Filters

Intended Use
Select ...
SAE viscosity classification
Select ...
ACEA specification
Select ...
API specification
Select ...
Capacity
Select ...
Norm
Select ...

Availability


Price



Manufacturer

Capacity (l)

Name

Viscosity

Capacity [l]

API

ACEA

Product line

Intended use

Offer

Engine Oils

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

FUCHS OIL
Engine Oil 15W40 5l AGRIFARM

15W40 5l

API CJ-4 CK-4
ACEA E11 E9
Intended use Truck Agro Buses
Add to cart
(0)
>9 pcs.
68.34
56.95 £
(13.67 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

REVLINE
Engine Oil 10W30 5l HERCULES

10W30 5l

API CK-4
ACEA E11 E7 E8
Intended use Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
30.52
25.43 £ 50.38 £
(6.10 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 30.52 £

MOTUL
Engine Oil TEKMA 10W40

10W40 5l

API SN CK-4
ACEA E11 E7 E8
Intended use Truck Agro Buses
Add to cart
(0)
>9 pcs.
63.54
52.95 £
(12.71 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

REVLINE
Engine Oil 10W40 5l REVFARM

10W40 5l

API CJ-4 CK-4
ACEA E9
Intended use Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
34.32
28.60 £ 47.02 £
(6.86 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 34.32 £

REVLINE
Engine Oil 15W40 5l REVFARM

15W40 5l

API CJ-4 CK-4
ACEA E9
Intended use Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
10 pcs.
32.66
27.22 £ 46.54 £
(6.53 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 32.66 £

REVLINE
Engine Oil 15W40 5l HERCULES

15W40 5l

API SM CG-4 CH-4 CI-4 CJ-4
ACEA E7 E9
Intended use Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
8 pcs.
41.44
34.53 £
(8.29 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

REVLINE
Engine Oil 5W30 5l REVFARM

5W30 5l

API SL CI-4 CJ-4 CK-4
ACEA E4 E7 E6 E9
Intended use Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
8 pcs.
38.16
31.80 £ 52.06 £
(7.63 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 38.16 £

ORLEN
Engine Oil 10W40 5l ULTOR

10W40 5l

API SN CI-4 CJ-4 CK-4
ACEA E11 E7 E6 E9 E8
Intended use Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
4 pcs.
63.18
52.65 £
(12.64 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

ORLEN
Engine Oil 15W40 5l AGRO

15W40 5l

API SN CK-4
ACEA E7 E9
Intended use Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
2 pcs.
61.54
51.28 £
(12.31 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

REVLINE
Engine Oil 5W30 5l HERCULES

5W30 5l

API SL CI-4 CJ-4 CK-4
ACEA E4 E7 E6 E9
Intended use Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
2 pcs.
53.08
44.23 £
(10.62 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £