Filters

Intended Use
Select ...
SAE viscosity classification
Select ...
API specification
Select ...
Capacity
Select ...
Norm
Select ...
Colour
Select ...

Availability


Price



Manufacturer

Size

Name

Viscosity

Capacity [l]

API

Intended use

Application type

Base technology

Offer

Gearbox Oil & Transmission Fluid

  • 1
  • 2
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Bestsellers

CASTROL
Manual Transmission Oil 75W90 1l TRANSMAX MANUAL

75W90 1l

API GL-4+
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
23.82
19.85 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Bestsellers

CASTROL
Manual Transmission Oil 75W80 1l TRANSMAX MANUAL

75W80 1l

API GL-4+
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
25.98
21.65 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

CASTROL
Manual Transmission Oil 75W140 1l TRANSMAX AXLE

75W140 1l

API GL-5 LIMITED SLIP (LS)
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
28.50
23.75 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

CASTROL
Manual Transmission Oil 85W90 1l TRANSMAX AXLE

85W90 1l

API GL-5
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
15.12
12.60 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

CASTROL
Manual Transmission Oil 75W90 1l TRANSMAX AXLE

75W90 1l

API GL-5
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
28.60
23.83 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

CASTROL
Manual Transmission Oil 80W90 1l TRANSMAX MANUAL

80W90 1l

API GL-4
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
12.36
10.30 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Bestsellers

CASTROL
Manual Transmission Oil 75W90 1l TRANSMAX MANUAL

75W90 1l

API GL-4
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
25.50
21.25 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

CASTROL
Manual Transmission Oil 80W 1l TRANSMAX MANUAL

80W 1l

API GL-4
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
13.92
11.60 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

CHEMPIOIL
Manual Transmission Oil 80W90 1l

80W90 1l

Add to cart
(0)
>9 pcs.
10.90
9.08 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

CHEMPIOIL
Manual Transmission Oil 75W90 1l

75W90 1l

API GL-5 GL-4 LIMITED SLIP (LS)
Add to cart
(0)
>9 pcs.
12.94
10.78 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

FUCHS OIL
Manual Transmission Oil 70W80 1l TITAN

70W80 1l

Add to cart
(0)
>9 pcs.
37.32
31.10 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

OE HONDA
Manual Transmission Oil 08293-999-02PRO

1l

Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
51.22
42.68 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

OE VW
Manual Transmission Oil 1l

1l

Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
71.80
59.83 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

ORLEN
Manual Transmission Oil 80W90 5l HIPOL

80W90 5l

Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
18.85
15.71 £ 33.40 £
(3.77 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 18.85 £

VALVOLINE
Manual Transmission Oil 75W90 1l

75W90 1l

API GL-5
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
24.10
20.08 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

VALVOLINE
Manual Transmission Oil 75W90 1l

75W90 1l

API GL-5 LIMITED SLIP (LS)
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
31.26
26.05 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

VALVOLINE
Manual Transmission Oil 80W90 1l

80W90 1l

API GL-5 LIMITED SLIP (LS)
Intended use Truck Agro Buses
Add to cart
(0)
>9 pcs.
14.71
12.26 £ 20.76 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 14.71 £

VALVOLINE
Manual Transmission Oil 80W90 1l

80W90 1l

API GL-5
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
17.94
14.95 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Motorcycle

CASTROL
Transmission oil 10W40 CASTROL MTX 1l, API SG Mineral

10W40 1l

API SG
Intended use Motorcycles
Base technology Mineral
Add to cart
(0)
>9 pcs.
9.28
7.73 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Motorcycle

CASTROL
Transmission oil 75W140 CASTROL MTX 1l, API GL-5 synthetic

75W140 1l

API GL-5
Intended use Motorcycles
Base technology synthetic
Add to cart
(0)
>9 pcs.
25.54
21.28 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Motorcycle

ELF
Transmission oil 10W40 ELF MOTO GEAR OIL 1l, API SG Semi-synthetic

10W40 1l

API SG
Intended use Motorcycles
Base technology Semi-synthetic
Add to cart
(0)
>9 pcs.
7.92
6.60 £ 13.44 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 7.92 £
Motorcycle

ELF
Transmission oil 80W90 ELF MOTO GEAR OIL 1l, API GL-5 Mineral

80W90 1l

API GL-5
Intended use Motorcycles
Base technology Mineral
Add to cart
(0)
>9 pcs.
14.40
12.00 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Motorcycle

MOTUL
Transmission oil 80W90 MOTUL SCOOTER GEAR 0,15l for transmissions in scooters, API GL-4 Mineral

80W90 0.15l

API GL-4
Intended use Motorcycles
Base technology Mineral
Add to cart
(0)
>9 pcs.
7.98
6.65 £
(53.20 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Motorcycle

MOTUL
Transmission oil 10W30 MOTUL TRANSOIL 1l Mineral

10W30 1l

Intended use Motorcycles
Base technology Mineral
Add to cart
(0)
>9 pcs.
6.23
5.19 £ 15.28 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 6.23 £
Motorcycle

MOTUL
Transmission oil 10W40 MOTUL TRANSOIL EXPERT 1l enriched with esters, API GL-4 synthetic

10W40 1l

API GL-4
Intended use Motorcycles
Base technology synthetic
Add to cart
(0)
>9 pcs.
17.44
14.53 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

VALVOLINE
Manual Transmission Oil VAL L&HD AXLE 80W90 5L

80W90 5l

API GL-5
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
87.82
73.18 £
(17.56 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

FEBI
Transmission Oil 1l

1l

Add to cart
(0)
>9 pcs.
45.72
38.10 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

MOPAR
Manual Transmission Oil 80W90 0,946l

80W90 0.946l

Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
35.26
29.38 £
(37.27 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Motorcycle

SILKOLENE
Transmission oil 80W90 SILKOLENE SCOOTER GEAR OIL 0,125l for transmissions in scooters, API GL-4 Mineral

80W90 0.125l

API GL-4
Intended use Motorcycles
Base technology Mineral
Add to cart
(0)
>9 pcs.
6.28
5.23 £
(50.24 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

ORLEN
Manual Transmission Oil 80W90 1l HIPOL

80W90 1l

Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
6.11
5.09 £ 8.98 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 6.11 £
1 of 2 next