Filters

Intended Use
Select ...
SAE viscosity classification
Select ...
API specification
Select ...
Capacity
Select ...
Norm
Select ...
Colour
Select ...

Availability


Price



Manufacturer

Size

Name

Viscosity

Capacity [l]

OEM spec

API

ACEA

Intended use

Base technology

Offer

Gearbox Oil & Transmission Fluid

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

CASTROL
Automatic transmission oil 5l TRANSMAX CVT

5l

Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
95.68
79.73 £
(19.14 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

CASTROL
Automatic transmission oil 5l TRANSMAX ATF

5l

Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
82.02
68.35 £
(16.40 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

CASTROL
Automatic transmission oil 5l TRANSMAX ATF

5l

Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
113.26
94.38 £
(22.65 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

FEBI
Automatic transmission oil 5l ATF

5l

Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
55.81
46.51 £ 127.18 £
(11.16 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 55.81 £

ORLEN
Automatic transmission oil 5l HIPOL

5l

Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
28.10
23.42 £ 52.18 £
(5.62 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 28.10 £

SHELL
Engine Oil 15W40 5l RIMULA

15W40 5l

API SN CH-4 CI-4 CJ-4 CI-4+ CK-4
ACEA E11 E7 E9
Intended use Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
61.78
51.48 £
(12.36 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

MOTUL
Transmission Oil DRIVE SUPRA 80W90 5L

80W90 5l

API GL-5 GL-4
Intended use Truck Agro Buses
Add to cart
(0)
>9 pcs.
55.48
46.23 £
(11.10 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

MOTUL
Manual Transmission Oil 75W80 5l MOTYLGEAR

75W80 5l

Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
95.04
79.20 £
(19.01 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

MOTUL
Manual Transmission Oil 75W90 5l MOTYLGEAR

75W90 5l

API GL-5 GL-4
Intended use Passenger cars Truck
Add to cart
(0)
>9 pcs.
107.46
89.55 £
(21.49 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

ORLEN
Manual Transmission Oil 80W90 5l HIPOL

80W90 5l

Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
18.85
15.71 £ 33.40 £
(3.77 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 18.85 £

LIQUI MOLY
Power steering oil 5l TopTec 1200

5l

Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
120.36
100.30 £
(24.07 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

CASTROL
Automatic transmission oil 5l TRANSMAX ATF

5l

Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
66.54
55.45 £
(13.31 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

VALVOLINE
Manual Transmission Oil VAL L&HD AXLE 80W90 5L

80W90 5l

API GL-5
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
87.82
73.18 £
(17.56 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
AGRO

ORLEN
Chain guide oil ORLEN PILAROL 5l

5l

Intended use Agro
Add to cart
(0)
>9 pcs.
37.00
30.83 £
(7.40 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
AGRO

REVLINE
Chain guide oil JASOL AGRIGARDEN 5l

5l

Intended use Agro
Add to cart
(0)
>9 pcs.
14.41
12.01 £ 33.96 £
(2.88 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 14.41 £

CASTROL
Automatic transmission oil 5l TRANSMAX ATF

5l

Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
83.50
69.58 £
(16.70 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

FUCHS OIL
Automatic transmission oil 5l TITAN

5l

Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
81.40
67.83 £
(16.28 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

ELF
Automatic transmission oil 5l ELFMATIC

5l

Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
76.60
63.83 £
(15.32 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

CASTROL
Axle Gear Oil 5l

5l

Add to cart
(0)
>9 pcs.
172.84
144.03 £
(34.57 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

CASTROL
Automatic transmission oil 5l synthetic

5l

Intended use Passenger cars
Base technology synthetic
Add to cart
(0)
>9 pcs.
139.57
116.31 £ 189.00 £
(27.91 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 139.57 £

FEBI
Automatic transmission oil 5l ATF

5l

Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
86.10
71.75 £
(17.22 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

LIQUI MOLY
Power steering oil 5l TopTec 1100

5l

Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
76.64
63.87 £ 116.02 £
(15.33 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 76.64 £

CASTROL
Axle Gear Oil 5l

5l

Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
172.98
144.15 £
(34.60 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

CASTROL
Automatic transmission oil 5l synthetic

5l

Intended use Passenger cars
Base technology synthetic
Add to cart
(0)
>9 pcs.
115.24
96.03 £ 189.28 £
(23.05 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 115.24 £

LIQUI MOLY
Automatic transmission oil 5l TopTec 1200

5l

Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
79.27
66.06 £ 125.52 £
(15.85 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 79.27 £

FUCHS OIL
Manual Transmission Oil 80W90 5l TITAN

80W90 5l

Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
7 pcs.
82.06
68.38 £
(16.41 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

TOTALENERGIES
Axle Gear Oil 80W90 5l TRAXIUM

80W90 5l

API GL-5
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
7 pcs.
82.66
68.88 £
(16.53 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £