Filters


Availability


Price



Manufacturer

Size

Name

Viscosity

Capacity [l]

OEM spec

API

ACEA

Intended use

Application type

Base technology

Engine Oil SILKOLENE

A~6010016
  • 1
  • 2
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Motorcycle

SILKOLENE
4T engine oil 10W40 SILKOLENE PRO 4 1l 4T ester, API SN JASO MA-2 synthetic

10W40 1l

API SN
Intended use Motorcycles
Base technology synthetic
Add to cart
(0)
>9 pcs.
19.72
16.43 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Motorcycle

SILKOLENE
4T engine oil 10W40 SILKOLENE PRO 4 4l 4T bio-degradable packaging, API SN JASO MA-2 synthetic

10W40 4l

API SN
Intended use Motorcycles
Base technology synthetic
Add to cart
(0)
>9 pcs.
70.98
59.15 £
(17.75 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Motorcycle

SILKOLENE
4T engine oil 10W50 SILKOLENE PRO 4 1l 4T ester, API SN JASO MA-2 synthetic

10W50 1l

API SN
Intended use Motorcycles
Base technology synthetic
Add to cart
(0)
>9 pcs.
20.56
17.13 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Motorcycle

SILKOLENE
4T engine oil 10W50 SILKOLENE PRO 4 4l 4T bio-degradable packaging; ester, API SN JASO MA-2 synthetic

10W50 4l

API SN
Intended use Motorcycles
Base technology synthetic
Add to cart
(0)
>9 pcs.
73.96
61.63 £
(18.49 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Motorcycle

SILKOLENE
4T engine oil 15W50 SILKOLENE PRO 4 4l 4T bio-degradable packaging; ester, API SN JASO MA-2 synthetic

15W50 4l

API SN
Intended use Motorcycles
Base technology synthetic
Add to cart
(0)
>9 pcs.
73.96
61.63 £
(18.49 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Motorcycle

SILKOLENE
4T engine oil 10W30 SILKOLENE PRO 4 4l 4T bio-degradable packaging, API SN JASO MA-2 synthetic

10W30 4l

API SN
Intended use Motorcycles
Base technology synthetic
Add to cart
(0)
>9 pcs.
70.98
59.15 £
(17.75 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Motorcycle

SILKOLENE
4T engine oil 10W40 SILKOLENE COMP 4 4l 4T bio-degradable packaging; enriched with esters, API SN JASO MA-2 Semi-synthetic

10W40 4l

API SN
Intended use Motorcycles
Base technology Semi-synthetic
Add to cart
(0)
>9 pcs.
58.06
48.38 £
(14.52 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Motorcycle

SILKOLENE
4T engine oil 10W30 SILKOLENE PRO 4 1l 4T ester, API SN JASO MA-2 synthetic

10W30 1l

API SN
Intended use Motorcycles
Base technology synthetic
Add to cart
(0)
>9 pcs.
19.72
16.43 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Motorcycle

SILKOLENE
4T engine oil 10W50 SILKOLENE PRO 4 PLUS 1l 4T ester, API SL JASO MA-2 synthetic

10W50 1l

API SL
Intended use Motorcycles
Base technology synthetic
Add to cart
(0)
>9 pcs.
25.62
21.35 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Motorcycle

SILKOLENE
4T engine oil 20W50 SILKOLENE V-Twin 1l 4T recommended for cruisers with large V-twin engines, API SG; SH; SJ JASO MA-2 Mineral

20W50 1l

API SJ SG SH
Intended use Motorcycles
Base technology Mineral
Add to cart
(0)
>9 pcs.
16.00
13.33 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Motorcycle

SILKOLENE
4T engine oil 15W50 SILKOLENE PRO 4 1l 4T ester, API SN JASO MA-2 synthetic

15W50 1l

API SN
Intended use Motorcycles
Base technology synthetic
Add to cart
(0)
>9 pcs.
19.72
16.43 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Motorcycle

SILKOLENE
4T engine oil 5W40 SILKOLENE PRO 4 1l 4T ester, API SN JASO MA-2 synthetic

5W40 1l

API SN
Intended use Motorcycles
Base technology synthetic
Add to cart
(0)
>9 pcs.
19.72
16.43 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Motorcycle
>9 pcs.
24.54
20.45 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Motorcycle

SILKOLENE
4T engine oil 10W40 SILKOLENE SCOOT 4 1l 4T, API SH; SJ JASO MA-2 Semi-synthetic

10W40 1l

API SJ SH
Intended use Motorcycles
Base technology Semi-synthetic
Add to cart
(0)
>9 pcs.
17.70
14.75 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Motorcycle

SILKOLENE
4T engine oil 10W40 SILKOLENE Super 4 1l 4T, API SL JASO MA-2 Semi-synthetic

