Greases - Oils/Greases/Motorization chemistry
A~5010183
14.32
11.93 £
(36.72 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
MOBIL
Bearing grease MOBILGREASE 0,39kg
Name Joint grease
Product line MOBILGREASE
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
6.13
5.11 £ 9.24 £
(15.72 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
6.13 £
MOBIL
Bearing grease MOBILGREASE 0,39kg
Name Special grease
Product line MOBILGREASE
Intended use Truck Agro Buses Industry Marine
6.32
5.27 £ 10.48 £
(16.21 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
6.32 £
MOBIL
Bearing grease MOBILGREASE 0,39kg
Name Underbody grease
Capacity [l] 0.39
Product line MOBILGREASE
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
13.00
10.83 £
(33.33 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
MOBIL
Bearing grease 18l MOBILUX
Name Bearing grease
Capacity [l] 18
Product line MOBILUX
Intended use Agro Industry
Offer Truck
180.91
150.76 £ 322.86 £
(10.05 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
180.91 £
MOBIL
Bearing grease 18l MOBILGREASE
Name Special grease
Capacity [l] 18
Product line MOBILGREASE
Intended use Truck Agro Buses Industry Marine
Offer Truck
281.45
234.54 £ 410.80 £
(15.64 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
281.45 £
MOBIL
Central lubrication system grease 18l CHASSIS synthetic
Name Centralized lubrication system grease
Capacity [l] 18
OEM spec MAN 283 LI-P 0-000 MB 264.0
Product line CHASSIS
Intended use Passenger cars Truck Buses Industry
Base technology synthetic
Offer Truck
241.40
201.17 £ 363.18 £
(13.41 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
241.40 £
MOBIL
Special grease 2l MOBILGREASE synthetic
Name Special grease
Capacity [l] 2
OEM spec MIL PRF-81322G MIL PRF-24508B NATO G-395
Product line MOBILGREASE
Base technology synthetic
Offer Truck
254.50
212.08 £
(127.25 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
MOBIL
Bearing grease 220 16l Mobilith synthetic
Name Special grease
Viscosity 220
Capacity [l] 16
Product line Mobilith
Intended use Passenger cars Buses Industry
Base technology synthetic
Offer Truck
901.36
751.13 £
(56.34 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
MOBIL
Bearing grease MOBILUX 0,4kg
Name Bearing grease
Capacity [l] 0.39
Product line MOBILUX
Intended use Agro Industry
Application type cartouche
Offer Truck
4.63
3.86 £ 8.02 £
(11.58 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
4.63 £
MOBIL
Bearing grease MOBILGREASE 50kg
Name Special grease
Product line MOBILGREASE
Intended use Truck Agro Buses Industry Marine
Offer Truck
590.72
492.27 £ 1 088.74 £
(11.81 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
605.52 £