Filters

Intended Use
Select ...
SAE viscosity classification
Select ...
ACEA specification
Select ...
API specification
Select ...
Capacity
Select ...
Norm
Select ...

Availability


Price



Manufacturer

Capacity (l)

Name

Viscosity

Capacity [l]

OEM spec

API

Intended use

Application type

Base technology

Oils engine 10W40

  • 1
  • 2
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Motorcycle

CASTROL
4T engine oil 10W40 CASTROL Power 1 4l 4T, API SL JASO MA-2 Semi-synthetic

10W40 4l

API SL
Intended use Motorcycles
Base technology Semi-synthetic
Add to cart
(0)
>9 pcs.
65.32
54.43 £
(16.33 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Motorcycle

CASTROL
4T engine oil 10W40 CASTROL Power 1 1l 4T, API SL JASO MA-2 Semi-synthetic

10W40 1l

API SL
Intended use Motorcycles
Base technology Semi-synthetic
Add to cart
(0)
>9 pcs.
17.10
14.25 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Motorcycle

CASTROL
4T engine oil 10W40 CASTROL Power 1 Ultimate 4l 4T, API SP JASO MA-2 synthetic

10W40 4l

API SP
Intended use Motorcycles Quad
Base technology synthetic
Add to cart
(0)
>9 pcs.
54.82
45.68 £ 74.58 £
(13.71 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 54.82 £
Motorcycle

CASTROL
4T engine oil 10W40 CASTROL Power 1 Ultimate 1l 4T, API SP JASO MA-2 synthetic

10W40 1l

API SP
Intended use Motorcycles
Base technology synthetic
Add to cart
(0)
>9 pcs.
15.66
13.05 £ 19.54 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 15.66 £
Motorcycle

ELF
4T engine oil 10W40 ELF Moto 4 Road 4l 4T, API SN JASO MA-2 Semi-synthetic

10W40 4l

API SN
Intended use Motorcycles
Base technology Semi-synthetic
Add to cart
(0)
>9 pcs.
51.34
42.78 £
(12.84 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Motorcycle

ELF
4T engine oil 10W40 ELF Moto 4 Road 1l 4T, API SN JASO MA-2 Semi-synthetic

10W40 1l

API SN
Intended use Motorcycles
Base technology Semi-synthetic
Add to cart
(0)
>9 pcs.
14.34
11.95 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Motorcycle

LIQUI MOLY
4T engine oil 10W40 LIQUI MOLY Street 4l 4T, API SN JASO MA-2 Semi-synthetic

10W40 4l

API SN
Intended use Motorcycles
Base technology Semi-synthetic
Add to cart
(0)
>9 pcs.
77.32
64.43 £
(19.33 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Motorcycle

LIQUI MOLY
4T engine oil 10W40 LIQUI MOLY Race 1l 4T, API SN; SN+ JASO MA-2 synthetic

10W40 1l

API SN SN+
Intended use Motorcycles
Base technology synthetic
Add to cart
(0)
>9 pcs.
21.61
18.01 £ 31.18 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 21.61 £
Motorcycle

MOTUL
4T engine oil 10W40 MOTUL 5000 1l 4T Semi-synthetic

10W40 1l

Intended use Motorcycles
Base technology Semi-synthetic
Add to cart
(0)
>9 pcs.
16.85
14.04 £ 17.68 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 16.85 £
Motorcycle

MOTUL
4T engine oil 10W40 MOTUL 5000 4l 4T Semi-synthetic

10W40 4l

Intended use Motorcycles
Base technology Semi-synthetic
Add to cart
(0)
>9 pcs.
64.08
53.40 £
(16.02 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Motorcycle

MOTUL
4T engine oil 10W40 MOTUL 5100 1l 4T enriched with esters, API SM Semi-synthetic

10W40 1l

API SM
Intended use Motorcycles
Base technology Semi-synthetic
Add to cart
(0)
>9 pcs.
19.98
16.65 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Motorcycle

MOTUL
4T engine oil 10W40 MOTUL 5100 4l 4T enriched with esters, API SM Semi-synthetic

10W40 4l

API SM
Intended use Motorcycles
Base technology Semi-synthetic
Add to cart
(0)
>9 pcs.
67.68
56.40 £
(16.92 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Motorcycle

MOTUL
4T engine oil 10W40 MOTUL 7100 4l 4T ester, API SN synthetic

10W40 4l

API SN
Intended use Motorcycles
Base technology synthetic
Add to cart
(0)
>9 pcs.
96.96
80.80 £
(24.24 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Motorcycle

MOTUL
4T engine oil 10W40 MOTUL 300V Factory Line 1l 4T ester >JASO MA2 synthetic

10W40 1l

Intended use Motorcycles
Base technology synthetic
Add to cart
(0)
>9 pcs.
15.46
12.88 £ 38.20 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 15.46 £
Motorcycle

MOTUL
4T engine oil 10W40 MOTUL 300V Factory Line 4l 4T ester >JASO MA2 synthetic

