Greases - Oils/Greases/Motorization chemistry
A~5010183
REVLINE
Bearing grease GREASE synthetic 9kg
Name Bearing grease
Capacity [l] 9
Product line GREASE
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Base technology synthetic
Offer Truck
44.80
37.33 £ 58.20 £
(4.98 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
44.80 £
685.93
571.61 £ 1 374.60 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
669.66 £
ORLEN
Bearing grease GREASEN LT 9kg
Name Bearing grease
Capacity [l] 9
Product line GREASEN LT
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Offer Truck
82.84
69.03 £
(9.20 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
ORLEN
Bearing grease GREASEN LT 4,5kg
Name Bearing grease
Capacity [l] 4.5
Product line GREASEN LT
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Offer Truck
EUR1 certificate Yes Yes Yes
36.72
30.60 £ 44.22 £
(8.16 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
36.72 £
ORLEN
Bearing grease LITEN LT 17kg
Name Bearing grease
Product line LITEN LT
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Offer Truck
157.50
131.25 £
(9.26 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
REVLINE
Bearing grease GREASE synthetic 9kg
Name Bearing grease
Product line GREASE
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Base technology synthetic
Offer Truck
42.02
35.02 £ 63.54 £
(4.67 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
42.02 £
REVLINE
Bearing grease GREASE synthetic 9kg
Name Bearing grease
Capacity [l] 9
Product line GREASE
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Base technology synthetic
Offer Truck
39.62
33.02 £ 76.26 £
(4.40 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
39.62 £
MOBIL
Central lubrication system grease 18l CHASSIS synthetic
Name Centralized lubrication system grease
Capacity [l] 18
OEM spec MAN 283 LI-P 0-000 MB 264.0
Product line CHASSIS
Intended use Passenger cars Truck Buses Industry
Base technology synthetic
Offer Truck
241.40
201.17 £ 363.18 £
(13.41 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
241.40 £
REVLINE
Chassis grease GREASE 18kg
Name Underbody grease
Capacity [l] 18
Product line GREASE
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Offer Truck
72.06
60.05 £ 109.36 £
(4.00 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
72.06 £
REVLINE
Joint grease MOS2 synthetic 9kg
Name Joint grease
Capacity [l] 9
Product line MOS2
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Base technology synthetic
Offer Truck
91.84
76.53 £
(10.20 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
CASTROL
Bearing grease 100 18l SPHEEROL
Name Bearing grease
Viscosity 100
Capacity [l] 18
Product line SPHEEROL
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Offer Truck
EUR1 certificate Yes Yes
442.08
368.40 £
(24.56 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
ORLEN
Bearing grease LITEN EP
Name Bearing grease
Product line LITEN EP
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Offer Truck
90.60
75.50 £
(10.07 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
ORLEN
Bearing grease LITEN LT 9kg
Name Bearing grease
Capacity [l] 9
Product line LITEN LT
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Offer Truck
70.92
59.10 £ 100.60 £
(7.88 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
70.92 £
320.12
266.77 £ 377.08 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
320.12 £
TOTALENERGIES
Central lubrication system grease MULTIS 18kg
Name Centralized lubrication system grease
Capacity [l] 18
Product line MULTIS
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Offer Truck
270.12
225.10 £
(15.01 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
54.00
45.00 £
(135.00 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
FUCHS OIL
Universal grease AGRIFARM
Name Universal grease
Product line AGRIFARM
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses
Offer Truck
370.32
308.60 £
(20.57 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
FUCHS OIL
Bearing grease 18l RENOLIT
Name Bearing grease
Capacity [l] 18
Product line RENOLIT
Intended use Truck Agro Industry
Offer Truck
376.12
313.43 £
(20.90 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
ORLEN
Bearing grease 9l LITEN LT
Name Bearing grease
Capacity [l] 9
Product line LITEN LT
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Offer Truck
EUR1 certificate Yes Yes
106.78
88.98 £
(11.86 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
ORLEN
Central lubrication system grease 9l GREASEN
Name Centralized lubrication system grease
Capacity [l] 9
OEM spec MAN 283 LI-P 00/000
Product line GREASEN
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Offer Truck
EUR1 certificate Yes Yes Yes
108.78
90.65 £
(12.09 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
ORLEN
Joint grease 9l MOS2
Name Joint grease
Capacity [l] 9
Product line MOS2
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Offer Truck
EUR1 certificate Yes Yes Yes
118.24
98.53 £
(13.14 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
FUCHS OIL
Special grease RENOLIT Mineral 18kg
Name Special grease
Product line RENOLIT
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Base technology Mineral
Offer Truck
252.84
210.70 £
(14.05 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
ORLEN
Bearing grease 9l GREASEN LT
Name Bearing grease
Capacity [l] 9
Product line GREASEN LT
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Offer Truck
EUR1 certificate Yes Yes Yes
83.92
69.93 £
(9.32 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
ORLEN
Bearing grease LITEN EP 4,5kg
Name Bearing grease
Capacity [l] 4.5
Product line LITEN EP
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Offer Truck
EUR1 certificate Yes Yes Yes
39.64
33.03 £
(8.81 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
REVLINE
Bearing grease GREASE synthetic 18kg
Name Bearing grease
Capacity [l] 18
Product line GREASE
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Base technology synthetic
Offer Truck
78.32
65.27 £ 116.98 £
(4.35 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
78.32 £
ORLEN
Biodegradable grease UNITEX 00 17KG
Name Biodegradable grease
Product line Unitex
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Offer Truck
123.70
103.08 £
(7.28 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
REVLINE
Central lubrication system grease GREASE 1000 18kg
Name Centralized lubrication system grease
Viscosity 1000
Capacity [l] 18
Product line GREASE
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Offer Truck
73.98
61.65 £ 112.90 £
(4.11 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
73.98 £
TOTALENERGIES
Central lubrication system grease 18l MULTIS
Name Centralized lubrication system grease
Capacity [l] 18
Product line MULTIS
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Offer Truck
EUR1 certificate Yes Yes
277.68
231.40 £
(15.43 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
MOBIL
Special grease 2l MOBILGREASE synthetic
Name Special grease
Capacity [l] 2
OEM spec MIL PRF-81322G MIL PRF-24508B NATO G-395
Product line MOBILGREASE
Base technology synthetic
Offer Truck
254.50
212.08 £
(127.25 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
MOBIL
Bearing grease 220 16l Mobilith synthetic
Name Special grease
Viscosity 220
Capacity [l] 16
Product line Mobilith
Intended use Passenger cars Buses Industry
Base technology synthetic
Offer Truck
901.36
751.13 £
(56.34 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
previous
3 of 4
next