Filters

Intended Use
Select ...
SAE viscosity classification
Select ...
ACEA specification
Select ...
API specification
Select ...
Capacity
Select ...
Norm
Select ...

Availability


Price



Manufacturer

Capacity (l)

Name

Viscosity

Capacity [l]

API

ACEA

Product line

Intended use

Offer

Engine Oils

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

MOTUL
Engine Oil 15W40 5l TEKMA

15W40 5l

API CH-4 CI-4
ACEA E7
Intended use Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
45.36
37.80 £
(9.07 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

REVLINE
Engine Oil 15W40 5l HERCULES

15W40 5l

API SL CF CG-4 CH-4 CF-4 CI-4
ACEA A3 B4 E7
Intended use Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
36.28
30.23 £
(7.26 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

REVLINE
Engine Oil 10W40 5l HERCULES

10W40 5l

API SL CG-4 CH-4 CI-4
ACEA E4 E7
Intended use Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
41.22
34.35 £
(8.24 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

VALVOLINE
Engine Oil 10W40 5l ALL FLEET

10W40 5l

API SL CH-4 CI-4
ACEA E7
Intended use Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
40.33
33.61 £ 62.92 £
(8.07 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 40.33 £

TOTALENERGIES
Engine Oil 15W40 5l TRACTAGRI

15W40 5l

API SL CH-4 CI-4
ACEA E7
Intended use Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
63.10
52.58 £
(12.62 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

REVLINE
Engine Oil 10W40 5l HERCULES

10W40 5l

API CH-4 CI-4 CJ-4
ACEA E7 E6 E9
Intended use Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
46.72
38.93 £
(9.34 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

TOTALENERGIES
Engine Oil 15W40 5l RUBIA TIR

15W40 5l

API CI-4
ACEA E7
Intended use Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
63.06
52.55 £
(12.61 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

ORLEN
Engine Oil 10W40 5l ULTOR EXTREME

10W40 5l

API SL CF CG-4 CH-4 CF-4
ACEA A3 B4 B3 E4 E7 E5
Intended use Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
9 pcs.
35.77
29.81 £ 58.36 £
(7.15 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 35.77 £