ORLEN Bearing grease LITEN LT 0,4kg

Index: LITEN LT-43 400G
Rate this product first
5.62 £
(Price for 1kg: 11.70 14.05 £)

Specification

Name:
Bearing grease
Product line:
LITEN LT
Intended use:
Passenger cars
Intended use:
Truck
Intended use:
Agro
Intended use:
Motorcycles
Intended use:
Buses
Intended use:
Industry
Intended use:
Quad
Application type:
cartouche
Bar code:
IC-CFC715, 5901001412753
Item code:
CFC715
Item index:
LITEN LT-43 400G
PCN:
27101999
Manufacturer:
ORLEN, Manufacturer: ORLEN OIL Sp. z o.o.
ul. Elbląska 135, 80-718 Gdańsk, POLAND,
[email protected]
Bearing grease lithium, cartouche LITEN LT (0,4KG); -30/+130°C ; DIN 51 502: K3K-30; ISO 6743-9: CCHA-3; NLGI 3

Cross references Bearing grease LITEN LT 0,4kg

Cross references

MOBIL
Bearing grease 0,39kg

Name Special grease
Capacity [l] 0.39
Intended use Industry
Offer Truck
Add to cart
(0)
>9 pcs.
14.32
11.93 £
(36.72 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

ORLEN
Bearing grease GREASEN LT 0,4kg

Name Bearing grease
Product line GREASEN LT
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Application type cartouche
EUR1 certificate Yes Yes Yes
Add to cart
(0)
>9 pcs.
6.70
5.58 £
(16.75 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

FUCHS OIL
Joint grease RENOLIT 0,4kg

Name Joint grease
Product line RENOLIT
Intended use Passenger cars Truck Buses
Application type cartouche
Add to cart
(0)
>9 pcs.
8.88
7.40 £
(22.20 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

MOBIL
Bearing grease MOBILGREASE 0,39kg

Name Joint grease
Product line MOBILGREASE
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Add to cart
(0)
>9 pcs.
6.13
5.11 £ 9.24 £
(15.72 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 6.13 £

REVLINE
Bearing grease GREASE synthetic

Name Bearing grease
Product line GREASE
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Application type cartouche
Base technology synthetic
Add to cart
(0)
>9 pcs.
64.98
54.15 £
(13.54 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

SHELL
Bearing grease Gadus 0,4kg

Name Bearing grease
Capacity [l] 0.4
Product line Gadus
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Application type cartouche
Add to cart
(0)
>9 pcs.
10.02
8.35 £
(25.05 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

REVLINE
Bearing grease GREASE synthetic 0,4kg

Name Bearing grease
Product line GREASE
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Application type cartouche
Base technology synthetic
Add to cart
(0)
>9 pcs.
3.47
2.89 £ 5.52 £
(8.68 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 3.47 £

REVLINE
Bearing grease GREASE synthetic 0,4kg

Name Bearing grease
Product line GREASE
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Application type cartouche
Base technology synthetic
Add to cart
(0)
0 pcs.
4.34
3.62 £ 5.68 £
(10.85 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 4.34 £

REVLINE
Bearing grease GREASE synthetic 0,4kg

Name Bearing grease
Product line GREASE
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Application type cartouche
Base technology synthetic
Add to cart
(0)
0 pcs.
65.02
54.18 £
(13.55 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

Other codes

QFG169S40 ARTNR_Z_OE
Users' opinions *
We are loading opinions for this product...
  1.    
  2.    
  3.    
  4.    
  5.    
I'm commentless

Nobody has reviewed this product yet, you can be the one!

* Reviews of customers who made the purchase are marked with text "Review confirmed by a purchase". Details on how we verify reviews can be found in terms and conditions.
Add opinion
Bearing grease LITEN LT 0,4kg
Product opinion:Bearing grease LITEN LT 0,4kg
Your review

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.