Availability


Price



Manufacturer

Size

Cleaning and washing chemicals - Automotive chemicals

A~5010225
  • 1
  • 2
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

MOTIP
Brake cleaner 25l V25563

Name Brake cleaner
Capacity [l] 25
Packaging Barrel
Application (for the surface) For metal clutches elements brakel elements
Product based on carbohydrate
Add to cart
(0)
>9 pcs.
203.62
169.68 £
(8.14 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

PROFITOOL
Special agent, cleaner 1305-01-0029E

Net weight [kg] 5
Removes oil grease tar heavy dirt slight dirt surface soiling
Add to cart
(0)
>9 pcs.
23.65
19.71 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

ERRECOM
DPF filter cleaning device ER RK1350

Name DPF filter cleaning device
Serviced vehicle passenger cars commercial vehicles
Add to cart
(0)
>9 pcs.
264.96
220.80 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

CRC
Zinc Spray CRC ZINC IND 500ML

Name Anticorrosion agent
Capacity [l] 0,5
Add to cart
(0)
>9 pcs.
21.70
18.08 £
(43.40 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

CRC
Brake cleaner 20l CRC BRAKLEEN PRO 20L

Name Brake cleaner
Capacity [l] 20
Packaging Barrel
Application (for the surface) For metal clutches elements brakel elements
Product based on acetone isopropyl alcohol
Add to cart
(0)
>9 pcs.
123.70
103.08 £
(6.19 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

PROFITOOL
Oil/humidity absorbent 60 l

Capacity [l] 60
Packaging Sack
Add to cart
(0)
>9 pcs.
54.91
45.76 £
(0.92 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

CRC
Zinc Spray CRC ALU HITEMP PRO 500ML

Name Anticorrosion agent
Capacity [l] 0,5
Add to cart
(0)
7 pcs.
36.52
30.43 £
(73.04 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

PROFITOOL
Special agent, cleaning agent for pressure washers 5l 1305-01-0036E

Capacity [l] 5
Removes oil grease fat slight dirt surface soiling
Add to cart
(0)
5 pcs.
21.42
17.85 £
(4.28 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

PROFITOOL
Special agent, 3,75l 1305-01-Z1

Capacity [l] 3,75
Net weight [kg] 3.75
Removes oil grease heavy dirt fat slight dirt surface soiling
Add to cart
(0)
4 pcs.
17.47
14.56 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

EURORICAMBI
Oils/humidity absorbent 60532359

Offer Truck
Add to cart
(0)
4 pcs.
73.50
61.25 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

CRC
Chemical agent 12 pcs substance form aerosol / grenade

Name Chemical agent
Capacity [l] 0,1
Removes fungicidal bacteria unpleasant smells
Substance form grenade aerosol
Effect bactericidal fungicidal
Intended use (parts, components) for A/C instalation/system for ventilation hoses for driver’s cab
Type of application manual applicator
Packaging Can Spray
Quantity per set [pcs] 12
Add to cart
(0)
2 pcs.
180.72
150.60 £
(15.06 £/pcs)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

ERRECOM
Rinser for DPF/FAP filter 5l ER TR1137.P.01

Name Rinser
Type (agent) for cleaning devices
Petrol type Diesel
Intended use (parts, components) for DPF/FAP filter
Application (Activity) for DPF cleaning
Application - devices for DPF filters
Removes coal deposit ash deposit
Substance form fluid
Capacity [l] 5
Technical requirement filter dismantling necessary
Add to cart
(0)
1 pcs.
49.30
41.08 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

INTERMOTIVE SOLUTION
for DPF/FAP filter Fluid 5 l DPFC/CLEANER

Name Cleaner
Type (agent) for cleaning devices
Petrol type Diesel
Intended use (parts, components) for DPF/FAP filter
Application (Activity) for DPF cleaning
Removes coal deposit ash deposit
Substance form fluid
Capacity [l] 5
Technical requirement filter dismantling necessary
Add to cart
(0)
1 pcs.
25.06
20.88 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

KARCHER
Cleaning agent for ceramic tiles; for tiles concentrate 6.295-082.0

Name Cleaning agent
Intended use for ceramic tiles for tiles
Application manual cleaning
Application - devices for brush cleaner for high-pressure washers
Capacity [l] 10
Concentrate Yes
Line RM 753
Add to cart
(0)
1 pcs.
99.77
83.14 £ 107.62 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 99.77 £
previous 2 of 2