Filters

Intended Use
Select ...
SAE viscosity classification
Select ...
ACEA specification
Select ...
API specification
Select ...
Capacity
Select ...
Norm
Select ...

Availability


Price



Manufacturer

Capacity (l)

Name

Viscosity

Capacity [l]

OEM spec

API

ACEA

Product line

Intended use

Engine Oils

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

ORLEN
Engine Oil 20W50 1l CLASSIC

20W50 1l

API SG CF-4
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
9.16
7.63 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

ORLEN
Engine Oil 10W40 1l CLASSIC

10W40 1l

API SL CF SJ
ACEA A3 B4 B3
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
5.86
4.88 £ 10.12 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 5.86 £

MOTUL
Engine Oil 20W50 2l CLASSIC

20W50 2l

API CC SF
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
41.26
34.38 £
(20.63 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

ORLEN
Engine Oil 15W40 1l CLASSIC

15W40 1l

API CF
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
9.46
7.88 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

ORLEN
Engine Oil 15W40 1l CLASSIC

15W40 1l

API SL CF SJ
ACEA A3 B3
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
5.44
4.53 £ 9.64 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 5.44 £

MOTUL
Engine Oil CLASSIC 10W40

10W40 2l

Add to cart
(0)
>9 pcs.
36.04
30.03 £
(18.02 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

ORLEN
Engine Oil 20W50 4,5l CLASSIC

20W50 4.5l

API SG CF-4
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
39.54
32.95 £
(8.79 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

ORLEN
Engine Oil 5W40 4,5l CLASSIC

5W40 4.5l

Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
30.17
25.14 £ 55.80 £
(6.70 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 30.17 £

MOTUL
Engine Oil CLASSIC 30

30 2l

Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
37.92
31.60 £
(18.96 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

ORLEN
Engine Oil 10W40 4,5l CLASSIC

10W40 4.5l

API SL CF SJ
ACEA A3 B4 B3
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
27.82
23.18 £ 42.46 £
(6.18 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 27.82 £

ORLEN
Engine Oil 10W40 1l CLASSIC

10W40 1l

API CF
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
9.90
8.25 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

ORLEN
Engine Oil 5W40 1l CLASSIC

5W40 1l

API CF
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
10 pcs.
14.10
11.75 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

ORLEN
Engine Oil 10W40 4,5l CLASSIC

10W40 4.5l

API CF
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
4 pcs.
41.28
34.40 £
(9.17 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £