MOTUL Engine Oil 10W60 4l 8100
Index:
8100 X-POWER 10W60 4L
Rate this product first
1
pcs.
Last item
88.14 £
(Price for 1L:
18.36 22.04
£)
Specification
Name:
Engine oil
Viscosity:
10W60
Capacity [l]:
4
OEM spec:
FIAT 9.55535 H3
API:
SP
ACEA:
A3
ACEA:
B4
Product line:
8100
Intended use:
Passenger cars
Offer:
Tuning
Bar code:
PU-D842D1, 3374650256542, IC-D842D1
Item code:
D842D1
Item index:
17950
PCN:
34031980
Manufacturer:
Specification Tecdoc
SAE viscosity class:
10W-60
Oil manufacturer recommendation:
FIAT 9.55535-H3
ACEA specification:
A3/B4
API specification:
SP
Engine oil 8100 (4L) 10W60 ;API SP; ACEA A3; B4; FIAT 9.55535 H3
Cross references Engine Oil 10W60 4l 8100
Cross references
Sports oils
CASTROL
Engine Oil 10W60 4l EDGE
API CF SN
Intended use Passenger cars
110.62
92.18 £
(27.66 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Sports oils
LIQUI MOLY
Engine Oil 10W60 5l Synthoil Race Tech GT1
API SN
ACEA A3 B4
Intended use Passenger cars
92.90
77.42 £ 134.20 £
(18.58 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
92.90 £
Sports oils
MOTUL
Engine Oil 10W60 5l 8100
API SP
ACEA A3 B4
Intended use Passenger cars
45.25
37.71 £ 104.94 £
(9.05 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
45.25 £
Sports oils
VALVOLINE
Engine Oil 10W60 5l VR1
API SL
ACEA A3 B4
Intended use Passenger cars
73.91
61.59 £ 117.42 £
(14.78 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
73.91 £
RAVENOL
Engine Oil 10W60 5l
Intended use Passenger cars
135.64
113.03 £
(27.13 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Sports oils
SHELL
Engine Oil 10W60 4l Helix
API SN
ACEA A3 B4
Intended use Passenger cars
53.28
44.40 £ 82.30 £
(13.32 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
53.28 £
OE numbers
| 9.55535-H3 | FIAT |
Other codes
You may also need
You may also need: Please wait...
Users' opinions *
We are loading opinions for this product...
Add opinion