10W40 4l

Intended use Motorcycles
Base technology synthetic
Add to cart
(0)
>9 pcs.
57.96
48.30 £ 144.12 £
(14.49 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 57.96 £
Motorcycle

MOTUL
4T engine oil 10W40 MOTUL 3000 1l 4T, API SJ JASO MA-2 Mineral

10W40 1l

API SJ
Intended use Motorcycles
Base technology Mineral
Add to cart
(0)
>9 pcs.
16.32
13.60 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Motorcycle

MOTUL
4T engine oil 10W40 MOTUL 3000 4l 4T, API SJ JASO MA-2 Mineral

10W40 4l

API SJ
Intended use Motorcycles
Base technology Mineral
Add to cart
(0)
>9 pcs.
53.58
44.65 £
(13.40 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Motorcycle

MOTUL
Engine Oil 10W40 1l 300V Racing/Off Road synthetic

10W40 1l

Intended use Motorcycles
Base technology synthetic
Add to cart
(0)
>9 pcs.
17.62
14.68 £ 30.58 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 16.37 £
Motorcycle

MOTUL
Engine Oil 10W40 4l 300V Racing/Off Road synthetic

10W40 4l

Intended use Motorcycles
Base technology synthetic
Add to cart
(0)
>9 pcs.
66.88
55.73 £ 113.08 £
(16.72 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 66.88 £
Motorcycle

MOTUL
Engine Oil 10W40 1l 5100 semi-synthetic

10W40 1l

API SM
Intended use Motorcycles
Base technology Semi-synthetic
Add to cart
(0)
>9 pcs.
129.01
107.51 £ 239.74 £
(1548.12 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 124.01 £
Motorcycle

MOTUL
4T engine oil 10W40 MOTUL Scooter Expert 1l 4T, API SM; SP JASO MA Semi-synthetic

10W40 1l

API SP SM
Intended use Motorcycles
Base technology Semi-synthetic
Add to cart
(0)
>9 pcs.
20.74
17.28 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Motorcycle

MOTUL
4T engine oil 10W40 MOTUL Scooter Expert 1l 4T, API SP JASO MB Semi-synthetic

10W40 1l

API SP
Intended use Motorcycles
Base technology Semi-synthetic
Add to cart
(0)
>9 pcs.
21.22
17.68 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Motorcycle

REVLINE MOTO
4T engine oil 10W40 REVLINE ULTRA MOTO 1l 4T, API SM JASO MA-2 Semi-synthetic

10W40 1l

API SM
Intended use Motorcycles Quad
Base technology Semi-synthetic
Add to cart
(0)
>9 pcs.
6.53
5.44 £ 9.84 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 6.53 £
Motorcycle

SILKOLENE
4T engine oil 10W40 SILKOLENE PRO 4 1l 4T ester, API SN JASO MA-2 synthetic

10W40 1l

API SN
Intended use Motorcycles
Base technology synthetic
Add to cart
(0)
>9 pcs.
19.72
16.43 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Motorcycle

SILKOLENE
4T engine oil 10W40 SILKOLENE PRO 4 4l 4T bio-degradable packaging, API SN JASO MA-2 synthetic

10W40 4l

API SN
Intended use Motorcycles
Base technology synthetic
Add to cart
(0)
>9 pcs.
70.98
59.15 £
(17.75 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Motorcycle

VALVOLINE
4T engine oil 10W40 VALVOLINE DURABLEND 1l 4T Semi-synthetic

10W40 1l

Intended use Motorcycles
Base technology Semi-synthetic
Add to cart
(0)
>9 pcs.
9.84
8.20 £ 14.94 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 9.84 £
Motorcycle

VALVOLINE
4T engine oil 10W40 VALVOLINE DURABLEND 4l 4T Semi-synthetic

10W40 4l

Intended use Motorcycles
Base technology Semi-synthetic
Add to cart
(0)
>9 pcs.
38.53
32.11 £ 53.94 £
(9.63 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 38.53 £
Motorcycle

VALVOLINE
4T engine oil 10W40 VALVOLINE SYNPOWER 1l 4T, API SN JASO MA-2 synthetic

10W40 1l

API SN
Intended use Motorcycles
Base technology synthetic
Add to cart
(0)
>9 pcs.
10.58
8.82 £ 15.58 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 10.58 £
Motorcycle

VALVOLINE
4T engine oil 10W40 VALVOLINE SYNPOWER 4l 4T, API SN JASO MA-2 synthetic

10W40 4l

API SN
Intended use Motorcycles
Base technology synthetic
Add to cart
(0)
>9 pcs.
41.20
34.33 £ 56.50 £
(10.30 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 41.20 £
Motorcycle

LIQUI MOLY
4T engine oil 10W40 LIQUI MOLY Race 4l 4T, API SN; SN+ JASO MA-2 synthetic

10W40 4l

API SN SN+
Intended use Motorcycles
Base technology synthetic
Add to cart
(0)
>9 pcs.
71.77
59.81 £ 112.54 £
(17.94 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 71.77 £
1 of 2 next