Filters


Availability


Price



Size

Offer

Engine lubrication Truck

A~6213000

AKUSAN
Sensor, oil pressure MAN-SE-095

Number of pins [pcs] 3
Offer Truck
Add to cart
(0)
>9 pcs.
23.24
19.37 £ 33.77 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 23.24 £

COJALI
Sender Unit, oil temperature/pressure 2260189COJ

Offer Truck
Add to cart
(0)
>9 pcs.
33.40
27.83 £ 38.50 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 33.40 £

DT SPARE PARTS
Sensor, oil pressure 4.60478

Thread size [mm] M14
Thread pitch [mm] 1.5
Wrench size [mm] 19
Number of pins [pcs] 1
Colour Black
Offer Truck
Add to cart
(0)
>9 pcs.
10.98
9.15 £ 14.70 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 10.98 £

ENGITECH
Oil sump ENT040007

Offer Truck
Quality Z Cross reference
Add to cart
(0)
>9 pcs.
151.76
126.47 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

ENGITECH
Oil sump ENT040034

Offer Truck
Quality Z Cross reference
Add to cart
(0)
>9 pcs.
266.99
222.49 £ 393.52 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 266.99 £

ENGITECH
Oil sump ENT040038

Offer Truck
Quality Z Cross reference
Add to cart
(0)
>9 pcs.
405.83
338.19 £ 535.15 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 405.83 £

ELRING
Oil sump gasket EL542070

Material Rubber
Offer Truck
Quality Q Original part in manufacturer’s packaging
EUR1 certificate Yes Yes
Add to cart
(0)
>9 pcs.
29.88
24.90 £ 51.76 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 29.88 £

ELRING
Oil sump gasket EL574971

Material Rubber
Offer Truck
Quality Q Original part in manufacturer’s packaging
EUR1 certificate Yes Yes
Add to cart
(0)
>9 pcs.
65.50
54.58 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
>9 pcs.
55.60
46.33 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

ELRING
Oil sump gasket EL897411

Material ACM
Offer Truck
Quality P Cross reference with original quality.
Add to cart
(0)
>9 pcs.
50.08
41.73 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

LEMA
Oil sump gasket LE25900.20

Material Rubber
Offer Truck
Quality PQ Cross reference with original quality confirmed by a cert. Q
Add to cart
(0)
>9 pcs.
64.02
53.35 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

DT SPARE PARTS
Gasket/seal 30x39,2x5mm 2.11110

Inner diameter [mm] 30
Outer diameter [mm] 39.2
Thickness [mm] 5
Offer Truck
Add to cart
(0)
>9 pcs.
3.96
3.30 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

BOSCH
Oil Pressure Switch 0 986 346 062

Thread size [mm] M12
Thread pitch [mm] 1.5
Offer Truck
Add to cart
(0)
>9 pcs.
27.22
22.68 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

ORLEN
Engine Oil 15W40 5l Diesel 2 HPDO

15W40 5l

API CG-4
ACEA E3 E2
Intended use Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
43.12
35.93 £
(8.62 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

ORLEN
Engine Oil 40 5l SUPEROL

40 5l

API CB
Intended use Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
33.94
28.28 £
(6.79 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

TOTALENERGIES
Engine Oil 10W40 5l RUBIA OPTIMA

10W40 5l

API SN CH-4 CI-4 CJ-4 CK-4
ACEA E11 E7 E6 E9 E8
Intended use Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
45.43
37.86 £ 66.82 £
(9.09 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 45.43 £

FEBI
Sensor, oil pressure FE09489

Thread size [mm] M14
Thread pitch [mm] 1.5
Wrench size [mm] 19
Number of pins [pcs] 1
Length [mm] 81
Offer Truck
Add to cart
(0)
>9 pcs.
24.76
20.63 £ 38.26 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 24.76 £

FEBI
Sensor, oil pressure FE46002

Wrench size [mm] 22
Offer Truck
EUR1 certificate Yes Yes
Add to cart
(0)
>9 pcs.
9.53
7.94 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

REINZ
Oil sump gasket 71-13056-00

Material Rubber
Offer Truck
Quality Q Original part in manufacturer’s packaging
EUR1 certificate Yes Yes
Add to cart
(0)
>9 pcs.
17.04
14.20 £ 26.16 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 17.04 £

AKUSAN
Sender Unit, oil temperature/pressure MER-SE-098

Number of pins [pcs] 2
Offer Truck
Add to cart
(0)
>9 pcs.
13.99
11.66 £ 19.80 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 13.99 £

LEMA
Oil pipe o-ring LE21890.05

Offer Truck
Add to cart
(0)
>9 pcs.
3.16
2.63 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

FUCHS OIL
Engine Oil 10W40 5l TITAN

10W40 5l

ACEA E4 E7
Intended use Truck Agro Buses
Add to cart
(0)
>9 pcs.
79.56
66.30 £
(15.91 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

REVLINE
Engine Oil 40 5l Jasol

40 5l

API CC
Intended use Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
29.50
24.58 £
(5.90 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

DT SPARE PARTS
Seal Ring, oil drain plug 1.14468

Diameter [mm] 18.7
Thickness [mm] 1.5
Offer Truck
Add to cart
(0)
>9 pcs.
1.18
0.98 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

C.E.I
Automatic transmission oil pump rotor 189678

Offer Truck
EUR1 certificate Yes Yes Yes
Add to cart
(0)
>9 pcs.
18.88
15.73 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

VADEN
Pipe, oil filler neck 0101 151

Offer Truck
Add to cart
(0)
>9 pcs.
11.04
9.20 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

FEBI
Oil Jet, piston underside cooling FE175921

Offer Truck
Add to cart
(0)
>9 pcs.
17.70
14.75 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

AKUSAN
Sensor, oil pressure RVI-OPRE-003

Offer Truck
Add to cart
(0)
>9 pcs.
27.22
22.68 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

HELLA
Oil Pressure Switch 6ZL009 600-171

Thread size [mm] M14
Thread pitch [mm] 1.5
Wrench size [mm] 21
Number of pins [pcs] 1
Colour Black
Switching function a-contact
Offer Truck
Add to cart
(0)
>9 pcs.
13.84
11.53 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

OE MAN
Oil Pressure Switch 51.27430.0007MAN

Thread size [mm] M18
Thread pitch [mm] 1.5
Wrench size [mm] 24
Number of pins [pcs] 1
Offer Truck
Add to cart
(0)
>9 pcs.
82.26
68.55 £ 94.00 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 82.26 £
previous 12 of 31 next