Oils - Oils/Greases/Motorization chemistry
A~5010177
Motorcycle
SILKOLENE
4T engine oil 5W40 SILKOLENE PRO 4 PLUS 4l 4T bio-degradable packaging; ester, API SL JASO MA-2 synthetic
API SL
Intended use Motorcycles
Base technology synthetic
95.74
79.78 £
(23.94 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Motorcycle
SILKOLENE
2T engine oil SILKOLENE PRO 2 1l 2T ester FIA-CIK synthetic
Intended use Motorcycles
Base technology synthetic
33.16
27.63 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Motorcycle
SILKOLENE
Transmission oil 10W40 SILKOLENE COMP GEAR 1l corresponds SAE 80W90; enriched with esters synthetic
Intended use Motorcycles
Base technology synthetic
21.18
17.65 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Motorcycle
SILKOLENE
4T engine oil 10W40 SILKOLENE Super 4 4l 4T bio-degradable packaging, API SL JASO MA-2 Semi-synthetic
API SL
Intended use Motorcycles
Base technology Semi-synthetic
53.32
44.43 £
(13.33 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Motorcycle
SILKOLENE
4T engine oil 15W50 SILKOLENE COMP 4 1l 4T enriched with esters, API SN JASO MA-2 Semi-synthetic
API SN
Intended use Motorcycles
Base technology Semi-synthetic
18.42
15.35 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Motorcycle
SILKOLENE
4T engine oil 15W50 SILKOLENE COMP 4 XP 4l 4T bio-degradable packaging; enriched with esters, API SN JASO MA-2 synthetic
API SN
Intended use Motorcycles
Base technology synthetic
66.24
55.20 £
(16.56 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Motorcycle
SILKOLENE
Transmission oil 80W90 SILKOLENE BOA 1l for heavily loaded transmissions and cardan shafts, API GL-4; GL-5 Mineral
API GL-5 GL-4
Intended use Motorcycles
Base technology Mineral
19.74
16.45 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Motorcycle
SILKOLENE
2T engine oil SILKOLENE SCOOT SPORT 2 1l 2T enriched with esters, API TC JASO FC; JASO FD Semi-synthetic
API TC
Intended use Motorcycles
Base technology Semi-synthetic
17.44
14.53 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Motorcycle
SILKOLENE
4T engine oil 20W50 SILKOLENE COMP 4 4l 4T bio-degradable packaging; enriched with esters, API SN JASO MA-2 Semi-synthetic
API SN
Intended use Motorcycles Quad
Base technology Semi-synthetic
67.60
56.33 £
(16.90 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Motorcycle
SILKOLENE
4T engine oil 20W50 SILKOLENE Super 4 4l 4T bio-degradable packaging, API SL JASO MA-2 Semi-synthetic
API SL
Intended use Motorcycles
Base technology Semi-synthetic
60.52
50.43 £
(15.13 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Motorcycle
SILKOLENE
4T engine oil 10W30 SILKOLENE COMP 4 4l 4T bio-degradable packaging; enriched with esters, API SN JASO MA-2 Semi-synthetic
API SN
Intended use Motorcycles
Base technology Semi-synthetic
66.24
55.20 £
(16.56 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Motorcycle
SILKOLENE
4T engine oil 20W50 SILKOLENE V-Twin 4l 4T bio-degradable packaging; recommended for cruisers with large V-twin engines, API CH-4; SJ JASO MA-2 Mineral
API CH-4 SJ
Intended use Motorcycles
Base technology Mineral
61.08
50.90 £
(15.27 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Motorcycle
SILKOLENE
4T engine oil 5W40 SILKOLENE PRO 4 PLUS 1l 4T ester, API SL JASO MA-2 synthetic
API SL
Intended use Motorcycles Quad
Base technology synthetic
25.62
21.35 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Motorcycle
SILKOLENE
2T engine oil SILKOLENE COMP 2 1l 2T enriched with esters, API TC JASO FD Semi-synthetic
API TC
Intended use Motorcycles
Base technology Semi-synthetic
20.02
16.68 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Motorcycle
SILKOLENE
4T engine oil 20W50 SILKOLENE Silkolube 4l 4T recommended for classic and historical motorbikes, API SF Mineral
API SF
Intended use Motorcycles
Base technology Mineral
66.24
55.20 £
(16.56 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
previous
2 of 2