Parts & Accessories Catalogue
FUCHS OIL
Universal grease RENOLIT 0,4kg
Name Universal grease
Product line RENOLIT
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Application type cartouche
5.66
4.72 £ 7.30 £
(14.15 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
5.66 £
18.73
15.61 £ 29.80 £
(3.75 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
18.73 £
REVLINE
Chassis grease GREASE 9kg
Name Underbody grease
Capacity [l] 9
Product line GREASE
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Offer Truck
33.17
27.64 £ 49.12 £
(3.69 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
33.17 £
REVLINE
Special grease REVLINE synthetic 18kg
Name Special grease
Capacity [l] 18
Product line REVLINE
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Base technology synthetic
Offer Truck
94.42
78.68 £
(5.25 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
135.19
112.66 £ 230.28 £
(33.80 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
135.19 £
VALVOLINE
Universal grease 0,4kg
Name Universal grease
Intended use Truck Agro Buses Industry
Application type cartouche
Offer Truck
6.73
5.61 £ 9.40 £
(16.83 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
6.73 £
10.63
8.86 £ 13.24 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
10.63 £
REVLINE
Manual Transmission Oil 90 5l REVFARM
API GL-5 LIMITED SLIP (LS)
Intended use Truck Agro Buses Industry
32.66
27.22 £ 39.76 £
(6.53 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
32.66 £
10.30
8.58 £ 16.30 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
10.30 £
28.88
24.07 £ 49.42 £
(5.78 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
28.88 £
FEBI
Automatic transmission oil FE193916
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
89.40
74.50 £
(22.35 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
27.11
22.59 £ 36.24 £
(5.42 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
27.11 £
REVLINE
Special grease REVLINE synthetic 0,75kg
Name Special grease
Product line REVLINE
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Base technology synthetic
4.90
4.08 £
(6.53 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
18.96
15.80 £ 24.60 £
(3.79 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
18.96 £
MOBIL
Manual Transmission Oil 1l MOBILUBE
API GL-4
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
9.32
7.77 £ 16.18 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
9.32 £
ORLEN
Bearing grease LITEN LT 0,8kg
Name Bearing grease
Product line LITEN LT
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
EUR1 certificate Yes Yes Yes
5.69
4.74 £ 9.10 £
(7.11 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
5.69 £
FEBI
Automatic transmission oil 1l ATF
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
11.29
9.41 £ 21.34 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
11.29 £
VALVOLINE
Engine Oil 10W40 5l ALL FLEET
API SL CH-4 CI-4
ACEA E7
Intended use Truck Agro Buses Industry
40.33
33.61 £ 62.92 £
(8.07 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
40.33 £
ORLEN
Bearing grease 17l LITEN LT
Name Bearing grease
Capacity [l] 17
Product line LITEN LT
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Offer Truck
EUR1 certificate Yes Yes Yes
94.49
78.74 £ 144.54 £
(5.56 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
94.49 £
ORLEN
Bearing grease LITEN EP 0,4kg
Name Bearing grease
Product line LITEN EP
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Application type cartouche
EUR1 certificate Yes Yes Yes
4.82
4.02 £ 6.34 £
(12.05 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
4.82 £
33.94
28.28 £
(6.79 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
9.24
7.70 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
SHELL
Grease 18l Gadus
Name Bearing grease
Capacity [l] 18
Product line Gadus
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Offer Truck
411.54
342.95 £
(22.86 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
32.34
26.95 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
RAVENOL
Manual Transmission Oil 1l PSA
API GL-4
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
29.76
24.80 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
RAVENOL
Manual Transmission Oil 1l STF
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
35.62
29.68 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
SHELL
Grease 18l Gadus
Name Bearing grease
Capacity [l] 18
Product line Gadus
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Offer Truck
327.16
272.63 £
(18.18 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
RAVENOL
Manual Transmission Oil 75W80 4l MTF-2
API MT-1 GL-4
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
151.68
126.40 £
(37.92 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
RAVENOL
Manual Transmission Oil 4l MZG
API GL-4
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
87.82
73.18 £
(21.96 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
100.68
83.90 £
(25.17 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
previous
8 of 21
next