Filters
Intended Use
Select ...
SAE viscosity classification
Select ...
API specification
Select ...
Capacity
Select ...
Norm
Select ...
Colour
Select ...
Price
Size
Capacity [l]
OEM spec
Offer
Gearbox Oil & Transmission Fluid
CASTROL
Automatic transmission oil 5l TRANSMAX ATF
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
113.26
94.38 £
(22.65 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
FEBI
Automatic transmission oil 5l ATF
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
55.81
46.51 £ 127.18 £
(11.16 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
55.81 £
28.10
23.42 £ 52.18 £
(5.62 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
28.10 £
SHELL
Engine Oil 15W40 5l RIMULA
API SN CH-4 CI-4 CJ-4 CI-4+ CK-4
ACEA E11 E7 E9
Intended use Truck Agro Buses Industry
61.78
51.48 £
(12.36 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
MOTUL
Transmission Oil DRIVE SUPRA 80W90 5L
API GL-5 GL-4
Intended use Truck Agro Buses
55.48
46.23 £
(11.10 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
MOTUL
Manual Transmission Oil 75W80 5l MOTYLGEAR
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
95.04
79.20 £
(19.01 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
107.46
89.55 £
(21.49 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
18.85
15.71 £ 33.40 £
(3.77 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
18.85 £
LIQUI MOLY
Power steering oil 5l TopTec 1200
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
120.36
100.30 £
(24.07 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
CASTROL
Automatic transmission oil 5l TRANSMAX ATF
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
66.54
55.45 £
(13.31 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
76.60
63.83 £
(15.32 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
FEBI
Automatic transmission oil 5l ATF
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
86.10
71.75 £
(17.22 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
LIQUI MOLY
Power steering oil 5l TopTec 1100
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
76.64
63.87 £ 116.02 £
(15.33 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
76.64 £
LIQUI MOLY
Automatic transmission oil 5l TopTec 1200
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
79.27
66.06 £ 125.52 £
(15.85 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
79.27 £
TOTALENERGIES
Axle Gear Oil 80W90 5l TRAXIUM
API GL-5
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
82.66
68.88 £
(16.53 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£