Filters


Availability


Price



Manufacturer

Parts & Accessories Catalogue

  • 1
  • 2
  • 3
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Motorcycle

SILKOLENE
4T engine oil 20W50 SILKOLENE V-Twin 1l 4T recommended for cruisers with large V-twin engines, API SG; SH; SJ JASO MA-2 Mineral

20W50 1l

API SJ SG SH
Intended use Motorcycles
Base technology Mineral
Add to cart
(0)
>9 pcs.
16.00
13.33 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Motorcycle

SILKOLENE
Anti-corrosion agent SILKOLENE SiLKOPEN 0,5l contains graphite; greasing-penetrating

Name Anti-corrosion agent
Capacity [l] 0.5
Product line SiLKOPEN
Intended use Motorcycles Quad
Application type spray
Add to cart
(0)
4 pcs.
16.30
13.58 £
(32.60 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Motorcycle

SILKOLENE
4T engine oil 10W30 SILKOLENE COMP 4 4l 4T bio-degradable packaging; enriched with esters, API SN JASO MA-2 Semi-synthetic

10W30 4l

API SN
Intended use Motorcycles
Base technology Semi-synthetic
Add to cart
(0)
6 pcs.
66.24
55.20 £
(16.56 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Motorcycle

SILKOLENE
4T engine oil 20W50 SILKOLENE Silkolube 4l 4T recommended for classic and historical motorbikes, API SF Mineral

20W50 4l

API SF
Intended use Motorcycles
Base technology Mineral
Add to cart
(0)
2 pcs.
66.24
55.20 £
(16.56 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Motorcycle

SILKOLENE
Engine oil additive for motorcycle engines, petrol ENGINE FLUSH SILKOLENE

Serviced vehicle motorcycles
Name Oil additive
Oil type engine
Intended use (parts, components) for motorcycle engines
Application (Activity) for cleaning for flushing
Application - advantages revitalization improves engine work
Removes oil deposits corrosion sludge coal deposit
Capacity [l] 0,10
Petrol type Petrol
Quantity per set [pcs] 1
Add to cart
(0)
>9 pcs.
10.74
8.95 £
(107.40 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Motorcycle

SILKOLENE
Transmission oil 10W40 SILKOLENE COMP GEAR 1l corresponds SAE 80W90; enriched with esters synthetic

10W40 1l

Intended use Motorcycles
Base technology synthetic
Add to cart
(0)
>9 pcs.
21.18
17.65 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Motorcycle

SILKOLENE
2T engine oil SILKOLENE SCOOT SPORT 2 1l 2T enriched with esters, API TC JASO FC; JASO FD Semi-synthetic

1l

API TC
Intended use Motorcycles
Base technology Semi-synthetic
Add to cart
(0)
8 pcs.
17.44
14.53 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Motorcycle

SILKOLENE
4T engine oil 10W40 SILKOLENE QUAD ATV 1l 4T, API SL JASO MA-2 Semi-synthetic

10W40 1l

API SL
Intended use Quad
Base technology Semi-synthetic
Add to cart
(0)
>9 pcs.
15.64
13.03 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Motorcycle

SILKOLENE
4T engine oil 10W40 SILKOLENE PRO 4 4l 4T bio-degradable packaging, API SN JASO MA-2 synthetic

10W40 4l

API SN
Intended use Motorcycles
Base technology synthetic
Add to cart
(0)
>9 pcs.
70.98
59.15 £
(17.75 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Motorcycle

SILKOLENE
4T engine oil 20W50 SILKOLENE COMP 4 4l 4T bio-degradable packaging; enriched with esters, API SN JASO MA-2 Semi-synthetic

20W50 4l

API SN
Intended use Motorcycles Quad
Base technology Semi-synthetic
Add to cart
(0)
7 pcs.
67.60
56.33 £
(16.90 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Motorcycle

SILKOLENE
Transmission oil 80W90 SILKOLENE SCOOTER GEAR OIL 0,125l for transmissions in scooters, API GL-4 Mineral

80W90 0.125l

API GL-4
Intended use Motorcycles
Base technology Mineral
Add to cart
(0)
>9 pcs.
6.28
5.23 £
(50.24 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Motorcycle
>9 pcs.
26.04
21.70 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Motorcycle

SILKOLENE
Coolant racing anti-corrosion additive for radiators, application 3-5%

Name Coolant
Capacity [l] 1
Add to cart
(0)
7 pcs.
53.32
44.43 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Motorcycle

SILKOLENE
4T engine oil 10W40 SILKOLENE COMP 4 4l 4T bio-degradable packaging; enriched with esters, API SN JASO MA-2 Semi-synthetic

10W40 4l

API SN
Intended use Motorcycles
Base technology Semi-synthetic
Add to cart
(0)
>9 pcs.
58.06
48.38 £
(14.52 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Motorcycle

