Greases - Oils/Greases/Motorization chemistry
A~5010183
REVLINE
Joint grease MOS2 synthetic 0,4kg
Name Joint grease
Product line MOS2
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Application type cartouche
Base technology synthetic
7.72
6.43 £
(19.30 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
BPW
Bearing grease BPW-Li-Plus 0,4kg
Name Bearing grease
Product line BPW-Li-Plus
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Application type cartouche
Offer Truck
17.10
14.25 £ 20.16 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
17.10 £
REVLINE
Bearing grease GREASE synthetic 9kg
Name Bearing grease
Capacity [l] 9
Product line GREASE
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Base technology synthetic
Offer Truck
45.25
37.71 £ 64.60 £
(5.03 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
45.25 £
REVLINE
Bearing grease GREASE synthetic 0,4kg
Name Bearing grease
Product line GREASE
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Application type cartouche
Base technology synthetic
3.61
3.01 £ 5.62 £
(9.03 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
3.61 £
ORLEN
Bearing grease GREASEN LT
Name Bearing grease
Product line GREASEN LT
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
6.90
5.75 £
(17.25 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
REVLINE
Chassis grease GREASE
Name Underbody grease
Product line GREASE
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Application type cartouche
45.76
38.13 £
(9.53 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
ORLEN
Bearing grease 4,5l GREASEN LT
Name Bearing grease
Capacity [l] 4.5
Product line GREASEN LT
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Offer Truck
38.64
32.20 £
(8.59 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
SHELL
Bearing grease Gadus 0,38kg
Name Bearing grease
Product line Gadus
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Offer Truck
17.62
14.68 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
ORLEN
Chassis grease GREASEN STP 9kg
Name Underbody grease
Product line GREASEN STP
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Offer Truck
EUR1 certificate Yes Yes Yes
37.33
31.11 £ 62.70 £
(4.15 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
37.33 £
REVLINE
Bearing grease GREASE synthetic 0,4kg
Name Bearing grease
Product line GREASE
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Application type cartouche
Base technology synthetic
3.47
2.89 £ 5.52 £
(8.68 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
3.47 £
REVLINE
Bearing grease GREASE synthetic 4,5kg
Name Bearing grease
Capacity [l] 4.5
Product line GREASE
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Base technology synthetic
Offer Truck
18.77
15.64 £ 34.00 £
(4.17 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
18.77 £
CRC
Joint grease MOS2
Name Joint grease
Product line MOS2
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
5.86
4.88 £
(58.60 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
BPW
Bearing grease BPW-Li-Plus 5kg
Name Bearing grease
Capacity [l] 5
Product line BPW-Li-Plus
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Offer Truck
157.20
131.00 £ 217.48 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
157.20 £
REVLINE
Chassis grease GREASE 4,5kg
Name Underbody grease
Capacity [l] 4.5
Product line GREASE
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Offer Truck
17.36
14.47 £ 22.96 £
(3.86 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
17.36 £
REVLINE
Bearing grease GREASE synthetic 0,75kg
Name Bearing grease
Product line GREASE
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Base technology synthetic
4.25
3.54 £ 5.86 £
(5.67 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
4.25 £
BPW
Bearing grease BPW-Li-91 15kg
Name Bearing grease
Capacity [l] 15
Product line BPW-Li-91
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Offer Truck
389.35
324.46 £ 485.32 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
389.35 £
REVLINE
Special grease REVLINE synthetic 4,5kg
Name Special grease
Capacity [l] 4.5
Product line REVLINE
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Base technology synthetic
Offer Truck
23.98
19.98 £
(5.33 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
ORLEN
Bearing grease GREASEN LT 4,5kg
Name Bearing grease
Capacity [l] 4.5
Product line GREASEN LT
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Offer Truck
EUR1 certificate Yes Yes Yes
36.72
30.60 £ 44.22 £
(8.16 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
36.72 £
REVLINE
Bearing grease GREASE synthetic 9kg
Name Bearing grease
Product line GREASE
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Base technology synthetic
Offer Truck
42.02
35.02 £ 63.54 £
(4.67 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
42.02 £
REVLINE
Bearing grease GREASE synthetic 9kg
Name Bearing grease
Capacity [l] 9
Product line GREASE
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Base technology synthetic
Offer Truck
39.62
33.02 £ 76.26 £
(4.40 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
39.62 £
REVLINE
Joint grease MOS2 synthetic
Name Joint grease
Product line MOS2
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Application type cartouche
Base technology synthetic
89.16
74.30 £
(18.57 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
CASTROL
Bearing grease 100 18l SPHEEROL
Name Bearing grease
Viscosity 100
Capacity [l] 18
Product line SPHEEROL
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Offer Truck
EUR1 certificate Yes Yes
442.08
368.40 £
(24.56 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
ORLEN
Bearing grease LITEN EP 4,5kg
Name Bearing grease
Capacity [l] 4.5
Product line LITEN EP
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Offer Truck
EUR1 certificate Yes Yes Yes
39.64
33.03 £
(8.81 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
TOTALENERGIES
Central lubrication system grease 18l MULTIS
Name Centralized lubrication system grease
Capacity [l] 18
Product line MULTIS
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Offer Truck
EUR1 certificate Yes Yes
277.68
231.40 £
(15.43 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
REVLINE
Chassis grease GREASE 0,75kg
Name Underbody grease
Product line GREASE
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
3.26
2.72 £ 5.94 £
(4.35 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
3.26 £
CASTROL
Bearing grease SPHEEROL 18kg
Name Bearing grease
Product line SPHEEROL
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
385.00
320.83 £
(21.39 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
REVLINE
Bearing grease GREASE synthetic 4,5kg
Name Bearing grease
Capacity [l] 4.5
Product line GREASE
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Base technology synthetic
Offer Truck
21.76
18.13 £ 37.06 £
(4.84 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
21.76 £
REVLINE
Bearing grease GREASE synthetic 4,5kg
Name Bearing grease
Capacity [l] 4.5
Product line GREASE
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Base technology synthetic
Offer Truck
20.30
16.92 £ 34.24 £
(4.51 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
20.30 £
CASTROL
Bearing grease LMX
Name Bearing grease
OEM spec MB 265.1 MAN 284 LI-H2
Product line LMX
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
614.68
512.23 £ 1 132.90 £
(24.59 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
623.70 £
FUCHS OIL
Universal grease 5l RENOLIT
Name Universal grease
Capacity [l] 5
Product line RENOLIT
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Offer Truck
86.92
72.43 £
(17.38 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
previous
2 of 2