Size
Name
ACEA
Product line
Intended use
Base technology
Engine Oil - Oils
A~5010178
MOPAR
Engine Oil 5W20 0,946l MaxPro mineral
ACEA B1
Intended use Passenger cars
Base technology Mineral
16.08
13.40 £
(17.00 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
75.46
62.88 £
(15.09 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
MOPAR
Engine Oil 5W30 5l MaxPro
API SM
Intended use Passenger cars
77.32
64.43 £
(15.46 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
MOPAR
Engine Oil 0W20 0,946l MaxPro
API SP ILSAC GF-6A
Intended use Passenger cars
19.18
15.98 £
(20.27 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
MOPAR
Engine Oil 0W20 5l MaxPro
API SP ILSAC GF-6A
Intended use Passenger cars
94.60
78.83 £
(18.92 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
MOPAR
Engine Oil 5W30 0,946l MaxPro
API SP ILSAC GF-6A
16.08
13.40 £
(17.00 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
MOPAR
Engine Oil 10W30 0,946l MaxPro
Intended use Passenger cars
17.32
14.43 £
(18.31 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
MOPAR
Engine Oil 10W30 5l MaxPro
Intended use Passenger cars
84.12
70.10 £
(16.82 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
16.01
13.34 £ 19.80 £
(16.92 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
16.01 £
- Engine Oil Alfa Romeo
- Engine Oil Audi
- Engine Oil Bmw
- Engine Oil Citroen
- Engine Oil Cupra
- Engine Oil Dacia
- Engine Oil Fiat
- Engine Oil Ford
- Engine Oil Honda
- Engine Oil Hyundai
- Engine Oil Isuzu
- Engine Oil Jaguar
- Engine Oil Jeep
- Engine Oil Kia
- Engine Oil Land Rover
- Engine Oil Lexus
- Engine Oil Lotus
- Engine Oil Mazda
- Engine Oil Mercedes-Benz
- Engine Oil MG
- Engine Oil Mini
- Engine Oil Nissan
- Engine Oil Opel
- Engine Oil Peugeot
- Engine Oil Renault
- Engine Oil Seat
- Engine Oil Skoda
- Engine Oil Suzuki
- Engine Oil Toyota
- Engine Oil Volvo
- Engine Oil Vw