Filters
Intended Use
Select ...
SAE viscosity classification
Select ...
ACEA specification
Select ...
API specification
Select ...
Capacity
Select ...
Norm
Select ...
Price
Capacity (l)
Viscosity
Product line
Oils engine 10W40
Motorcycle
SILKOLENE
4T engine oil 10W40 SILKOLENE COMP 4 4l 4T bio-degradable packaging; enriched with esters, API SN JASO MA-2 Semi-synthetic
API SN
Intended use Motorcycles
Base technology Semi-synthetic
58.06
48.38 £
(14.52 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Motorcycle
MOTUL
4T engine oil 10W40 MOTUL NGEN 7 1l 4T, API SP JASO MA-2 synthetic
API SP
Intended use Motorcycles Quad
Base technology synthetic
16.25
13.54 £ 29.44 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
15.36 £
Motorcycle
LIQUI MOLY
4T engine oil 10W40 LIQUI MOLY Street 1l 4T, API SN JASO MA-2 Semi-synthetic
API SN
Intended use Motorcycles
Base technology Semi-synthetic
15.94
13.28 £ 24.66 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
15.94 £
Motorcycle
SILKOLENE
4T engine oil 10W40 SILKOLENE SCOOT 4 1l 4T, API SH; SJ JASO MA-2 Semi-synthetic
API SJ SH
Intended use Motorcycles
Base technology Semi-synthetic
17.70
14.75 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Motorcycle
REVLINE MOTO
4T engine oil 10W40 REVLINE ULTRA MOTO 4l 4T, API SM JASO MA-2 Semi-synthetic
API SM
Intended use Motorcycles Quad
Base technology Semi-synthetic
26.29
21.91 £ 35.74 £
(6.57 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
26.29 £
Motorcycle
LIQUI MOLY
4T engine oil 10W40 LIQUI MOLY OFF ROAD 4l 4T, API SL JASO MA-2 Semi-synthetic
API SL
Intended use Motorcycles
Base technology Semi-synthetic
84.42
70.35 £
(21.10 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Motorcycle
SILKOLENE
4T engine oil 10W40 SILKOLENE Super 4 1l 4T, API SL JASO MA-2 Semi-synthetic
API SL
Intended use Motorcycles
Base technology Semi-synthetic
15.18
12.65 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Motorcycle
MOTUL
Engine Oil 10W40 1l 7100 synthetic
API SN
Intended use Motorcycles
Base technology synthetic
204.76
170.63 £ 346.50 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
179.33 £
Motorcycle
SILKOLENE
4T engine oil 10W40 SILKOLENE Super 4 4l 4T bio-degradable packaging, API SL JASO MA-2 Semi-synthetic
API SL
Intended use Motorcycles
Base technology Semi-synthetic
53.32
44.43 £
(13.33 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Motorcycle
SILKOLENE
4T engine oil 10W40 SILKOLENE COMP 4 1l 4T enriched with esters, API SN JASO MA-2 synthetic
API SN
Intended use Motorcycles
Base technology synthetic
16.20
13.50 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Motorcycle
LIQUI MOLY
4T engine oil 10W40 LIQUI MOLY Optimal 1l 4T, API SN JASO MA-2 Mineral
API SN
Intended use Motorcycles
Base technology Mineral
21.22
17.68 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Motorcycle
SHELL
4T engine oil 10W40 SHELL ADVANCE AX7 4l 4T, API SM JASO MA-2 Semi-synthetic
API SM
Intended use Motorcycles
Base technology Semi-synthetic
72.12
60.10 £
(18.03 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Motorcycle
LIQUI MOLY
4T engine oil 10W40 LIQUI MOLY Optimal 4l 4T, API SN JASO MA-2 Mineral
API SN
Intended use Motorcycles
Base technology Mineral
73.60
61.33 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
previous
2 of 2