Parts & Accessories Catalogue
Motorcycle
OXFORD
Battery charger OXIMISER Pro 5000
Name Battery charger
Charging voltage [V] 12
Series Pro 5000
102.35
85.29 £ 112.92 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
102.35 £
Motorcycle
ARIETE
Front suspension oil gaskets ARIETE ARI.118 43x54x11 2pcs
Name Front suspension oil gaskets
Inner diameter [mm] 43
Outer diameter [mm] 54
Height [mm] 11
17.38
14.48 £
(8.69 £/pcs)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Motorcycle
TRW
Brake pads MCB542 TRW organic, intended use offroad/route/scooters fits SUZUKI
Name Brake pads
Fitting position Front Rear
Intended use Route Offroad Scooters
Material Organic
Length [mm] 57.9
Thickness [mm] 8.7
17.51
14.59 £ 27.00 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
17.51 £
Motorcycle
2.98
2.48 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Motorcycle
DENSO
Spark plug DENSO Iridium 1fits GAS GAS; HUSQVARNA; KAWASAKI; KTM
Name Spark plug
Wrench size [mm] 20.6
Thread diameter [mm] 14
Number of electrodes [pcs] 1
11.63
9.69 £ 16.32 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
11.63 £
Motorcycle
INPARTS
Voltage regulator IP000399 (12V, 10A) fits KYMCO
Name Voltage regulator
Current rate [A] 10
Width [mm] 70
Length [mm] 60
Number of wires [pcs] 5
Phases quantity 1
6.38
5.32 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Motorcycle
ATHENA
Engine head gasket ATHENA fits SUZUKI 750GL (Intruder), 750GLF (Intruder), 750GLP (Intruder), 800GL (Intruder), 800, 800 (Intruder), 800 (Marauder), 800 M50 (Marauder), 800 M800 (Intruder)
Name Engine head gasket
20.69
17.24 £ 28.38 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
20.69 £
Motorcycle
MOTUL
4T engine oil 10W40 MOTUL 5100 1l 4T enriched with esters, API SM Semi-synthetic
API SM
Intended use Motorcycles
Base technology Semi-synthetic
19.98
16.65 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Motorcycle
JT
Chain 420 HDR strengthened, number of links 136 black, connection type pin
Number of links [pcs] 136
Sealing type Non-o-ring
Chain type 420
Colour Black
Name Chain
13.24
11.03 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Motorcycle
MOTUL
4T engine oil MOTUL 300V Factory Line 4l 4T ester >JASO MA2 synthetic
Intended use Motorcycles
Base technology synthetic
146.50
122.08 £
(36.63 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Motorcycle
FERODO
Brake pads FDB2196EF FERODO eco friction, intended use road-small motorcycle/scooters fits HARLEY DAVIDSON; HONDA; SUZUKI
Name Brake pads
Fitting position Rear
Intended use Scooters Road-small motorcycle
Material Eco friction
Composition code EF
Length [mm] 118.1
Thickness [mm] 8.4
Width [mm] 118.1
9.36
7.80 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Motorcycle
TRW
Brake pads MCB737 TRW organic, intended use offroad/route/scooters fits KAWASAKI
Name Brake pads
Fitting position Front
Intended use Route Offroad Scooters
Material Organic
Length [mm] 69.2
Thickness [mm] 7
22.34
18.62 £ 27.82 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
22.34 £
Motorcycle
MOTUL
4T engine oil 10W40 MOTUL 300V Factory Line 1l 4T ester >JASO MA2 synthetic
Intended use Motorcycles
Base technology synthetic
15.46
12.88 £ 38.20 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
15.46 £
Motorcycle
TRW
Brake pads MCB759 TRW organic, intended use offroad/route/scooters fits HONDA; RIEJU
Name Brake pads
Fitting position Front
Intended use Route Offroad Scooters
Material Organic
Length [mm] 98
Thickness [mm] 7.4
14.04
11.70 £ 20.94 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
