Parts & Accessories Catalogue
DRESSELHAUS
Cable tie TORRO, worm gear
Name Cable tie
Type worm gear TORRO
Set Yes
Width [mm] 7.5
Material Metal
Quantity [pcs] 100
Diameter [mm] 12 8
Min diam [mm] 8
Max diam [mm] 12
Colour Silver
52.72
43.93 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
PERFECT EQUIPMENT
Valve core 0401-0023-252
Kind Tyre valve stem
Serviced vehicle passenger cars
Length [mm] 42
Colour Silver
Model 42MS11,3
Valve type Clamp-in
192.58
160.48 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Motorcycle
5.44
4.53 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Performance
HEL
Braided stainless steel brake cables (6 pcs) fits BMW 3 (E36)
Name Braided stainless steel brake cables
Number of wires [pcs] 6
Colour Silver
Offer Tuning
246.16
205.13 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Motorcycle
14.76
12.30 £ 24.78 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
14.76 £
M-TECH
Parking sensor set Rear 4pcs Silver MMT O158 CP7S
Fitting position Rear
Quantity [pcs] 4
Way of informing horn
Colour Silver
Sensor type Ultrasonic
Display unit No
21.64
18.03 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
PROFITOOL
Bob weight 0XAW PBTRUCK 4X50G
Intended use Trucks
Way of fitting Glued
Weight [g] 50
Material lead
Colour Silver
Grammage 4x50g
44.41
37.01 £ 72.24 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
44.41 £
16.92
14.10 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
MAMMOOTH
Cover, wheels Silver 16" set 4pcs MMT A112 2045 16"
Rim diameter [inch] 16
Colour Silver
Material Plastic
Model Optic
Set Yes
35.66
29.72 £
(8.92 £/pcs)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
FEBI
Cover, wheels Silver 19,5" FE184108
Fitting position Front Rear
Fitting side Right Left
Rim diameter [inch] 19.5
Colour Silver
Diameter [mm] 366 188
37.15
30.96 £ 53.70 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
37.15 £
FEBI
Cover, wheels Silver 22,5" FE184113
Fitting position Front Rear
Fitting side Right Left
Rim diameter [inch] 22.5
Colour Silver
Material Steel
Diameter [mm] 590
53.92
44.93 £ 79.78 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
53.92 £
OXFORD
Motorcycle cover OXFORD AQUATEX NEW C colour silver, size S - with a place for trunk
Producer's name AQUATEX NEW C
Colour Silver
Size S
Waterproof Yes
29.34
24.45 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
RECOMMENDED
PROFITOOL
Protective gloves, working cotton-polyester 12 pairs 0XREK008/10/K
Name Protective gloves
Model FLOATEX
Size XL 10
Type cotton-polyester
Intended use work in construction work in car garages
Properties mechanical durability skilfulness flexibility grip coating hardness anti-slip
Industry automotive logistics construction
Quantity per packaging 12 pairs
Colour Black Silver
Durability 3121 EN 388 EN 420
Coating material cotton
Padding material nitryl
How to use reusable
Set Yes
Biodegradable No
30.13
25.11 £
(2.51 £/pcs)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
MAMMOOTH
Cover, wheels Silver 15" set 4pcs MMT A112 2044 15"
Rim diameter [inch] 15
Colour Silver
Material Plastic
Model Volare
Set Yes
32.40
27.00 £
(8.10 £/pcs)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
MOTIP
Paint silver gloss spray 0,4l
Name Paint
Kind gloss
Colour Silver
Capacity [l] 0,4
Packaging Spray
Application type spray
Application (for the surface) for brake calipers
Quantity per set [pcs] 1
12.48
10.40 £
(31.20 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
PROFITOOL
Bob weight 0XAW FE4X5&4X10S ZN
Intended use Passenger cars
Way of fitting Glued
Weight [g] 5 10
Material Steel
Colour Silver
Grammage 4x5g 4x10g
22.44
18.70 £
(0.22 £/pcs)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
MAMMOOTH
Cover, wheels Silver 16" set 4pcs MMT A112 2041 16"
Rim diameter [inch] 16
Colour Silver
Material Plastic
Model Snake
Set Yes
35.66
29.72 £
(8.92 £/pcs)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
MOTIP
Paint acrylic silver gloss spray 0,5l
Name Paint
Type acrylic
Kind gloss
Colour Silver
Capacity [l] 0,5
Packaging Spray
Application type spray
Application (for the surface) for rims
8.58
7.15 £
(17.16 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
REINZ
Valve stem gasket/seal 70-53547-00
Outer diameter [mm] 13
Valve shaft diameter [mm] 5.5
Material ACM
Colour Silver
1.62
1.35 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Motorcycle
51.88
43.23 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Motorcycle
4.57
3.81 £ 5.20 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
4.57 £
MAMMOOTH
Cover, wheels Silver 13" set 4pcs MMT A112 2041 13"
Rim diameter [inch] 13
Colour Silver
Material Plastic
Model Snake
Set Yes
29.14
24.28 £
(7.29 £/pcs)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
24.36
20.30 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
MAMMOOTH
Cover, wheels Silver 17" set 4pcs MMT A112 2041 17"
Rim diameter [inch] 17
Colour Silver
Material Plastic
Model Snake
Set Yes
42.05
35.04 £
(10.51 £/pcs)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
PROFITOOL
Bob weight 0XCW PBALU 35G
Intended use Passenger cars
Way of fitting Hammered
Weight [g] 35
Material lead
Colour Silver
21.52
17.93 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Motorcycle
14.82
12.35 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
M-TECH
Parking sensor set Rear 4pcs Silver MMT O158 CP5S
Fitting position Rear
Quantity [pcs] 4
Way of informing horn display
Colour Silver
Sensor type Ultrasonic
Display unit Yes
32.34
26.95 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Performance
HEL
Braided stainless steel brake cables (4 pcs) Front/Rear fits CITROEN C2
Name Braided stainless steel brake cables
Number of wires [pcs] 4
Colour Silver
Fitting position Front Rear
Offer Tuning
187.92
156.60 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
160.98
134.15 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
PERFECT EQUIPMENT
Bob weight 3397-0601-251
Way of fitting Glued
Weight [g] 5
Material galvanized
Colour Silver
Grammage 12x5g
26.96
22.47 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
1 of 4
next