Filters

Intended Use
Select ...
SAE viscosity classification
Select ...
ACEA specification
Select ...
API specification
Select ...
Capacity
Select ...
Norm
Select ...

Availability


Price



Manufacturer

Capacity (l)

Name

Viscosity

Capacity [l]

API

ACEA

Product line

Intended use

Engine Oils

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

ORLEN
Engine Oil 5W40 4l MaxExpert

5W40 4l

API CF SM SN
ACEA C3
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
52.54
43.78 £
(13.14 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

ORLEN
Engine Oil 5W30 4l MaxExpert

5W30 4l

ACEA C3
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
59.80
49.83 £
(14.95 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

ORLEN
Engine Oil 5W30 1l MaxExpert

5W30 1l

ACEA C3
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
15.46
12.88 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

ORLEN
Engine Oil 5W30 4l MaxExpert

5W30 4l

API SN
ACEA C3 C2
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
51.18
42.65 £
(12.80 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

ORLEN
Engine Oil 5W40 1l MaxExpert

5W40 1l

API CF SM SN
ACEA C3
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
13.54
11.28 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

ORLEN
Engine Oil 5W30 1l MaxExpert

5W30 1l

API SN
ACEA C3 C2
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
12.94
10.78 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

ORLEN
Engine Oil 5W30 1l MaxExpert

5W30 1l

API SQ
ACEA C3
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
4 pcs.
9.96
8.30 £ 17.98 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 9.96 £

ORLEN
Engine Oil MAXEXP. V C3 0W30 1L

0W30 1l

ACEA C3
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
2 pcs.
9.83
8.19 £ 20.56 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 9.83 £

ORLEN
Engine Oil 0W30 4l MAX EXPERT

0W30 4l

ACEA C3
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
1 pcs.
39.98
33.32 £ 78.04 £
(10.00 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 39.98 £