14.04 £
Motorcycle
NGK
Spark plug NGK C6HSA Nickel fits BSA; CAN-AM; KAWASAKI
Name Spark plug
Spark plug model C6HSA
Wrench size [mm] 16
2.62
2.18 £ 4.38 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
2.62 £
Motorcycle
NGK
Spark plug NGK DCPR8E Nickel fits CHEVROLET; FIAT; LANCIA; BIMOTA; BMW; CAGIVA; CAN-AM; DUCATI; HARLEY DAVIDSON; HUSABERG; KTM; LAVERDA; POLARIS
Name Spark plug
Spark plug model DCPR8E
Wrench size [mm] 16
5.38
4.48 £ 7.96 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
5.38 £
Motorcycle
JT
Front gear steel JT 520 z.15 JTF1381,15RB
Name Front gear
Material Steel
Number of teeth [pcs] 15
Number of teeth in multi-spline [pcs] 13
Width [mm] 17
14.52
12.10 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Motorcycle
MOTUL
Chain grease MOTUL CHAIN PASTE 0,15l for greasing
Intended use Motorcycles Quad
11.28
9.40 £
(75.20 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Motorcycle
ATHENA
Front suspension anti-dust gaskets ATHENA P40FORK455100 41x53,5x4,8/14 2pcs
Name Front suspension anti-dust gaskets
Inner diameter [mm] 41
Outer diameter [mm] 53.5
Height [mm] 14 4.8
20.66
17.22 £ 23.68 £
(10.33 £/pcs)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
20.66 £
Motorcycle
51.58
42.98 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Motorcycle
INPARTS
Centrifugal clutch (Complete) fits CHIŃSKI SKUTER/MOPED/MOTOROWER/ATV 139QMB/A (Skuter 4-suw, GY6-50); HONDA 50MF (Vision X), 50 (Vision), 50 (Lead), 50M, 50MS (Lead), 50, 50 (Dio), 50 (Life Dio)
Name Centrifugal clutch
Inner diameter [mm] 107
Outer diameter [mm] 105
29.34
24.45 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Motorcycle
ARIETE
Front suspension anti-dust gaskets ARIETE ARI.126 48x58,5/62x6/11,5 2pcs
Name Front suspension anti-dust gaskets
Inner diameter [mm] 48
Outer diameter [mm] 58.5 62
Height [mm] 6 11.5
Type Y-1
22.12
18.43 £
(11.06 £/pcs)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Motorcycle
VICMA
Indicator VIC-13789 Front/Rear Left/Right, indicator colour white) fits HONDA
Name Indicator
Fitting position Front Rear
Fitting side Right Left
30.60
25.50 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Motorcycle
ATHENA
Tłok P5F0770212009A 250 4T selection A diameter 76,95 mm, with engine upper gasket set fits YAMAHA YZ 250F 2019-2023
Diameter [mm] 76.95
Pivot diameter [mm] 16
229.66
191.38 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Motorcycle
FERODO
Brake pads FDB2276SG FERODO sinter, intended use offroad fits POLARIS
Name Brake pads
Fitting position Rear
Intended use Offroad
Material sinter
Composition code SG
Length [mm] 96.9
Thickness [mm] 6.9
21.76
18.13 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Motorcycle
ATHENA
Clutch cover gasket ATHENA fits KAWASAKI 750 (Twin), 750 (Vulcan), 800, 800 (Classic), 800 Vulcan
Name Clutch cover gasket
12.59
10.49 £ 15.42 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
12.59 £
Motorcycle
INPARTS
Cylinder (50, 2T) fits PEUGEOT 50, 50RS, 50 (Advant.), 50 (2), 50M, 50 (Rally), 50 (SilverSport), 50 (WRC), 50 2T, 50 AC 2T, 50 (APS System), 50 (Geo), 50 (Junior), 50 (Furious), 50 (Matal-X)
Name Cylinder
Cylinder diameter [mm] 40
Pivot diameter [mm] 12
Total height [mm] 84
Material cast iron
41.39
34.49 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Motorcycle
4.26
3.55 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Motorcycle
4.91
4.09 £ 5.92 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
4.91 £
Motorcycle
8.46
7.05 £ 11.20 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
8.46 £
previous
662 of 663
next