Engine lubrication Engine oil
A~6213000
CHEMPIOIL
Engine Oil 5W30 4l synthetic
API SN
ACEA C3
Intended use Passenger cars
Base technology synthetic
44.92
37.43 £
(11.23 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
71.02
59.18 £
(17.76 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
14.93
12.44 £ 28.66 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
14.93 £
24.72
20.60 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
9.96
8.30 £ 17.98 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
9.96 £
ORLEN
Engine Oil 5W40 1l CLASSIC
API CF
Intended use Passenger cars
14.10
11.75 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
42.64
35.53 £
(10.66 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
127.92
106.60 £
(31.98 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
126.04
105.03 £
(31.51 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
32.92
27.43 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
40.84
34.03 £ 70.56 £
(10.21 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
40.84 £
14.96
12.47 £ 20.58 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
14.96 £
VALVOLINE
Engine Oil RESTORE&PROTECT 0W20 20L
API SQ
ACEA C6 C5
Intended use Passenger cars
401.58
334.65 £
(20.08 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
FUCHS OIL
Engine Oil TITAN GT1 P.2312 0W30 1L
ACEA C2
Intended use Passenger cars
Base technology synthetic
28.02
23.35 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
49.43
41.19 £ 84.18 £
(12.36 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
49.43 £
MOTUL
Engine Oil CLASSIC 30
Intended use Passenger cars
37.92
31.60 £
(18.96 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
110.34
91.95 £
(27.59 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
REVLINE
Engine Oil 5W40 3x4l ULTRA FORCE
API CF SM SN
ACEA C3
Intended use Passenger cars
88.12
73.43 £ 140.14 £
(7.34 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
88.12 £
TOTALENERGIES
Engine Oil 0W20 1l QUARTZ XTRA
API ILSAC GF-7A SQ
ACEA C6 C5
Intended use Passenger cars
16.93
14.11 £ 24.58 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
16.93 £
19.14
15.95 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
ELF
Engine Oil 5W30 1l EVOLUTION
API CF SN
ACEA C3 C2
Intended use Passenger cars
17.28
14.40 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
125.58
104.65 £
(25.12 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
93.60
78.00 £
(18.72 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
OE FORD
Engine Oil 5W30 1l
API ILSAC GF-4 CF SM
ACEA A1 B1 A5 B5
15.60
13.00 £ 18.72 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
15.60 £
43.12
35.93 £
(8.62 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
ORLEN
Engine Oil 10W40 1l CLASSIC
API CF
Intended use Passenger cars
9.90
8.25 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
33.94
28.28 £
(6.79 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
30.16
25.13 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
RAVENOL
Engine Oil RAV OLDTIMER CLA SAE30 5L
API SB
Intended use Passenger cars
132.04
110.03 £
(26.41 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
REVLINE
Engine Oil 10W40 3x4l ULTRA FORCE
API SL CF SJ
ACEA A3 B4 B3
Intended use Passenger cars
62.02
51.68 £ 88.72 £
(5.17 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
62.02 £
previous
26 of 31
next