Filters


Availability


Price



Manufacturer

Intended use

Parts & Accessories Catalogue

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

SHELL
Grease 18l Gadus

Name Centralized lubrication system grease
Capacity [l] 18
OEM spec MAN 264 DTFR 33B100 MAN 283 LI-P 00/000
Product line Gadus
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Offer Truck
Add to cart
(0)
4 pcs.
358.42
298.68 £
(19.91 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

SHELL
Grease Gadus 0,4kg

Name Bearing grease
Capacity [l] 0.4
Product line Gadus
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Application type cartouche
Add to cart
(0)
>9 pcs.
10.78
8.98 £
(26.95 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

SHELL
Transmission Oil Spirax 10W30/80W

80W 5l

API GL-4
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
46.21
38.51 £ 69.58 £
(9.24 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 46.21 £

SHELL
Grease Gadus Mineral 0,4kg

Name Bearing grease
Capacity [l] 0.4
Product line Gadus
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Application type cartouche
Base technology Mineral
Add to cart
(0)
>9 pcs.
8.04
6.70 £
(20.10 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

SHELL
Engine Oil 15W40 5l RIMULA

15W40 5l

API SN CH-4 CI-4 CJ-4 CI-4+ CK-4
ACEA E11 E7 E9
Intended use Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
61.78
51.48 £
(12.36 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

SHELL
Engine Oil 5W30 5l RIMULA

5W30 5l

API SN CH-4 CI-4 CJ-4 CI-4+ CK-4
ACEA E11 E7 E6 E9 E8
Intended use Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
10 pcs.
87.70
73.08 £
(17.54 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

SHELL
Engine Oil 10W40 5l RIMULA

10W40 5l

API CH-4 CI-4 CJ-4 CK-4
ACEA E11 E7 E6 E9 E8
Intended use Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
74.32
61.93 £
(14.86 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

SHELL
Engine Oil 10W40 5l RIMULA

10W40 5l

API CH-4 CI-4
ACEA E7 E3 E5
Intended use Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
70.54
58.78 £
(14.11 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

SHELL
Manual Transmission Oil 75W90 1l Spirax synthetic

75W90 1l

Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Base technology synthetic
Add to cart
(0)
>9 pcs.
23.98
19.98 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

SHELL
Grease 1000 18l Gadus

Name Bearing grease
Viscosity 1000
Capacity [l] 18
Product line Gadus
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Offer Truck
Add to cart
(0)
2 pcs.
425.46
354.55 £
(23.64 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

SHELL
Engine Oil 10W40 5l RIMULA

10W40 5l

API CI-4
ACEA E4 E7
Intended use Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
74.58
62.15 £
(14.92 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

SHELL
Engine Oil 15W40 5l RIMULA

15W40 5l

API CH-4 CI-4
ACEA E7 E3 E5
Intended use Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
59.32
49.43 £
(11.86 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

SHELL
Manual Transmission Oil 75W80 1l Spirax

75W80 1l

API GL-4
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
20.02
16.68 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

SHELL
Grease 18l Gadus

Name Bearing grease
Capacity [l] 18
Product line Gadus
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Offer Truck
Add to cart
(0)
2 pcs.
411.54
342.95 £
(22.86 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

SHELL
Grease 18l Gadus

Name Bearing grease
Capacity [l] 18
Product line Gadus
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Offer Truck
Add to cart
(0)
3 pcs.
327.16
272.63 £
(18.18 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

SHELL
Grease Gadus 0,4kg

Name Bearing grease
Capacity [l] 0.4
Product line Gadus
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Application type cartouche
Add to cart
(0)
>9 pcs.
8.80
7.33 £
(22.00 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Bestsellers

SHELL
Manual Transmission Oil 75W90 1l Spirax semi-synthetic

75W90 1l

API GL-4
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Base technology Semi-synthetic
Add to cart
(0)
>9 pcs.
21.46
17.88 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

SHELL
Manual Transmission Oil 80W90 1l Spirax

80W90 1l

API GL-5
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
15.34
12.78 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

SHELL
Grease Gadus 0,4kg

Name Bearing grease
Capacity [l] 0.4
Product line Gadus
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Application type cartouche
Add to cart
(0)
>9 pcs.
10.84
9.03 £
(27.10 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

SHELL
Bearing grease Gadus 0,4kg

Name Bearing grease
Capacity [l] 0.4
Product line Gadus
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Application type cartouche
Add to cart
(0)
>9 pcs.
10.02
8.35 £
(25.05 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

SHELL
Bearing grease Gadus 0,4kg

Name Bearing grease
Capacity [l] 0.4
Product line Gadus
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Application type cartouche
Add to cart
(0)
>9 pcs.
9.06
7.55 £
(22.65 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

SHELL
Grease 18l Gadus

Name Bearing grease
Capacity [l] 18
Product line Gadus
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Offer Truck
Add to cart
(0)
3 pcs.
357.64
298.03 £
(19.87 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

SHELL
Grease Gadus Mineral 0,4kg

Name Bearing grease
Capacity [l] 0.4
Product line Gadus
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Application type cartouche
Base technology Mineral
Add to cart
(0)
>9 pcs.
8.82
7.35 £
(22.05 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

SHELL
Grease 100 18l Gadus mineral

Name Bearing grease
Viscosity 100
Capacity [l] 18
Product line Gadus
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Base technology Mineral
Offer Truck
Add to cart
(0)
3 pcs.
348.96
290.80 £
(19.39 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

SHELL
Bearing grease Gadus 0,38kg

Name Bearing grease
Product line Gadus
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Offer Truck
Add to cart
(0)
>9 pcs.
17.62
14.68 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £