Filters

Intended Use
Select ...
SAE viscosity classification
Select ...
API specification
Select ...
Capacity
Select ...
Norm
Select ...
Colour
Select ...

Availability


Price



Manufacturer

Size

Name

Capacity [l]

OEM spec

Product line

Intended use

Base technology

Offer

Gearbox Oil & Transmission Fluid

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

CASTROL
Automatic transmission oil 1l TRANSMAX CVT

1l

Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
20.76
17.30 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

CASTROL
Automatic transmission oil 5l TRANSMAX CVT

5l

Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
95.68
79.73 £
(19.14 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

CASTROL
Automatic transmission oil 1l TRANSMAX ATF

1l

Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
17.76
14.80 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

CASTROL
Automatic transmission oil 5l TRANSMAX ATF

5l

Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
82.02
68.35 £
(16.40 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

CASTROL
Automatic transmission oil 5l TRANSMAX ATF

5l

Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
113.26
94.38 £
(22.65 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

CASTROL
Automatic transmission oil 1l TRANSMAX ATF

1l

Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
20.32
16.93 £ 24.54 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 20.32 £

CASTROL
Automatic transmission oil 1l TRANSMAX ATF

1l

Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
9.52
7.93 £ 14.40 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 9.52 £

CASTROL
Automatic transmission oil 1l TRANSMAX ATF

1l

Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
11.76
9.80 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

CASTROL
Automatic transmission oil 5l TRANSMAX ATF

5l

Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
66.54
55.45 £
(13.31 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

CASTROL
Automatic transmission oil 5l TRANSMAX ATF

5l

Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
83.50
69.58 £
(16.70 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

CASTROL
Axle Gear Oil 5l

5l

Add to cart
(0)
>9 pcs.
172.84
144.03 £
(34.57 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

CASTROL
Automatic transmission oil 5l synthetic

5l

Intended use Passenger cars
Base technology synthetic
Add to cart
(0)
>9 pcs.
139.57
116.31 £ 189.00 £
(27.91 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 139.57 £

CASTROL
Axle Gear Oil 5l

5l

Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
172.98
144.15 £
(34.60 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

CASTROL
Automatic transmission oil 5l synthetic

5l

Intended use Passenger cars
Base technology synthetic
Add to cart
(0)
>9 pcs.
115.24
96.03 £ 189.28 £
(23.05 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 115.24 £