Filters


Availability


Price



Manufacturer

Intended use

Parts & Accessories Catalogue

  • 1
  • 2
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

SHELL
Grease 18l Gadus

Name Centralized lubrication system grease
Capacity [l] 18
OEM spec MAN 264 DTFR 33B100 MAN 283 LI-P 00/000
Product line Gadus
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Offer Truck
Add to cart
(0)
4 pcs.
358.42
298.68 £
(19.91 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

SHELL
Grease Gadus 0,4kg

Name Bearing grease
Capacity [l] 0.4
Product line Gadus
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Application type cartouche
Add to cart
(0)
>9 pcs.
10.78
8.98 £
(26.95 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

SHELL
Grease Gadus Mineral 0,4kg

Name Bearing grease
Capacity [l] 0.4
Product line Gadus
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Application type cartouche
Base technology Mineral
Add to cart
(0)
>9 pcs.
8.04
6.70 £
(20.10 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

SHELL
Oil, continuously variable transmission (CVT) 1l Spirax synthetic

1l

Intended use Passenger cars
Base technology synthetic
Add to cart
(0)
>9 pcs.
27.16
22.63 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

SHELL
Engine Oil 5W30 1l Helix synthetic

5W30 1l

ACEA C1
Intended use Passenger cars
Base technology synthetic
Add to cart
(0)
>9 pcs.
23.76
19.80 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

SHELL
Transmission Oil Spirax 10W30/80W

80W 5l

API GL-4
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
46.21
38.51 £ 69.58 £
(9.24 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 46.21 £
Bestsellers

SHELL
Engine Oil 5W40 1l Helix

5W40 1l

API SP
ACEA A3 B4 B3
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
3 pcs.
13.42
11.18 £ 18.46 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 13.42 £

SHELL
Engine Oil 10W40 4l Helix

10W40 4l

API SN SN+
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
51.76
43.13 £
(12.94 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

SHELL
Manual Transmission Oil 75W90 1l Spirax synthetic

75W90 1l

Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Base technology synthetic
Add to cart
(0)
>9 pcs.
23.98
19.98 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

SHELL
Grease 1000 18l Gadus

Name Bearing grease
Viscosity 1000
Capacity [l] 18
Product line Gadus
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Offer Truck
Add to cart
(0)
2 pcs.
425.46
354.55 £
(23.64 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

SHELL
Manual Transmission Oil 75W80 1l Spirax

75W80 1l

API GL-4
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
20.02
16.68 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

SHELL
Engine Oil 5W20 5l Helix

5W20 5l

API SN
ACEA C5
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
1 pcs.
67.51
56.26 £ 126.66 £
(13.50 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 67.51 £

SHELL
Engine Oil 10W40 4l Helix

10W40 4l

API CF
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
34.72
28.93 £ 53.50 £
(8.68 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 34.72 £
Bestsellers

SHELL
Engine Oil 10W40 1l Helix synthetic

10W40 1l

API SP
ACEA A3 B4
Intended use Passenger cars
Base technology synthetic
Add to cart
(0)
>9 pcs.
7.72
6.43 £ 14.16 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 7.72 £

SHELL
Grease 18l Gadus

Name Bearing grease
Capacity [l] 18
Product line Gadus
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Offer Truck
Add to cart
(0)
2 pcs.
411.54
342.95 £
(22.86 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

SHELL
Grease 18l Gadus

Name Bearing grease
Capacity [l] 18
Product line Gadus
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Offer Truck
Add to cart
(0)
3 pcs.
327.16
272.63 £
(18.18 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

SHELL
Engine Oil 5W30 1l Helix synthetic

5W30 1l

API SP ILSAC GF-6A
Intended use Passenger cars
Base technology synthetic
Add to cart
(0)
1 pcs.
19.03
15.86 £ 23.04 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 19.03 £
Bestsellers

SHELL
Engine Oil 10W40 4l Helix synthetic

10W40 4l

API SP
ACEA A3 B4
Intended use Passenger cars
Base technology synthetic
Add to cart
(0)
>9 pcs.
30.35
25.29 £ 51.10 £
(7.59 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 30.35 £

SHELL
Engine Oil 15W40 4l Helix

15W40 4l

API CF SN
ACEA A3 B3
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
27.68
23.07 £ 50.98 £
(6.92 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 27.68 £

SHELL
Automatic transmission oil 1l Spirax synthetic

1l

Intended use Passenger cars
Base technology synthetic
Add to cart
(0)
7 pcs.
22.38
18.65 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

SHELL
Automatic transmission oil 1l Spirax

1l

Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
28.30
23.58 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Bestsellers

SHELL
Manual Transmission Oil 75W90 1l Spirax semi-synthetic

75W90 1l

API GL-4
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Base technology Semi-synthetic
Add to cart
(0)
>9 pcs.
21.46
17.88 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

SHELL
Grease Gadus 0,4kg

Name Bearing grease
Capacity [l] 0.4
Product line Gadus
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Application type cartouche
Add to cart
(0)
>9 pcs.
8.80
7.33 £
(22.00 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

SHELL
Manual Transmission Oil 80W90 1l Spirax

80W90 1l

API GL-5
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
15.34
12.78 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

SHELL
Grease Gadus 0,4kg

Name Bearing grease
Capacity [l] 0.4
Product line Gadus
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Application type cartouche
Add to cart
(0)
>9 pcs.
10.84
9.03 £
(27.10 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

SHELL
Automatic transmission oil 1l Spirax synthetic

1l

Intended use Passenger cars
Base technology synthetic
Add to cart
(0)
>9 pcs.
32.82
27.35 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

SHELL
Engine Oil 0W20 1l Helix

0W20 1l

ACEA C5
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
1 pcs.
26.62
22.18 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

SHELL
Engine Oil 5W30 1l Helix

5W30 1l

API SJ ILSAC GF-2
ACEA A1 B1
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
20.40
17.00 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

SHELL
Engine Oil 15W40 1l Helix

15W40 1l

API CF SN
ACEA A3 B3
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
7.25
6.04 £ 13.56 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 7.25 £

SHELL
Bearing grease Gadus 0,4kg

Name Bearing grease
Capacity [l] 0.4
Product line Gadus
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Application type cartouche
Add to cart
(0)
>9 pcs.
10.02
8.35 £
(25.05 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
1 of 2 next