VALVOLINE Manual Transmission Oil VAL L&HD AXLE 80W90 5L

Index: VAL L&HD AXLE 80W90 5L
Rate this product first
>9 pcs.
Capacity (l):
5
87.82 £
(Price for 1L: 14.64 17.56 £)
request-default-article

Specification

Name:
Transmission oil
Viscosity:
80W90
Capacity [l]:
5
OEM spec:
ZF TE-ML 07A
OEM spec:
ZF TE-ML 08
API:
GL-5
Intended use:
Passenger cars
Bar code:
8710941018607, IC-G17S56
Item code:
G17S56
Item index:
LDHDAO80W90
PCN:
27101981
Manufacturer:
VALVOLINE, Manufacturer Ellis Enterprises B.V., Affiliate of Valvoline, Wieldrechtseweg 39, 3316 BG Dordrecht, Netherlands, [email protected]

Specification Tecdoc

Manufacturer Approval:
ZF TE-ML 07A
Manufacturer Approval:
ZF TE-ML 08
Manufacturer Approval:
ZF TE-ML 24A
Oil:
Mineral Oil
SAE viscosity class:
80W-90
Transmission oil (5L) 80W90 ;API GL-5; ZF TE-ML 07A; ZF TE-ML 08

Cross references Manual Transmission Oil VAL L&HD AXLE 80W90 5L

Cross references

MOTUL
Transmission Oil DRIVE SUPRA 80W90 5L

80W90 5l

API GL-5 GL-4
Intended use Truck Agro Buses
Add to cart
(0)
>9 pcs.
55.48
46.23 £
(11.10 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

ORLEN
Manual Transmission Oil 80W90 5l HIPOL

80W90 5l

API GL-5
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
24.08
20.07 £ 43.98 £
(4.82 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 24.08 £

RAVENOL
Transmission Oil 4l EPX

4l

API GL-5
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
95.32
79.43 £
(23.83 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

RAVENOL
Manual Transmission Oil 80W90 4l SLG

80W90 4l

API GL-5 MT-1 GL-4 GL-3
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
112.90
94.08 £
(28.23 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

TOTALENERGIES
Axle Gear Oil 80W90 5l TRAXIUM

80W90 5l

API GL-5
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
7 pcs.
82.66
68.88 £
(16.53 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

ORLEN
Manual Transmission Oil 80W90 5l AGRO

80W90 5l

API GL-5
Intended use Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
4 pcs.
72.72
60.60 £
(14.54 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

Other codes

LDHDAO80W90 ARTNR_Z_TCD
908728 NR_KAT
ZF TE-ML 07A OEM SPECYFIKACJA
ZF TE-ML 08 OEM SPECYFIKACJA
866944 VALVOLINE
Users' opinions *
We are loading opinions for this product...
  1.    
  2.    
  3.    
  4.    
  5.    
I'm commentless

Nobody has reviewed this product yet, you can be the one!

* Reviews of customers who made the purchase are marked with text "Review confirmed by a purchase". Details on how we verify reviews can be found in terms and conditions.
Add opinion
Manual Transmission Oil VAL L&HD AXLE 80W90 5L
Product opinion:Manual Transmission Oil VAL L&HD AXLE 80W90 5L
Your review

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.