Filters

Intended Use
Select ...
SAE viscosity classification
Select ...
ACEA specification
Select ...
API specification
Select ...
Capacity
Select ...
Norm
Select ...

Availability


Price



Manufacturer

Capacity (l)

Name

Viscosity

Capacity [l]

API

ACEA

Product line

Intended use

Offer

Engine Oils

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

CASTROL
Engine Oil VECTON MULTICV1 15W40 5L

15W40 5l

API CG-4 CH-4 CD CC CF-4 CI-4 CE
ACEA E7 E3 E5 E2
Intended use Truck Agro Buses
Add to cart
(0)
>9 pcs.
56.98
47.48 £
(11.40 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

FUCHS OIL
Engine Oil 15W40 5l AGRIFARM

15W40 5l

API SL CI-4
ACEA E7
Intended use Truck Agro Buses
Add to cart
(0)
>9 pcs.
66.52
55.43 £
(13.30 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

MOBIL
Engine Oil 15W40 4l DELVAC

15W40 4l

API SL CF CG-4 CH-4 SJ CF-4 CI-4
ACEA E7 B2
Intended use Truck Buses
Add to cart
(0)
>9 pcs.
28.73
23.94 £ 49.06 £
(7.18 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 28.73 £

MOTUL
Engine Oil 15W40 5l TEKMA

15W40 5l

API CH-4 CI-4
ACEA E7
Intended use Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
45.36
37.80 £
(9.07 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

VALVOLINE
Engine Oil 10W40 5l ALL FLEET

10W40 5l

API SL CH-4 CI-4
ACEA E7
Intended use Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
40.33
33.61 £ 62.92 £
(8.07 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 40.33 £

FUCHS OIL
Engine Oil 10W40 5l TITAN

10W40 5l

ACEA E4 E7
Intended use Truck Agro Buses
Add to cart
(0)
>9 pcs.
79.56
66.30 £
(15.91 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

FUCHS OIL
Engine Oil 15W40 5l TITAN

15W40 5l

ACEA E7
Intended use Truck Agro Buses
Add to cart
(0)
3 pcs.
68.74
57.28 £
(13.75 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £