Parts & Accessories Catalogue
Motorcycle
LIQUI MOLY
4T engine oil 5W40 LIQUI MOLY Street race 4l 4T synthetic
Intended use Motorcycles
Base technology synthetic
103.90
86.58 £
(25.98 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Motorcycle
LIQUI MOLY
4T engine oil 10W60 LIQUI MOLY OFF ROAD RACE 4l 4T, API SL JASO MA-2 synthetic
API SL
Intended use Motorcycles
Base technology synthetic
115.36
96.13 £
(28.84 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Motorcycle
SHELL
4T engine oil 10W40 SHELL ADVANCE AX7 4l 4T, API SM JASO MA-2 Semi-synthetic
API SM
Intended use Motorcycles
Base technology Semi-synthetic
72.12
60.10 £
(18.03 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Motorcycle
ELF
Brake cleaning agent ELF MOTO DEGREASER+ 0,4l for cleaning and degreasing surfaces
Name Brake cleaning agent
Capacity [l] 0.4
Product line MOTO DEGREASER+
Intended use Motorcycles Quad
Application type spray
13.60
11.33 £
(34.00 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Motorcycle
ELF
2T engine oil 50 ELF HTX 909 1l 2T high rpm engines up to 25 000 rev/min.; mixture of special synthetic base and ricin synthetic
Intended use Motorcycles
Base technology synthetic
49.12
40.93 £ 55.66 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
49.12 £
Motorcycle
SILKOLENE
4T engine oil 10W30 SILKOLENE PRO 4 4l 4T bio-degradable packaging, API SN JASO MA-2 synthetic
API SN
Intended use Motorcycles
Base technology synthetic
70.98
59.15 £
(17.75 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Motorcycle
MOTUL
4T engine oil 10W50 MOTUL NGEN 5 1l 4T, API SP JASO MA-2 Semi-synthetic
API SP
Intended use Motorcycles Quad
Base technology Semi-synthetic
13.67
11.39 £ 20.50 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
13.67 £
ORLEN
Bearing grease GREASEN LT 4,5kg
Name Bearing grease
Capacity [l] 4.5
Product line GREASEN LT
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Offer Truck
EUR1 certificate Yes Yes Yes
36.72
30.60 £ 44.22 £
(8.16 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
36.72 £
Motorcycle
LIQUI MOLY
4T engine oil 10W40 LIQUI MOLY Race 4l 4T, API SN; SN+ JASO MA-2 synthetic
API SN SN+
Intended use Motorcycles
Base technology synthetic
71.77
59.81 £ 112.54 £
(17.94 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
71.77 £
Motorcycle
ELF
Transmission oil 10W40 ELF MOTO GEAR OIL 1l, API SG Semi-synthetic
API SG
Intended use Motorcycles
Base technology Semi-synthetic
7.92
6.60 £ 13.44 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
7.92 £
Motorcycle
ELF
2T engine oil 30 ELF Scooter 2 Street 1l 2T, API TC JASO FD Semi-synthetic
API TC
Intended use Motorcycles
Base technology Semi-synthetic
13.74
11.45 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
REVLINE
Bearing grease GREASE synthetic 9kg
Name Bearing grease
Capacity [l] 9
Product line GREASE
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Base technology synthetic
Offer Truck
39.62
33.02 £ 76.26 £
(4.40 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
39.62 £
Motorcycle
MOTUL
Engine Oil 10W30 1l 300V Racing/Off Road synthetic
Intended use Motorcycles
Base technology synthetic
17.63
14.69 £ 28.18 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
15.08 £
REVLINE
Bearing grease GREASE synthetic 9kg
Name Bearing grease
Capacity [l] 9
Product line GREASE
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Base technology synthetic
Offer Truck
45.25
37.71 £ 64.60 £
(5.03 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
45.25 £
REVLINE
Chassis grease GREASE
Name Underbody grease
Product line GREASE
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Application type cartouche
45.76
38.13 £
(9.53 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Motorcycle
MOTUL
Chain grease MOTUL CHAIN PASTE 0,15l for greasing
Name Chain grease
Capacity [l] 0.15
Product line CHAIN PASTE
Intended use Motorcycles Quad
Application type spray
11.28
9.40 £
(75.20 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
MOTUL
Care agent MOTUL SHINE&GO 0,4l for cleaning
Name Care agent
Capacity [l] 0.4
Product line SHINE&GO
Intended use Motorcycles Quad
Application type atomiser
13.00
10.83 £
(32.50 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Motorcycle
MOTUL
Brake system cleaning agent MOTUL BREAKE CLEAN 0,4l for cleaning
Intended use Motorcycles Quad
5.87
4.89 £ 13.00 £
(14.67 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
5.87 £
Motorcycle
ELF
2T engine oil ELF Moto 2 Tech 1l 2T, API TC JASO FD synthetic
API TC
Intended use Motorcycles
Base technology synthetic
16.84
14.03 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
REVLINE
Bearing grease GREASE synthetic 0,75kg
Name Bearing grease
Product line GREASE
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Base technology synthetic
3.92
3.27 £ 6.90 £
(5.23 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
3.92 £
Motorcycle
SILKOLENE
4T engine oil 15W50 SILKOLENE PRO 4 1l 4T ester, API SN JASO MA-2 synthetic
API SN
Intended use Motorcycles
Base technology synthetic
19.72
16.43 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Motorcycle
VALVOLINE
4T engine oil 10W40 VALVOLINE SYNPOWER 1l 4T, API SN JASO MA-2 synthetic
API SN
Intended use Motorcycles
Base technology synthetic
10.58
8.82 £ 15.58 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
10.58 £
Motorcycle
LIQUI MOLY
4T engine oil 10W50 LIQUI MOLY OFF ROAD RACE 1l 4T, API SL JASO MA-2 synthetic
API SL
Intended use Motorcycles
Base technology synthetic
33.54
27.95 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Motorcycle
MOTUL
4T engine oil MOTUL 300V Factory Line 4l 4T ester >JASO MA2 synthetic
Intended use Motorcycles
Base technology synthetic
146.50
122.08 £
(36.63 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Motorcycle
MOTUL
4T engine oil 10W40 MOTUL Scooter Expert 1l 4T, API SM; SP JASO MA Semi-synthetic
API SP SM
Intended use Motorcycles
Base technology Semi-synthetic
20.74
17.28 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Motorcycle
MOTUL
2T engine oil MOTUL 800 Factory Line On Road 1l 2T ester JASO FD synthetic
Intended use Motorcycles
Base technology synthetic
14.84
12.37 £ 28.72 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
14.84 £
Motorcycle
VALVOLINE
4T engine oil 10W40 VALVOLINE SYNPOWER 4l 4T, API SN JASO MA-2 synthetic
API SN
Intended use Motorcycles
Base technology synthetic
41.20
34.33 £ 56.50 £
(10.30 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
41.20 £
Motorcycle
MOTUL
4T engine oil 10W40 MOTUL 300V Factory Line 1l 4T ester >JASO MA2 synthetic
Intended use Motorcycles
Base technology synthetic
15.46
12.88 £ 38.20 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
15.46 £
Motorcycle
MOTUL
4T engine oil 10W40 MOTUL 5100 1l 4T enriched with esters, API SM Semi-synthetic
API SM
Intended use Motorcycles
Base technology Semi-synthetic
19.98
16.65 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
previous
12 of 12