Parts & Accessories Catalogue
Motorcycle
MOTUL
Chain lubricant 12x0,4l CHAINLUBE ROAD C2+
Name Chain grease
Capacity [l] 0.4
ACEA C2+
Product line CHAINLUBE ROAD C2+
Intended use Motorcycles Quad
Application type spray
117.89
98.24 £ 159.96 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
103.70 £
Motorcycle
SILKOLENE
Air filter oil SILKOLENE FOAM FILTER OIL 0,5l for greasing for foam/sponge filters
Intended use Motorcycles Quad
15.96
13.30 £
(31.92 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
REVLINE
Joint grease MOS2 synthetic 0,4kg
Name Joint grease
Product line MOS2
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Application type cartouche
Base technology synthetic
7.72
6.43 £
(19.30 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
SHELL
Grease Gadus Mineral 0,4kg
Name Bearing grease
Capacity [l] 0.4
Product line Gadus
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Application type cartouche
Base technology Mineral
8.82
7.35 £
(22.05 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
MOTUL
Chain wash MOTUL CHAIN CLEAN 0,4l for cleaning
Name Chain wash
Capacity [l] 0.4
Product line CHAIN CLEAN
Intended use Motorcycles Quad
Application type spray
6.17
5.14 £ 12.58 £
(15.43 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
6.17 £
SHELL
Bearing grease Gadus 0,38kg
Name Bearing grease
Product line Gadus
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Offer Truck
17.62
14.68 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
REVLINE
Joint grease MOS2 synthetic
Name Joint grease
Product line MOS2
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Application type cartouche
Base technology synthetic
89.16
74.30 £
(18.57 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
SILKOLENE
Air filter wash SILKOLENE FOAM FILTER CLEANER 4l for cleaning for foam/sponge filters
Name Air filter wash
Capacity [l] 4
Product line FOAM FILTER CLEANER
Intended use Motorcycles Quad
83.20
69.33 £
(20.80 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Motorcycle
SILKOLENE
4T engine oil 5W40 SILKOLENE QUAD ATV 4l 4T bio-degradable packaging, API SN JASO MA-2 synthetic
API SN
ACEA A3 B3
Intended use Quad
Base technology synthetic
65.56
54.63 £
(16.39 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Motorcycle
XZONE
Leather garment cleaning kit XZONE Strong 0,15l
Name Leather garment cleaning kit
Capacity [l] 0.15
Product line Strong
Intended use Motorcycles Quad
Application type bottle with foamer
10.04
8.37 £ 14.04 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
10.04 £
Motorcycle
LIQUI MOLY
Chain grease LIQUI MOLY CHAINLUBE 0,25l
Name Chain grease
Capacity [l] 0.25
Product line CHAINLUBE
Intended use Motorcycles Quad
Application type spray
14.30
11.92 £ 16.90 £
(57.20 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
14.30 £
Motorcycle
LIQUI MOLY
Chain grease LIQUI MOLY CHAINLUBE 0,4l
Name Chain grease
Capacity [l] 0.4
Product line CHAINLUBE
Intended use Passenger cars Motorcycles Quad
Application type spray
20.16
16.80 £ 23.38 £
(50.40 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
20.16 £
MOTUL
Motorcycle cleaner MOTUL INSECT REMOVER 0,4l for cleaning
Name Motorcycle cleaner
Capacity [l] 0.4
Product line INSECT REMOVER
Intended use Motorcycles Quad
Application type atomiser
4.31
3.59 £ 8.28 £
(10.77 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
4.31 £
SHELL
Grease 100 18l Gadus mineral
Name Bearing grease
Viscosity 100
Capacity [l] 18
Product line Gadus
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Base technology Mineral
Offer Truck
348.96
290.80 £
(19.39 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Motorcycle
MOTUL
4T engine oil 10W50 MOTUL NGEN 5 1l 4T, API SP JASO MA-2 Semi-synthetic
API SP
Intended use Motorcycles Quad
Base technology Semi-synthetic
13.67
11.39 £ 20.50 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
13.67 £
ORLEN
Bearing grease GREASEN LT 4,5kg
Name Bearing grease
Capacity [l] 4.5
Product line GREASEN LT
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Offer Truck
EUR1 certificate Yes Yes Yes
36.72
30.60 £ 44.22 £
(8.16 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
36.72 £
REVLINE
Bearing grease GREASE synthetic 9kg
Name Bearing grease
Capacity [l] 9
Product line GREASE
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Base technology synthetic
Offer Truck
39.62
33.02 £ 76.26 £
(4.40 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
39.62 £
REVLINE
Chassis grease GREASE
Name Underbody grease
Product line GREASE
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Application type cartouche
45.76
38.13 £
(9.53 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Motorcycle
ELF
Brake cleaning agent ELF MOTO DEGREASER+ 0,4l for cleaning and degreasing surfaces
Name Brake cleaning agent
Capacity [l] 0.4
Product line MOTO DEGREASER+
Intended use Motorcycles Quad
Application type spray
13.60
11.33 £
(34.00 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
SILKOLENE
Injector and carburettor cleaner SILKOLENE CARB CLEANER 0,5l for cleaning for carburettors and injectors
Name Injector and carburettor cleaner
Capacity [l] 0.5
Product line CARB CLEANER
Intended use Motorcycles Quad
Application type spray
14.98
12.48 £
(29.96 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
REVLINE
Bearing grease GREASE synthetic 9kg
Name Bearing grease
Capacity [l] 9
Product line GREASE
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Base technology synthetic
Offer Truck
45.25
37.71 £ 64.60 £
(5.03 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
45.25 £
Motorcycle
MOTUL
Chain grease MOTUL CHAIN PASTE 0,15l for greasing
Intended use Motorcycles Quad
11.28
9.40 £
(75.20 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
MOTUL
Care agent MOTUL SHINE&GO 0,4l for cleaning
Name Care agent
Capacity [l] 0.4
Product line SHINE&GO
Intended use Motorcycles Quad
Application type atomiser
13.00
10.83 £
(32.50 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Motorcycle
MOTUL
Brake system cleaning agent MOTUL BREAKE CLEAN 0,4l for cleaning
Intended use Motorcycles Quad
5.87
4.89 £ 13.00 £
(14.67 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
5.87 £
REVLINE
Bearing grease GREASE synthetic 0,75kg
Name Bearing grease
Product line GREASE
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Base technology synthetic
3.92
3.27 £ 6.90 £
(5.23 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
3.92 £
previous
5 of 5