Engine lubrication SILKOLENE
A~6213000
Motorcycle
SILKOLENE
4T engine oil 15W50 SILKOLENE COMP 4 1l 4T enriched with esters, API SN JASO MA-2 Semi-synthetic
API SN
Intended use Motorcycles
Base technology Semi-synthetic
18.42
15.35 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Motorcycle
SILKOLENE
4T engine oil 15W50 SILKOLENE COMP 4 XP 4l 4T bio-degradable packaging; enriched with esters, API SN JASO MA-2 synthetic
API SN
Intended use Motorcycles
Base technology synthetic
66.24
55.20 £
(16.56 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Motorcycle
SILKOLENE
2T engine oil SILKOLENE SCOOT SPORT 2 1l 2T enriched with esters, API TC JASO FC; JASO FD Semi-synthetic
API TC
Intended use Motorcycles
Base technology Semi-synthetic
17.44
14.53 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Motorcycle
SILKOLENE
4T engine oil 20W50 SILKOLENE COMP 4 4l 4T bio-degradable packaging; enriched with esters, API SN JASO MA-2 Semi-synthetic
API SN
Intended use Motorcycles Quad
Base technology Semi-synthetic
67.60
56.33 £
(16.90 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Motorcycle
SILKOLENE
4T engine oil 20W50 SILKOLENE Super 4 4l 4T bio-degradable packaging, API SL JASO MA-2 Semi-synthetic
API SL
Intended use Motorcycles
Base technology Semi-synthetic
60.52
50.43 £
(15.13 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Motorcycle
SILKOLENE
4T engine oil 10W30 SILKOLENE COMP 4 4l 4T bio-degradable packaging; enriched with esters, API SN JASO MA-2 Semi-synthetic
API SN
Intended use Motorcycles
Base technology Semi-synthetic
66.24
55.20 £
(16.56 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Motorcycle
SILKOLENE
4T engine oil 20W50 SILKOLENE V-Twin 4l 4T bio-degradable packaging; recommended for cruisers with large V-twin engines, API CH-4; SJ JASO MA-2 Mineral
API CH-4 SJ
Intended use Motorcycles
Base technology Mineral
61.08
50.90 £
(15.27 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Motorcycle
SILKOLENE
4T engine oil 5W40 SILKOLENE PRO 4 PLUS 1l 4T ester, API SL JASO MA-2 synthetic
API SL
Intended use Motorcycles Quad
Base technology synthetic
25.62
21.35 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Motorcycle
SILKOLENE
2T engine oil SILKOLENE COMP 2 1l 2T enriched with esters, API TC JASO FD Semi-synthetic
API TC
Intended use Motorcycles
Base technology Semi-synthetic
20.02
16.68 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Motorcycle
SILKOLENE
4T engine oil 20W50 SILKOLENE Silkolube 4l 4T recommended for classic and historical motorbikes, API SF Mineral
API SF
Intended use Motorcycles
Base technology Mineral
66.24
55.20 £
(16.56 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
previous
2 of 2