FUCHS OIL Joint grease RENOLIT 0,4kg
Index:
RENOLIT MO 2 400G
Rate this product first
>9
pcs.
8.88 £
(Price for 1kg:
18.50 22.20
£)
Specification
Name:
Joint grease
Product line:
RENOLIT
Intended use:
Passenger cars
Intended use:
Truck
Intended use:
Buses
Application type:
cartouche
Bar code:
IC-DF0C6E, 5907439960576
Item code:
DF0C6E
Item index:
RENOLIT MO 2 400G
PCN:
34039900
Manufacturer:
Joint grease graphite/lithium/molybdenum disulphide RENOLIT (0,4KG); -30/+130°C ; NLGI 2
Cross references Joint grease RENOLIT 0,4kg
Cross references
CASTROL
Bearing grease 0,4l SPHEEROL
Name Bearing grease
Capacity [l] 0.4
Product line SPHEEROL
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Application type cartouche
15.88
13.23 £
(39.70 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
FUCHS OIL
Universal Lubricant RENOLIT 0,4kg
Name Universal grease
Product line RENOLIT
Application type cartouche
9.72
8.10 £
(24.30 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
FUCHS OIL
Grease RENOLIT Mineral 0,4kg
Name Bearing grease
Product line RENOLIT
Intended use Industry
Application type cartouche
Base technology Mineral
10.24
8.53 £
(25.60 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
FUCHS OIL
Grease RENOLIT Mineral 0,4kg
Name Bearing grease
Product line RENOLIT
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Application type cartouche
Base technology Mineral
7.62
6.35 £
(19.05 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
FUCHS OIL
Bearing grease RENOLIT 0,4kg
Name Bearing grease
Product line RENOLIT
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Application type cartouche
8.10
6.75 £
(20.25 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
ORLEN
Bearing grease LITEN LT 0,4kg
Name Bearing grease
Product line LITEN LT
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Application type cartouche
EUR1 certificate Yes Yes Yes
6.04
5.03 £ 7.14 £
(15.10 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
6.04 £
REVLINE
Bearing grease GREASE synthetic 0,4kg
Name Bearing grease
Product line GREASE
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Application type cartouche
Base technology synthetic
4.27
3.56 £ 5.44 £
(10.67 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
4.27 £
SHELL
Grease Gadus Mineral 0,4kg
Name Bearing grease
Capacity [l] 0.4
Product line Gadus
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Application type cartouche
Base technology Mineral
8.04
6.70 £
(20.10 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
SHELL
Bearing grease Gadus 0,4kg
Name Bearing grease
Capacity [l] 0.4
Product line Gadus
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Application type cartouche
9.06
7.55 £
(22.65 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
SHELL
Grease Gadus Mineral 0,4kg
Name Bearing grease
Capacity [l] 0.4
Product line Gadus
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Application type cartouche
Base technology Mineral
8.82
7.35 £
(22.05 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
SHELL
Grease Gadus 0,4kg
Name Bearing grease
Capacity [l] 0.4
Product line Gadus
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Application type cartouche
10.78
8.98 £
(26.95 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
SHELL
Grease Gadus 0,4kg
Name Bearing grease
Capacity [l] 0.4
Product line Gadus
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Application type cartouche
10.84
9.03 £
(27.10 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
ORLEN
Joint grease MOS2 0,4kg
Name Joint grease
Product line MOS2
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Application type cartouche
EUR1 certificate Yes Yes Yes
8.14
6.78 £
(20.35 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
CASTROL
Bearing grease 0,4l SPHEEROL
Name Bearing grease
Capacity [l] 0.4
Product line SPHEEROL
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
13.18
10.98 £
(32.95 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
REVLINE
Bearing grease GREASE synthetic
Name Bearing grease
Product line GREASE
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Application type cartouche
Base technology synthetic
64.98
54.15 £
(13.54 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
SHELL
Bearing grease Gadus 0,4kg
Name Bearing grease
Capacity [l] 0.4
Product line Gadus
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Application type cartouche
10.02
8.35 £
(25.05 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
ORLEN
Bearing grease LITEN LT
Name Bearing grease
Product line LITEN LT
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Application type cartouche
EUR1 certificate Yes Yes
7.14
5.95 £
(17.85 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
REVLINE
Joint grease MOS2 synthetic 0,4kg
Name Joint grease
Product line MOS2
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Application type cartouche
Base technology synthetic
7.72
6.43 £
(19.30 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
REVLINE
Bearing grease GREASE synthetic 0,4kg
Name Bearing grease
Product line GREASE
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Application type cartouche
Base technology synthetic
3.61
3.01 £ 5.62 £
(9.03 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
3.61 £
FUCHS OIL
Bearing grease RENOLIT Mineral 0,5kg
Name Bearing grease
Product line RENOLIT
Intended use Industry
Base technology Mineral
16.00
13.33 £
(32.00 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
REVLINE
Bearing grease GREASE synthetic 0,4kg
Name Bearing grease
Product line GREASE
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Application type cartouche
Base technology synthetic
3.47
2.89 £ 5.52 £
(8.68 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
3.47 £
FUCHS OIL
Bearing grease RENOLIT 0,4kg
Name Bearing grease
OEM spec MB 265.1 MAN 284 LI-H2
Product line RENOLIT
Intended use Industry
Application type cartouche
19.86
16.55 £
(49.65 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
FUCHS OIL
Special grease RENOLIT 0,5kg
Name Special grease
Product line RENOLIT
Intended use Industry
14.70
12.25 £
(29.40 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
REVLINE
Joint grease MOS2 synthetic
Name Joint grease
Product line MOS2
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Application type cartouche
Base technology synthetic
89.16
74.30 £
(18.57 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
MOBIL
Bearing grease MOBILUX 0,4kg
Name Bearing grease
Capacity [l] 0.39
Product line MOBILUX
Intended use Agro Industry
Application type cartouche
Offer Truck
4.63
3.86 £ 8.02 £
(11.58 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
4.63 £
FUCHS OIL
Bearing grease RENOLIT 0,4kg
Name Special grease
Product line RENOLIT
Intended use Industry
Application type cartouche
11.88
9.90 £
(29.70 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
FUCHS OIL
Bearing grease RENOLIT 0,4kg
Name Bearing grease
Product line RENOLIT
Intended use Truck Agro Industry
Application type cartouche
9.52
7.93 £
(23.80 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
ORLEN
Bearing grease LITEN LT 0,4kg
Name Bearing grease
Product line LITEN LT
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Application type cartouche
EUR1 certificate Yes Yes Yes
5.62
4.68 £
(14.05 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
REVLINE
Bearing grease GREASE synthetic
Name Bearing grease
Product line GREASE
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Application type cartouche
Base technology synthetic
64.26
53.55 £
(13.39 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
REVLINE
Bearing grease GREASE synthetic
Name Bearing grease
Product line GREASE
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Application type cartouche
Base technology synthetic
62.82
52.35 £
(13.09 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
REVLINE
Bearing grease GREASE synthetic 0,4kg
Name Bearing grease
Product line GREASE
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Application type cartouche
Base technology synthetic
4.34
3.62 £ 5.68 £
(10.85 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
4.34 £
REVLINE
Bearing grease GREASE synthetic 0,4kg
Name Bearing grease
Product line GREASE
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Application type cartouche
Base technology synthetic
65.02
54.18 £
(13.55 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Users' opinions *
We are loading opinions for this product...
Add opinion