Garage equipment CRC
A~5090007
CRC
Chemical agent 1 pcs substance form foam
Name Chemical agent
Substance form foam
Effect fungicidal
Intended use (parts, components) for A/C instalation/system
Capacity [l] 0,5
Packaging Can
Quantity per set [pcs] 1
15.90
13.25 £
(31.80 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
CRC
Leak detection compound 500ml
Name Leak detection compound
Intended use (parts, components) for A/C instalation/system for LPG instation
Packaging Spray
Capacity [ml] 500
11.76
9.80 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
13.06
10.88 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
CRC
Thread protecting agent 50ml CRC SOFT LOCK 50ML
Name Thread protecting agent
Capacity [ml] 50
Protection (feature) from unfastening
Colour Blue
31.26
26.05 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
CRC
MoS2 rust remover 0,5l CRC RUST OFF PRO 500ML
Name MoS2 rust remover
Application (Activity) for greasing Releasing corroded parts removing water
Intended use (surface) parts threaded connections bolts
Capacity [l] 0,5
9.42
7.85 £
(18.84 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
CRC
Chemical agent 12 pcs substance form foam
Name Chemical agent
Substance form foam
Effect fungicidal
Intended use (parts, components) for A/C instalation/system
Capacity [l] 0,5
Packaging Can
Quantity per set [pcs] 12
190.80
159.00 £
(15.90 £/pcs)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
CRC
GP grease 100ml CRC SUPER ADHESIVE 100ML
Name GP grease
Application drawer slides bearings hinges metal elements chains transmissions valves connectors
Capacity [ml] 100
6.72
5.60 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
CRC
Electric elements agent for cleaning and preserving 250 ml CRC CONTACT CLEAN FPS 250
Name Electric elements agent
Application contact cleaning
Capacity [ml] 250
8.62
7.18 £ 12.90 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
8.62 £
CRC
Anti-corrosion body protection CRC SP 400 II IND 250ML
Name Anticorrosion agent
Capacity [l] 0,25
13.14
10.95 £
(52.56 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
CRC
Air flow sensor cleaner for cleaning and preserving 250 ml CRC AIR SENSOR CL.P 250ML
Name Air flow sensor cleaner
Capacity [ml] 250
11.94
9.95 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
CRC
Chemical agent 0,4l CRC LABEL OFF SUP FPS 400
Name Chemical agent
Removes glue leftovers stickers paper labels painting tapes masking tape
Substance form aerosol
Capacity [l] 0,4
24.48
20.40 £
(61.20 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
CRC
GP grease for extreme loads 500ml CRC POWER LUBE PRO 500ML
Name GP grease
Application drawer slides bearings hinges metal elements chains transmissions valves connectors
Intended use for extreme loads
Capacity [ml] 500
23.92
19.93 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
27.66
23.05 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
CRC
Anti-Spatter, aerosol 0,5 l
Name Anti-Spatter
Application - advantages prevents welding chips from adhering non-flamable
Substance form aerosol
Capacity [l] 0,5
9.10
7.58 £ 12.30 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
9.10 £
CRC
Heavy dirt remover CRC 0,5l CRC FAST DRY DEGR. 500ML
Name Heavy dirt remover
Removes heavy dirt
Capacity [l] 0,5
11.98
9.98 £ 14.98 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
11.98 £
26.04
21.70 £
(52.08 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
CRC
GP grease 500ml CRC ALU PASTE IND 500ML
Name GP grease
Application metal elements
Capacity [ml] 500
Line Industrial
20.38
16.98 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
CRC
Marker pen black
Set No
Name Marker pen
Colour Black
Intended use (material) concrete wood metal glass plastic rubber paper
Quantity per set [pcs] 1
Application (Activity) for marking
5.58
4.65 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
CRC
Anti-Spatter, aerosol 0,5 l
Name Anti-Spatter
Application - advantages prevents welding chips from adhering protects burner nozzle
Substance form aerosol
Capacity [l] 0,5
11.62
9.68 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
CRC
Brake cleaner 5l CRC BRAKLEEN PRO 5L
Name Brake cleaner
Capacity [l] 5
Packaging Canister
Application (for the surface) For metal clutches elements brakel elements
40.18
33.48 £
(8.04 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
CRC
Washing agent intake manifold / intake valves 0,5 l CRC GDI VALVE CLEANER 500
Name Washing agent
Intended use (parts, components) intake manifold intake valves
Application (Activity) engine washing agent
Removes carbon deposits
Capacity [l] 0,5
49.00
40.83 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
CRC
Chain lubricant corrosion protection 500ml CRC CHAIN LUBE FPS 500ML
Name Chain lubricant
Application transport chain drive chain
Intended use corrosion protection
Capacity [ml] 500
Line Industrial
26.50
22.08 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
CRC
Chain lubricant corrosion protection 500ml CRC CHAIN LUBE PRO 500ML
Name Chain lubricant
Application transport chain drive chain
Intended use corrosion protection
Capacity [ml] 500
15.96
13.30 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
CRC
Brake cleaner 20l CRC BRAKLEEN PRO 20L
Name Brake cleaner
Capacity [l] 20
Packaging Barrel
Application (for the surface) For metal clutches elements brakel elements
Product based on acetone isopropyl alcohol
123.70
103.08 £
(6.19 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
CRC
GP grease 500ml CRC FOOD GREASE FPS 500ML
Name GP grease
Application drawer slides bearings hinges metal elements chains transmissions valves connectors
Capacity [ml] 500
Application type spray
Colour White
Line Industrial
23.94
19.95 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
CRC
Compound sealing silicone sealant 200ml CRC FLEX SEAL PRO 200ML
Name Compound
Type sealing
Kind silicone sealant
Colour Black
Capacity [ml] 200
Packaging Tube
Resistant to Coolant Engine oil Grease
36.12
30.10 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
CRC
Glass and mirror agent Glass Clean Pro 0,5l CRC GLASS CLEAN PRO 500ML
Name Glass and mirror agent
Capacity [l] 0,5
Application (Activity) for cleaning for de-greasing
Substance form foam
Concentrate No
Biodegradable No
Ceramic No
Quantity per set [pcs] 1
10.50
8.75 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
CRC
Chemical agent 0,5l CRC TEXTILE CLEANER 500ML
Name Chemical agent
Intended use (surface) for textiles
Capacity [l] 0,5
Packaging Atomiser
15.30
12.75 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
CRC
Universal penetrating lubricant 0,5l CRC MULTI OIL FPS 500ML
Name Universal penetrating lubricant
Application (Activity) for greasing removing dirt
Intended use (surface) for body of a car parts bolts
Capacity [l] 0,5
17.06
14.22 £ 22.56 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
17.06 £
CRC
Silicone corrosion protection, prevents seal freezing 500ml CRC SILICONE FPS 500ML
Name Silicone
Application gaskets rubber elements metal elements
Intended use corrosion protection prevents seal freezing
Capacity [ml] 500
Colour Transparent
18.00
15.00 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
1 of 2
next