [mm] 570
Add to cart
(0)
>9 pcs.
2.02
1.68 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

HANS PRIES
Oil Dipstick HP208 550

Add to cart
(0)
>9 pcs.
7.48
6.23 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

FEBI
Oil filler cap FE12374

EUR1 certificate Yes Yes
Add to cart
(0)
>9 pcs.
7.13
5.94 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

IMPERGOM
Oil filler cap IMP43044

Add to cart
(0)
>9 pcs.
5.46
4.55 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

OE VW
Pipe, oil filler neck 070 115 303K

Add to cart
(0)
>9 pcs.
92.70
77.25 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

PNEUMATICS
Oil Hose PN-A10165

Offer Truck
Add to cart
(0)
>9 pcs.
21.14
17.62 £ 28.82 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 21.14 £
AGRO

AKUSAN
Sensor, oil pressure AG 0156

Thread size [mm] M14
Thread pitch [mm] 1.5
Number of pins [pcs] 3
Offer Agro
Add to cart
(0)
>9 pcs.
41.98
34.98 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

ANAC MAKINA
Sensor, oil pressure 701-80626-AN

Thread size [mm] M12
Thread pitch [mm] 1
Offer Construction
Add to cart
(0)
>9 pcs.
17.92
14.93 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

FEBI
Oil Pressure Switch FE01216

Thread size [mm] M12
Thread pitch [mm] 1.5
Wrench size [mm] 24
Number of pins [pcs] 1
Colour Black
Length [mm] 40
Offer Truck
Add to cart
(0)
>9 pcs.
3.82
3.18 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

FEBI
Oil Pressure Switch FE108254

Number of pins [pcs] 1
Colour Black
Add to cart
(0)
>9 pcs.
4.20
3.50 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

FEBI
Sensor, oil pressure FE178878

Thread size [mm] M16
Thread pitch [mm] 1.5
Wrench size [mm] 24
Number of pins [pcs] 2
Colour Black
Length [mm] 76
Offer Truck
Add to cart
(0)
>9 pcs.
15.78
13.15 £ 18.16 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 15.78 £

FEBI
Oil Pressure Switch FE199050

Thread size [mm] M14
Thread pitch [mm] 1.5
Wrench size [mm] 21
Number of pins [pcs] 1
Colour Green
Length [mm] 52
Add to cart
(0)
>9 pcs.
8.58
7.15 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

HELLA
Oil Pressure Switch 6ZL003 259-091

Wrench size [mm] 24
Number of pins [pcs] 1
Colour Grey
Switching function a-contact
Add to cart
(0)
>9 pcs.
10.38
8.65 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

HELLA
Oil Pressure Switch 6ZL008 280-041

Thread size [mm] M10
Thread pitch [mm] 1
Wrench size [mm] 24
Number of pins [pcs] 1
Colour Blue
Switching function a-contact
Add to cart
(0)
>9 pcs.
8.06
6.72 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

HELLA
Oil Pressure Switch 6ZL014 396-031

Thread size [mm] M10
Thread pitch [mm] 1
Number of pins [pcs] 1
Add to cart
(0)
>9 pcs.
13.26
11.05 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
AGRO

OE DEUTZ
Sensor, oil pressure 04210195-DEUTZ

Thread size [mm] M16
Thread pitch [mm] 1.5
Number of pins [pcs] 4
Offer Agro
Add to cart
(0)
>9 pcs.
213.28
177.73 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

VALEO
Sensor, oil pressure VAL366900

Thread size [mm] M10
Thread pitch [mm] 1.5
Wrench size [mm] 24
Number of pins [pcs] 3
Length [mm] 46
Add to cart
(0)
>9 pcs.
29.44
24.53 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

OE FIAT
Oil Pressure Valve 5802204489

Add to cart
(0)
>9 pcs.
56.92
47.43 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

OE MAN
Oil Pressure Valve 51.05405.0024MAN

Offer Truck
Add to cart
(0)
>9 pcs.
98.94
82.45 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

ENGITECH
Oil pump ENT069203

Add to cart
(0)
>9 pcs.
33.83
28.19 £ 63.73 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 33.83 £
previous 71 of 182 next