Parts & Accessories Catalogue
Motorcycle
SILKOLENE
Transmission oil 80W90 SILKOLENE SCOOTER GEAR OIL 0,125l for transmissions in scooters, API GL-4 Mineral
API GL-4
Intended use Motorcycles
Base technology Mineral
6.28
5.23 £
(50.24 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Motorcycle
SILKOLENE
4T engine oil 50 SILKOLENE Castorene R50S 1l 4T castor-ester; competitive; for speedway motorbikes
Intended use Motorcycles
26.04
21.70 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Motorcycle
SILKOLENE
4T engine oil 20W50 SILKOLENE COMP 4 4l 4T bio-degradable packaging; enriched with esters, API SN JASO MA-2 Semi-synthetic
API SN
Intended use Motorcycles Quad
Base technology Semi-synthetic
67.60
56.33 £
(16.90 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
BPW
Bearing grease BPW-Li-91 2,5kg
Name Bearing grease
Capacity [l] 2
Product line BPW-Li-91
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Offer Truck
64.68
53.90 £ 79.38 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
64.68 £
Motorcycle
LIQUI MOLY
4T engine oil 10W40 LIQUI MOLY Street 1l 4T, API SN JASO MA-2 Semi-synthetic
API SN
Intended use Motorcycles
Base technology Semi-synthetic
15.94
13.28 £ 24.66 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
15.94 £
Motorcycle
MOTUL
2T engine oil MOTUL Snowpower 4l 2T, API TC JASO FC synthetic
API TC
Intended use Motorcycles
Base technology synthetic
30.49
25.41 £ 57.00 £
(7.62 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
30.49 £
Motorcycle
K&N
Special grease K&N AIR FILTER SEALING GREASE
Name Special grease
Product line AIR FILTER SEALING GREASE
Intended use Motorcycles
Application type tube
18.25
15.21 £ 23.08 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
18.25 £
Motorcycle
LIQUI MOLY
Chain grease LIQUI MOLY OFF ROAD 0,4l
Name Chain grease
Capacity [l] 0.4
Product line OFF ROAD
Intended use Motorcycles
Application type spray
19.92
16.60 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Motorcycle
MOTUL
4T engine oil 15W60 MOTUL 300V Off Road 4l 4T ester >JASO MA2 synthetic
Intended use Motorcycles
Base technology synthetic
137.94
114.95 £
(34.49 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
REVLINE
Bearing grease GREASE synthetic 4,5kg
Name Bearing grease
Capacity [l] 4.5
Product line GREASE
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Base technology synthetic
Offer Truck
18.77
15.64 £ 34.00 £
(4.17 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
18.77 £
Motorcycle
MOTUL
4T engine oil 10W60 MOTUL 7100 1l 4T ester, API SN JASO MA-2 synthetic
API SN
Intended use Motorcycles
Base technology synthetic
30.00
25.00 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
ORLEN
Bearing grease LITEN LT 0,4kg
Name Bearing grease
Product line LITEN LT
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Application type cartouche
EUR1 certificate Yes Yes Yes
6.04
5.03 £ 7.14 £
(15.10 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
6.04 £
Motorcycle
SILKOLENE
Chain grease SILKOLENE TITANIUM DRY LUBE 0,5l PTFE strengthened
Name Chain grease
Capacity [l] 0.5
Product line TITANIUM DRY LUBE
Intended use Passenger cars Motorcycles Quad
Application type spray
16.36
13.63 £
(32.72 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Motorcycle
MOTUL
4T engine oil 5W40 MOTUL 300V Factory Line 1l 4T ester >JASO MA2 synthetic
Intended use Motorcycles
Base technology synthetic
45.00
37.50 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Motorcycle
ELF
Transmission oil 80W90 ELF MOTO GEAR OIL 1l, API GL-5 Mineral
API GL-5
Intended use Motorcycles
Base technology Mineral
14.40
12.00 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
ORLEN
Bearing grease 4,5l LITEN EP
Name Bearing grease
Capacity [l] 4.5
Product line LITEN EP
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Offer Truck
EUR1 certificate Yes Yes Yes
26.74
22.28 £ 39.72 £
(5.94 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
26.74 £
SHELL
Grease Gadus 0,4kg
Name Bearing grease
Capacity [l] 0.4
Product line Gadus
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Application type cartouche
10.84
9.03 £
(27.10 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Motorcycle
SILKOLENE
4T engine oil 10W40 SILKOLENE COMP 4 4l 4T bio-degradable packaging; enriched with esters, API SN JASO MA-2 Semi-synthetic
API SN
Intended use Motorcycles
Base technology Semi-synthetic
58.06
48.38 £
(14.52 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Motorcycle
MOTUL
4T engine oil 20W50 MOTUL 3000 1l 4T, API SJ JASO MA-2 Mineral
API SJ
Intended use Motorcycles
Base technology Mineral
18.19
15.16 £ 18.46 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
9.62 £
Motorcycle
MOTUL
4T engine oil 10W30 MOTUL 7100 1l 4T ester, API SN synthetic
API SN
Intended use Motorcycles
Base technology synthetic
32.40
27.00 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
FEBI
Central lubrication system grease
Name Centralized lubrication system grease
Capacity [l] 1
OEM spec MB 6833.00 MAN 283 WILLY VOGEL AG
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Offer Truck
11.62
9.68 £ 18.90 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
11.56 £
Motorcycle
VALVOLINE
Air filter oil VALVOLINE AIR FILTER OIL 1l for foam/sponge filters
Intended use Motorcycles Quad
21.54
17.95 £ 27.10 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
21.54 £
MOTUL
Motorcycle cleaner MOTUL WASH&WAX 0,4l for cleaning
Name Motorcycle cleaner
Capacity [l] 0.4
ACEA E9
Product line WASH&WAX
Intended use Motorcycles Quad
Application type spray
9.90
8.25 £
(24.75 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
ORLEN
Chassis grease GREASEN STP 9kg
Name Underbody grease
Product line GREASEN STP
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Offer Truck
EUR1 certificate Yes Yes Yes
37.33
31.11 £ 62.70 £
(4.15 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
37.33 £
Motorcycle
MOTUL
4T engine oil 10W40 MOTUL 3000 1l 4T, API SJ JASO MA-2 Mineral
API SJ
Intended use Motorcycles
Base technology Mineral
16.32
13.60 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Motorcycle
SILKOLENE
4T engine oil 5W40 SILKOLENE PRO 4 4l 4T bio-degradable packaging; ester, API SN JASO MA-2 synthetic
API SN
Intended use Motorcycles
Base technology synthetic
73.96
61.63 £
(18.49 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Motorcycle
MOTUL
4T engine oil 10W40 MOTUL 5100 4l 4T enriched with esters, API SM Semi-synthetic
API SM
Intended use Motorcycles
Base technology Semi-synthetic
67.68
56.40 £
(16.92 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Motorcycle
21.04
17.53 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Motorcycle
ELF
2T engine oil 50 ELF HTX 976+ 1l 2T competitive; high rpm engines up to 12 - 17 000 rev/min. synthetic
Intended use Motorcycles
Base technology synthetic
61.00
50.83 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Motorcycle
MOTUL
4T engine oil 10W60 MOTUL 7100 4l 4T ester, API SN JASO MA-2 synthetic
API SN
Intended use Motorcycles
Base technology synthetic
109.86
91.55 £
(27.47 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
previous
8 of 12
next