ORLEN Agro oil 10W30 5l AGRO

Index: BASIC UTTO 10W30 5L
Rate this product first
>9 pcs.
Capacity (l):
5
20.20 £
41.20 £
(Price for 1L: 3.37 4.04 £)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 20.20 £
request-default-article

Specification

Name:
Transmission hydraulic oil
Viscosity:
10W30
Capacity [l]:
5
OEM spec:
EATON I-286-S
OEM spec:
EATON M-2950-S
OEM spec:
MASSEY FERGUSON 1135
OEM spec:
MASSEY FERGUSON 1143
OEM spec:
MASSEY FERGUSON 1145
OEM spec:
VOLVO WB 101
OEM spec:
DENISON HF-1
OEM spec:
DENISON HF-2
OEM spec:
JCMAS P041 HK
OEM spec:
VICKERS I-286-S
OEM spec:
VICKERS M-2950-S
OEM spec:
SAUER DANFOSS
OEM spec:
CATERPILLAR TO-2
OEM spec:
ALLISON C4
OEM spec:
FORD M2C134 D
OEM spec:
CASE MS 1209
OEM spec:
JOHN DEERE J20C
OEM spec:
CASE MS 1206
OEM spec:
CASE MS 1207
OEM spec:
CNH MAT 3525
OEM spec:
CASE MS 1204
OEM spec:
FORD M2C86 B
OEM spec:
FORD M2C86 C
OEM spec:
JOHN DEERE J20D
OEM spec:
CNH MAT 3526
API:
GL-4
Product line:
AGRO
Intended use:
Truck
Intended use:
Agro
Intended use:
Buses
Intended use:
Industry
Offer:
Truck
Bar code:
IC-G15RZN, 5901001811327
Item code:
G15RZN
Item index:
BASIC UTTO 10W30 5L
PCN:
27101987
Manufacturer:
ORLEN, Manufacturer: ORLEN OIL Sp. z o.o.
ul. Elbląska 135, 80-718 Gdańsk, POLAND,
[email protected]
Transmission hydraulic oil AGRO (5L) 10W30 (UTTO) ;API GL-4; ALLISON C4; CASE MS 1204; CASE MS 1206; CASE MS 1207; CASE MS 1209; CATERPILLAR TO-2; CNH MAT 3525; CNH MAT 3526; DENISON HF-1; DENISON HF-

Cross references Agro oil 10W30 5l AGRO

Cross references

FUCHS OIL
Agro oil 10W30/75W80 5l AGRIFARM

75W80 5l

API GL-4
Intended use Truck Agro Buses
Add to cart
(0)
>9 pcs.
70.78
58.98 £
(14.16 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

MOTUL
Transmission Oil MULTIA SUPRA U 10W30 5L

10W30 5l

API GL-4
Intended use Agro
Add to cart
(0)
>9 pcs.
59.80
49.83 £
(11.96 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

SHELL
Transmission Oil Spirax 10W30/80W

80W 5l

API GL-4
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
46.21
38.51 £ 69.58 £
(9.24 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 46.21 £

TOTALENERGIES
Multi-function Oil 10W30 5l DYNATRANS

10W30 5l

API GL-4
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
68.32
56.93 £
(13.66 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

ORLEN
Agro oil 10W30 5l AGRO

10W30 5l

Intended use Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
28.88
24.07 £ 49.42 £
(5.78 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 28.88 £

ORLEN
Agro oil 10W30 5l AGRO

10W30 5l

API GL-4
Intended use Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
48.54
40.45 £
(9.71 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

REVLINE
Agro oil 10W30 5l KRATOS

10W30 5l

API GL-4
Intended use Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
7 pcs.
40.00
33.33 £
(8.00 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

REVLINE
Agro oil 10W30 5l Jasol

10W30 5l

API GL-4
Intended use Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
4 pcs.
34.42
28.68 £
(6.88 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

REVLINE
Agro oil 10W30/70W80 5l REVFARM

70W80 5l

API GL-4
Intended use Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
0 pcs.
26.70
22.25 £ 43.14 £
(5.34 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 26.70 £

Other codes

QFS261B50 ARTNR_Z_OE
QFO960B50 NR_KAT
ALLISON C4 OEM SPECYFIKACJA
CASE MS 1204 OEM SPECYFIKACJA
CASE MS 1206 OEM SPECYFIKACJA
CASE MS 1207 OEM SPECYFIKACJA
CASE MS 1209 OEM SPECYFIKACJA
CATERPILLAR TO-2 OEM SPECYFIKACJA
CNH MAT 3525 OEM SPECYFIKACJA
CNH MAT 3526 OEM SPECYFIKACJA
DENISON HF-1 OEM SPECYFIKACJA
DENISON HF-2 OEM SPECYFIKACJA
EATON I-286-S OEM SPECYFIKACJA
EATON M-2950-S OEM SPECYFIKACJA
FORD M2C134 D OEM SPECYFIKACJA
FORD M2C86 B OEM SPECYFIKACJA
FORD M2C86 C OEM SPECYFIKACJA
JCMAS P041 HK OEM SPECYFIKACJA
JOHN DEERE J20C OEM SPECYFIKACJA
JOHN DEERE J20D OEM SPECYFIKACJA
MASSEY FERGUSON 1135 OEM SPECYFIKACJA
MASSEY FERGUSON 1143 OEM SPECYFIKACJA
MASSEY FERGUSON 1145 OEM SPECYFIKACJA
SAUER DANFOSS OEM SPECYFIKACJA
VICKERS I-286-S OEM SPECYFIKACJA
VICKERS M-2950-S OEM SPECYFIKACJA
VOLVO WB 101 OEM SPECYFIKACJA
QFO960B50 ORLEN
Users' opinions *
We are loading opinions for this product...
  1.    
  2.    
  3.    
  4.    
  5.    
I'm commentless

Nobody has reviewed this product yet, you can be the one!

* Reviews of customers who made the purchase are marked with text "Review confirmed by a purchase". Details on how we verify reviews can be found in terms and conditions.
Add opinion
Agro oil 10W30 5l AGRO
Product opinion:Agro oil 10W30 5l AGRO
Your review

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.