Parts & Accessories Catalogue
FUCHS OIL
Joint grease RENOLIT 0,4kg
Name Joint grease
Product line RENOLIT
Intended use Passenger cars Truck Buses
Application type cartouche
8.88
7.40 £
(22.20 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
55.98
46.65 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
10.63
8.86 £ 13.24 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
10.63 £
ORLEN
Bearing grease LITEN LT 0,8kg
Name Bearing grease
Product line LITEN LT
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
EUR1 certificate Yes Yes Yes
5.69
4.74 £ 9.10 £
(7.11 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
5.69 £
SHELL
Grease 18l Gadus
Name Bearing grease
Capacity [l] 18
Product line Gadus
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Offer Truck
327.16
272.63 £
(18.18 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
42.00
35.00 £
(8.40 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
RAVENOL
Manual Transmission Oil 75W80 4l MTF-2
API MT-1 GL-4
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
151.68
126.40 £
(37.92 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
26.74
22.28 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
RAVENOL
Manual Transmission Oil 1l PSA
API GL-4
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
29.76
24.80 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
REVLINE
Manual Transmission Oil 90 5l REVFARM
API GL-5 LIMITED SLIP (LS)
Intended use Truck Agro Buses Industry
32.66
27.22 £ 39.76 £
(6.53 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
32.66 £
10.30
8.58 £ 16.30 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
10.30 £
FEBI
Automatic transmission oil FE193916
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
89.40
74.50 £
(22.35 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
28.88
24.07 £ 49.42 £
(5.78 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
28.88 £
27.11
22.59 £ 36.24 £
(5.42 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
27.11 £
VALVOLINE
Engine Oil 10W40 5l ALL FLEET
API SL CH-4 CI-4
ACEA E7
Intended use Truck Agro Buses Industry
40.33
33.61 £ 62.92 £
(8.07 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
40.33 £
REVLINE
Special grease REVLINE synthetic 0,75kg
Name Special grease
Product line REVLINE
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Base technology synthetic
4.90
4.08 £
(6.53 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
ORLEN
Bearing grease LITEN EP 0,4kg
Name Bearing grease
Product line LITEN EP
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Application type cartouche
EUR1 certificate Yes Yes Yes
4.82
4.02 £ 6.34 £
(12.05 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
4.82 £
18.96
15.80 £ 24.60 £
(3.79 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
18.96 £
RAVENOL
Automatic transmission oil 1l ATF Dexron H III
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
23.82
19.85 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
FEBI
Automatic transmission oil 1l ATF
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
11.29
9.41 £ 21.34 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
11.29 £
CASTROL
Manual Transmission Oil 75W90 1l TRANSMAX UNIVERSAL
API GL-5 MT-1 GL-4
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
27.04
22.53 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
38.26
31.88 £
(7.65 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
364.49
303.74 £ 563.14 £
(36.45 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
364.49 £
REVLINE
Bearing grease GREASE synthetic 18kg
Name Bearing grease
Capacity [l] 18
Product line GREASE
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Base technology synthetic
Offer Truck
82.79
68.99 £ 142.30 £
(4.60 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
82.79 £
REVLINE
Bearing grease GREASE synthetic 0,75kg
Name Bearing grease
Product line GREASE
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Base technology synthetic
4.25
3.54 £ 5.86 £
(5.67 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
4.25 £
REVLINE
Bearing grease GREASE synthetic 18kg
Name Bearing grease
Capacity [l] 18
Product line GREASE
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Base technology synthetic
Offer Truck
92.64
77.20 £ 119.14 £
(5.15 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
92.64 £
RAVENOL
Manual Transmission Oil 90 4l LS
API GL-5 LIMITED SLIP (LS)
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
103.36
86.13 £
(25.84 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
RAVENOL
Automatic transmission oil 4l
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
104.94
87.45 £
(26.24 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
90.30
75.25 £
(22.58 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
587.64
489.70 £
(29.38 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
previous
9 of 21
next