SILKOLENE
4T engine oil 5W40 SILKOLENE PRO 4 4l 4T bio-degradable packaging; ester, API SN JASO MA-2 synthetic

5W40 4l

API SN
Intended use Motorcycles
Base technology synthetic
Add to cart
(0)
>9 pcs.
73.96
61.63 £
(18.49 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Motorcycle

SILKOLENE
Chain grease SILKOLENE TITANIUM DRY LUBE 0,5l PTFE strengthened

Name Chain grease
Capacity [l] 0.5
Product line TITANIUM DRY LUBE
Intended use Passenger cars Motorcycles Quad
Application type spray
Add to cart
(0)
>9 pcs.
16.36
13.63 £
(32.72 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Motorcycle

SILKOLENE
Brake fluid SILKOLENE DOT3; DOT4 0,5l

Add to cart
(0)
>9 pcs.
11.52
9.60 £
(23.04 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Motorcycle

SILKOLENE
4T engine oil 20W50 SILKOLENE Super 4 1l 4T, API SL JASO MA-2 Semi-synthetic

20W50 1l

API SL
Intended use Motorcycles
Base technology Semi-synthetic
Add to cart
(0)
>9 pcs.
16.20
13.50 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Motorcycle

SILKOLENE
Anti-corrosion agent SILKOLENE ALL IN ONE 0,5l greasing-penetrating

Name Anti-corrosion agent
Capacity [l] 0.5
Product line ALL IN ONE
Intended use Motorcycles Quad
Application type spray
Add to cart
(0)
2 pcs.
15.96
13.30 £
(31.92 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Motorcycle

SILKOLENE
Chain lubricant 0,15l PRO CHAIN synthetic

Name Chain grease
Capacity [l] 0.15
Product line PRO CHAIN
Intended use Motorcycles Quad
Application type spray
Base technology synthetic
Add to cart
(0)
>9 pcs.
5.24
4.37 £ 7.96 £
(34.93 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 5.24 £
Motorcycle

SILKOLENE
4T engine oil 10W60 SILKOLENE PRO 4 1l 4T ester, API SN JASO MA-2 synthetic

10W60 1l

API SN
Intended use Motorcycles
Base technology synthetic
Add to cart
(0)
>9 pcs.
20.56
17.13 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Motorcycle

SILKOLENE
Shock absorber oil 5W SILKOLENE RSF 5 1l to transmissions and rear suspensions

Name Shock absorber oil
Viscosity 5W
Capacity [l] 1
Product line RSF 5
Intended use Motorcycles
Add to cart
(0)
>9 pcs.
20.62
17.18 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Motorcycle

SILKOLENE
Coolant -40°C

Name Coolant
Capacity [l] 20
Add to cart
(0)
2 pcs.
206.08
171.73 £
(10.30 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Motorcycle

SILKOLENE
4T engine oil 10W50 SILKOLENE PRO 4 1l 4T ester, API SN JASO MA-2 synthetic

10W50 1l

API SN
Intended use Motorcycles
Base technology synthetic
Add to cart
(0)
>9 pcs.
20.56
17.13 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Motorcycle

SILKOLENE
4T engine oil 5W40 SILKOLENE PRO 4 1l 4T ester, API SN JASO MA-2 synthetic

5W40 1l

API SN
Intended use Motorcycles
Base technology synthetic
Add to cart
(0)
>9 pcs.
19.72
16.43 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

SILKOLENE
Motorcycle cleaning agent CARNAUBA WAX POLISH 0,5L

Name Motorcycle cleaner
Capacity [l] 0.5
Product line CARNAUBA WAX POLISH
Intended use Motorcycles Quad
Add to cart
(0)
7 pcs.
29.62
24.68 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Motorcycle

SILKOLENE
2T engine oil SILKOLENE PRO 2 1l 2T ester FIA-CIK synthetic

1l

Intended use Motorcycles
Base technology synthetic
Add to cart
(0)
>9 pcs.
33.16
27.63 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Motorcycle

SILKOLENE
4T engine oil 15W50 SILKOLENE COMP 4 1l 4T enriched with esters, API SN JASO MA-2 Semi-synthetic

15W50 1l

API SN
Intended use Motorcycles
Base technology Semi-synthetic
Add to cart
(0)
10 pcs.
18.42
15.35 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Motorcycle

SILKOLENE
2T engine oil SILKOLENE COMP 2 Plus 1l 2T ester, API TC JASO FD synthetic

1l

API TC
Intended use Motorcycles
Base technology synthetic
Add to cart
(0)
>9 pcs.
24.84
20.70 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Motorcycle

SILKOLENE
Shock absorber oil 2,5W SILKOLENE RSF 2.5 1l to transmissions and rear suspensions

Name Shock absorber oil
Viscosity 2,5W
Capacity [l] 1
Product line RSF 2.5
Intended use Motorcycles
Add to cart
(0)
>9 pcs.
20.62
17.18 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
previous 2 of 3 next