Parts & Accessories Catalogue
105.70
88.08 £
(21.14 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
ORLEN
Bearing grease GREASEN LT 9kg
Name Bearing grease
Capacity [l] 9
Product line GREASEN LT
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Offer Truck
82.84
69.03 £
(9.20 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
ORLEN
Special grease mineral
Name Special grease
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Base technology Mineral
Offer Truck
222.40
185.33 £
(13.08 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
ORLEN
Bearing grease 17l LITEN EP
Name Bearing grease
Capacity [l] 17
Product line LITEN EP
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Offer Truck
EUR1 certificate Yes Yes Yes
152.38
126.98 £
(8.96 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
42.28
35.23 £
(8.46 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
ORLEN
Bearing grease LITEN EP 4,5kg
Name Bearing grease
Capacity [l] 4.5
Product line LITEN EP
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Offer Truck
EUR1 certificate Yes Yes Yes
39.64
33.03 £
(8.81 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
ORLEN
Engine Oil 15W40 1l CLASSIC
API CF
Intended use Passenger cars
9.46
7.88 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
10.55
8.79 £ 19.38 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
10.55 £
42.96
35.80 £ 74.82 £
(10.74 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
42.96 £
28.80
24.00 £ 50.52 £
(5.76 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
28.80 £
38.28
31.90 £
(7.66 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
6.40
5.33 £ 9.52 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
6.40 £
ORLEN
Joint grease MOS2 0,4kg
Name Joint grease
Product line MOS2
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Application type cartouche
EUR1 certificate Yes Yes Yes
8.14
6.78 £
(20.35 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
22.51
18.76 £ 44.16 £
(4.50 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
22.51 £
AGRO
ORLEN
4T engine oil 10W30 ORLEN Trawol 1l 4T, API CD; SG
API SG CD
Intended use Agro
10.50
8.75 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
7.49
6.24 £ 13.74 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
7.49 £
9.46
7.88 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
39.98
33.32 £ 78.04 £
(10.00 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
39.98 £
11.50
9.58 £ 17.34 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
11.50 £
22.45
18.71 £ 44.98 £
(4.49 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
22.45 £
36.78
30.65 £
(7.36 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
ORLEN
Central lubrication system grease 9l GREASEN
Name Centralized lubrication system grease
Capacity [l] 9
OEM spec MAN 283 LI-P 00/000
Product line GREASEN
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Offer Truck
EUR1 certificate Yes Yes Yes
108.78
90.65 £
(12.09 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
6.02
5.02 £ 10.54 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
6.02 £
ORLEN
Bearing grease 100 17l LITEN LT
Name Bearing grease
Viscosity 100
Capacity [l] 17
Product line LITEN LT
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Offer Truck
EUR1 certificate Yes Yes Yes
110.22
91.85 £ 199.06 £
(6.48 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
110.22 £
ORLEN
Manual Transmission Oil 80W90 1l HIPOL
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
7.49
6.24 £ 9.46 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
7.49 £
ORLEN
Engine Oil 30 5l LUX mineral
API SA
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Base technology Mineral
35.20
29.33 £
(7.04 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
17.03
14.19 £ 31.96 £
(3.41 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
17.03 £
ORLEN
Engine Oil 15W40 4,5l CLASSIC
API SL CF SJ
ACEA A3 B3
Intended use Passenger cars
24.65
20.54 £ 39.12 £
(5.48 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
24.65 £
ORLEN
Bearing grease LITEN LT
Name Bearing grease
Product line LITEN LT
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Offer Truck
EUR1 certificate Yes Yes Yes
43.88
36.57 £ 76.18 £
(4.88 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
43.88 £
49.56
41.30 £
(9.91 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
previous
5 of 6
next