10W40 1l

API SL
Intended use Motorcycles
Base technology Semi-synthetic
Add to cart
(0)
>9 pcs.
15.18
12.65 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Motorcycle

SILKOLENE
4T engine oil 10W30 SILKOLENE COMP 4 1l 4T enriched with esters, API SN JASO MA-2 Semi-synthetic

10W30 1l

API SN
Intended use Motorcycles
Base technology Semi-synthetic
Add to cart
(0)
>9 pcs.
18.06
15.05 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Motorcycle

SILKOLENE
2T engine oil SILKOLENE COMP 2 Plus 1l 2T ester, API TC JASO FD synthetic

1l

API TC
Intended use Motorcycles
Base technology synthetic
Add to cart
(0)
>9 pcs.
24.84
20.70 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Motorcycle
>9 pcs.
26.04
21.70 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Motorcycle

SILKOLENE
4T engine oil 20W50 SILKOLENE Super 4 1l 4T, API SL JASO MA-2 Semi-synthetic

20W50 1l

API SL
Intended use Motorcycles
Base technology Semi-synthetic
Add to cart
(0)
>9 pcs.
16.20
13.50 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Motorcycle

SILKOLENE
4T engine oil 10W60 SILKOLENE PRO 4 1l 4T ester, API SN JASO MA-2 synthetic

10W60 1l

API SN
Intended use Motorcycles
Base technology synthetic
Add to cart
(0)
>9 pcs.
20.56
17.13 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Motorcycle

SILKOLENE
4T engine oil 5W40 SILKOLENE Scoot Sport 1l 4T, API SM; SN JASO MA-2 synthetic

5W40 1l

API SM SN
Intended use Motorcycles
Base technology synthetic
Add to cart
(0)
>9 pcs.
19.08
15.90 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Motorcycle

SILKOLENE
4T engine oil 10W50 SILKOLENE PRO 4 PLUS 4l 4T bio-degradable packaging; ester, API SN JASO MA; JASO MA-2 synthetic

10W50 4l

API SN
Intended use Motorcycles
Base technology synthetic
Add to cart
(0)
>9 pcs.
95.74
79.78 £
(23.94 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Motorcycle

SILKOLENE
4T engine oil 10W60 SILKOLENE PRO 4 4l 4T bio-degradable packaging; ester, API SN JASO MA-2 synthetic

10W60 4l

API SN
Intended use Motorcycles
Base technology synthetic
Add to cart
(0)
>9 pcs.
73.96
61.63 £
(18.49 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Motorcycle

SILKOLENE
4T engine oil 5W40 SILKOLENE PRO 4 PLUS 4l 4T bio-degradable packaging; ester, API SL JASO MA-2 synthetic

5W40 4l

API SL
Intended use Motorcycles
Base technology synthetic
Add to cart
(0)
>9 pcs.
95.74
79.78 £
(23.94 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Motorcycle

SILKOLENE
2T engine oil SILKOLENE PRO 2 1l 2T ester FIA-CIK synthetic

1l

Intended use Motorcycles
Base technology synthetic
Add to cart
(0)
>9 pcs.
33.16
27.63 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Motorcycle

SILKOLENE
4T engine oil 10W40 SILKOLENE Super 4 4l 4T bio-degradable packaging, API SL JASO MA-2 Semi-synthetic

10W40 4l

API SL
Intended use Motorcycles
Base technology Semi-synthetic
Add to cart
(0)
>9 pcs.
53.32
44.43 £
(13.33 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Motorcycle

SILKOLENE
4T engine oil 15W50 SILKOLENE COMP 4 1l 4T enriched with esters, API SN JASO MA-2 Semi-synthetic

15W50 1l

API SN
Intended use Motorcycles
Base technology Semi-synthetic
Add to cart
(0)
10 pcs.
18.42
15.35 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Motorcycle

SILKOLENE
2T engine oil SILKOLENE SCOOT SPORT 2 1l 2T enriched with esters, API TC JASO FC; JASO FD Semi-synthetic

1l

API TC
Intended use Motorcycles
Base technology Semi-synthetic
Add to cart
(0)
8 pcs.
17.44
14.53 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Motorcycle

SILKOLENE
4T engine oil 20W50 SILKOLENE COMP 4 4l 4T bio-degradable packaging; enriched with esters, API SN JASO MA-2 Semi-synthetic

20W50 4l

API SN
Intended use Motorcycles Quad
Base technology Semi-synthetic
Add to cart
(0)
7 pcs.
67.60
56.33 £
(16.90 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Motorcycle

SILKOLENE
4T engine oil 20W50 SILKOLENE Super 4 4l 4T bio-degradable packaging, API SL JASO MA-2 Semi-synthetic

20W50 4l

API SL
Intended use Motorcycles
Base technology Semi-synthetic
Add to cart
(0)
7 pcs.
60.52
50.43 £
(15.13 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
1 of 2 next