MOTUL Transmission Oil MULTIA SUPRA U 10W30 5L

Index: MULTIA SUPRA U 10W30 5L
Rate this product first
>9 pcs.
Capacity (l):
5
59.80 £
(Price for 1L: 9.97 11.96 £)
request-default-article

Specification

Name:
Multipurpose oil
Viscosity:
10W30
Capacity [l]:
5
OEM spec:
KUBOTA UDT
OEM spec:
MASSEY FERGUSON 1135
OEM spec:
MASSEY FERGUSON 1143
OEM spec:
MASSEY FERGUSON 1145
OEM spec:
VOLVO WB 101
OEM spec:
CNH MAT 3509
OEM spec:
KOMATSU AXO 80
OEM spec:
MASSEY FERGUSON 1110
OEM spec:
MASSEY FERGUSON 1129A
OEM spec:
CATERPILLAR TO-2
OEM spec:
ALLISON C4
OEM spec:
FORD M2C134 D
OEM spec:
CASE MS 1209
OEM spec:
JOHN DEERE J20C
OEM spec:
CASE MS 1207
OEM spec:
ZF TE-ML 03E
OEM spec:
ZF TE-ML 05F
OEM spec:
ZF TE-ML 06K
OEM spec:
CNH MAT 3525
OEM spec:
CASE MS 1204
OEM spec:
CASE MS 1210
OEM spec:
MASSEY FERGUSON 1141
OEM spec:
ZF TE-ML 17E
OEM spec:
ZF TE-ML 21F
OEM spec:
KOMATSU KES 07.866
OEM spec:
NEW HOLLAND FNHA 2C-201.00
OEM spec:
WHITE FARM Q-1826
OEM spec:
WHITE FARM Q-1802
OEM spec:
WHITE FARM Q-1766
OEM spec:
WHITE FARM Q-1705
OEM spec:
FORD M2C86 B
OEM spec:
FORD M2C86 C
OEM spec:
FORD M2C41 B
OEM spec:
FORD M2C48 B
OEM spec:
FORD M2C53 A
OEM spec:
CASE MS 1205
OEM spec:
JOHN DEERE J20D
OEM spec:
MASSEY FERGUSON 1127A
OEM spec:
CNH MAT 3526
OEM spec:
CNH MAT 3505
API:
GL-4
Intended use:
Agro
Offer:
Truck
Bar code:
IC-H1A64K, 3374650452234
Item code:
H1A64K
Item index:
45621
PCN:
27101981
Manufacturer:
MOTUL, Manufacturer: Motul
Address: 119 Boulevard Félix Faure, Aubervilliers, Seine Saint Denis, 93300, France
Email: [email protected]

Specification Tecdoc

SAE viscosity class:
10W-30
Oil manufacturer recommendation:
FORD ESN-M2C86-B
Oil manufacturer recommendation:
MasseyFerguson M1135
Multipurpose oil (5L) 10W30 (UTTO) ;API GL-4; ALLISON C4; CASE MS 1204; CASE MS 1205; CASE MS 1207; CASE MS 1209; CASE MS 1210; CATERPILLAR TO-2; CNH MAT 3505; CNH MAT 3509; CNH MAT 3525; CNH MAT 3526

Cross references Transmission Oil MULTIA SUPRA U 10W30 5L

Cross references

FUCHS OIL
Agro oil 10W30/75W80 5l AGRIFARM

75W80 5l

API GL-4
Intended use Truck Agro Buses
Add to cart
(0)
>9 pcs.
70.78
58.98 £
(14.16 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

ORLEN
Agro oil 10W30 5l AGRO

10W30 5l

API GL-4
Intended use Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
20.20
16.83 £ 41.20 £
(4.04 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 20.20 £

SHELL
Transmission Oil Spirax 10W30/80W

80W 5l

API GL-4
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
46.21
38.51 £ 69.58 £
(9.24 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 46.21 £

TOTALENERGIES
Multi-function Oil 10W30 5l DYNATRANS

10W30 5l

API GL-4
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
68.32
56.93 £
(13.66 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

ORLEN
Agro oil 10W30 5l AGRO

10W30 5l

API GL-4
Intended use Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
48.54
40.45 £
(9.71 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

OE numbers

ESN-M2C86-B FORD

Other codes

4562-1 ARTNR_Z_TCD
114383 NR_KAT
ALLISON C4 OEM SPECYFIKACJA
CASE MS 1204 OEM SPECYFIKACJA
CASE MS 1205 OEM SPECYFIKACJA
CASE MS 1207 OEM SPECYFIKACJA
CASE MS 1209 OEM SPECYFIKACJA
CASE MS 1210 OEM SPECYFIKACJA
CATERPILLAR TO-2 OEM SPECYFIKACJA
CNH MAT 3505 OEM SPECYFIKACJA
CNH MAT 3509 OEM SPECYFIKACJA
CNH MAT 3525 OEM SPECYFIKACJA
CNH MAT 3526 OEM SPECYFIKACJA
FORD M2C134 D OEM SPECYFIKACJA
FORD M2C41 B OEM SPECYFIKACJA
FORD M2C48 B OEM SPECYFIKACJA
FORD M2C53 A OEM SPECYFIKACJA
FORD M2C86 B OEM SPECYFIKACJA
FORD M2C86 C OEM SPECYFIKACJA
JOHN DEERE J20C OEM SPECYFIKACJA
JOHN DEERE J20D OEM SPECYFIKACJA
KOMATSU AXO 80 OEM SPECYFIKACJA
KOMATSU KES 07.866 OEM SPECYFIKACJA
KUBOTA UDT OEM SPECYFIKACJA
MASSEY FERGUSON 1110 OEM SPECYFIKACJA
MASSEY FERGUSON 1127A OEM SPECYFIKACJA
MASSEY FERGUSON 1129A OEM SPECYFIKACJA
MASSEY FERGUSON 1135 OEM SPECYFIKACJA
MASSEY FERGUSON 1141 OEM SPECYFIKACJA
MASSEY FERGUSON 1143 OEM SPECYFIKACJA
MASSEY FERGUSON 1145 OEM SPECYFIKACJA
NEW HOLLAND FNHA 2-C-201.00 OEM SPECYFIKACJA
VOLVO WB 101 OEM SPECYFIKACJA
WHITE FARM Q-1705 OEM SPECYFIKACJA
WHITE FARM Q-1766 OEM SPECYFIKACJA
WHITE FARM Q-1802 OEM SPECYFIKACJA
WHITE FARM Q-1826 OEM SPECYFIKACJA
ZF TE-ML 03E OEM SPECYFIKACJA
ZF TE-ML 05F OEM SPECYFIKACJA
ZF TE-ML 06K OEM SPECYFIKACJA
ZF TE-ML 17E OEM SPECYFIKACJA
ZF TE-ML 21F OEM SPECYFIKACJA
Users' opinions *
We are loading opinions for this product...
  1.    
  2.    
  3.    
  4.    
  5.    
I'm commentless

Nobody has reviewed this product yet, you can be the one!

* Reviews of customers who made the purchase are marked with text "Review confirmed by a purchase". Details on how we verify reviews can be found in terms and conditions.
Add opinion
Transmission Oil MULTIA SUPRA U 10W30 5L
Product opinion:Transmission Oil MULTIA SUPRA U 10W30 5L
Your review

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.