Size
Name
Application
Capacity [ml]
Colour
Capacity [l]
Base technology
Capacity [l]
Offer
Universal Lubricant - Universal grease
A~5010186~1815
FUCHS OIL
Universal Lubricant RENOLIT 0,4kg
Name Universal grease
Product line RENOLIT
Application type cartouche
9.72
8.10 £
(24.30 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
FUCHS OIL
Universal Lubricant RENOLIT Mineral 5kg
Name Bearing grease
Capacity [l] 5
Product line RENOLIT
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Base technology Mineral
62.16
51.80 £
(12.43 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
MOTIP
Technical soft soap for conservation 500ml 090302
Name Technical soft soap
Application hinges locks precision mechanisms padlocks tools battery terminals
Intended use for conservation
Capacity [ml] 500
Colour White
8.46
7.05 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
VALVOLINE
GP grease 500ml VAL PTFE SPRAY 500ML
Name GP grease
Application drawer slides bearings hinges metal elements chains transmissions valves connectors
Capacity [ml] 500
9.18
7.65 £ 12.58 £
(18.36 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
9.18 £
VALVOLINE
MoS2 penetrating oil 0,5l MULTI SPRAY 500ML
Name MoS2 penetrating oil
Application (Activity) for cleaning for greasing removing water
Intended use (surface) parts threaded connections bolts
Capacity [l] 0,5
15.84
13.20 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
MOTIP
GP grease reduces friction 500ml 090203
Name GP grease
Application metal parts drawer slides hinges door limiter
Intended use reduces friction
Capacity [ml] 500
Application type spray
10.06
8.38 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
MOTIP
GP grease reduces friction 500ml 090201
Name GP grease
Application metal parts rubber elements plastics
Intended use reduces friction
Capacity [ml] 500
14.10
11.75 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
MOTIP
High-adhesion grease corrosion protection 500ml 090204
Name High-adhesion grease
Application drawer slides hinges metal elements
Intended use corrosion protection
Capacity [ml] 500
Application type spray
Colour White
10.02
8.35 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
AGRO
OE JOHN DEERE
Universal Lubricant Grease-Gard Premium Plus
Name Grease
Product line Grease-Gard Premium Plus
Offer Agro
9.28
7.73 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£