Filters


Availability


Price



Size

Offer

Engine lubrication Truck

A~6213000

ELRING
Oil sump gasket EL742670

Material Rubber Metal
Fitting position Top
Offer Truck
Quality P Cross reference with original quality.
EUR1 certificate Yes Yes
Add to cart
(0)
>9 pcs.
116.08
96.73 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

FUCHS OIL
Engine Oil 10W40 5l AGRIFARM

10W40 5l

API CI-4 CJ-4 CI-4+ CK-4
ACEA E11 E4 E7 E6 E9 E8
Intended use Truck Agro Buses
Add to cart
(0)
>9 pcs.
79.36
66.13 £
(15.87 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

SHELL
Engine Oil 5W30 5l RIMULA

5W30 5l

API SN CH-4 CI-4 CJ-4 CI-4+ CK-4
ACEA E11 E7 E6 E9 E8
Intended use Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
87.70
73.08 £
(17.54 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

AUGER
Oil Dipstick AUG71821

Offer Truck
Add to cart
(0)
>9 pcs.
4.02
3.35 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

LEMA
Seal Ring LE105335

Inner diameter [mm] 133
Thickness [mm] 3.5
Offer Truck
Add to cart
(0)
>9 pcs.
3.58
2.98 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

AKUSAN
Sensor, oil pressure MAN-SE-049

Thread size [mm] M12
Thread pitch [mm] 1.5
Number of pins [pcs] 3
Colour Black
Offer Truck
Add to cart
(0)
>9 pcs.
9.02
7.52 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

OE MAN
Oil Pressure Valve 51.05405.0014MAN

Offer Truck
Add to cart
(0)
>9 pcs.
124.60
103.83 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

ENGITECH
Oil sump ENT040019S

Offer Truck
Quality Z Cross reference
Add to cart
(0)
>9 pcs.
460.20
383.50 £ 566.63 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 460.20 £

LEMA
Gasket/seal 23,47x2,62mm LE103095

Inner diameter [mm] 23.47
Thickness [mm] 2.62
Offer Truck
Add to cart
(0)
>9 pcs.
2.95
2.46 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

AKUSAN
Oil Pressure Switch DAF-SE-049

Exhaust gas emission norm EURO 6
Offer Truck
Add to cart
(0)
>9 pcs.
21.11
17.59 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

DT SPARE PARTS
Sensor, fuel pressure 4.69092

Assortment name Fuel pressure sensor
Thread size [mm] M12
Thread pitch [mm] 1.5
Offer Truck
Add to cart
(0)
>9 pcs.
51.60
43.00 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

AKUSAN
Sensor, engine oil level MER-SE-052

Length [mm] 228
Offer Truck
Add to cart
(0)
>9 pcs.
26.74
22.28 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

ORLEN
Engine Oil 15W40 5l SUPEROL

15W40 5l

API SC CB
Intended use Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
37.50
31.25 £
(7.50 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

AKUSAN
Sensor, oil pressure MAN-OPRE-001

Number of pins [pcs] 3
Offer Truck
Add to cart
(0)
>9 pcs.
11.22
9.35 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

OE MAN
Oil Pressure Valve 51.05405.0024MAN

Offer Truck
Add to cart
(0)
>9 pcs.
98.94
82.45 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

OE IVECO
Oil pump 5802582771

Offer Truck
Add to cart
(0)
>9 pcs.
440.82
367.35 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

ENGITECH
Oil sump ENT040041

Offer Truck
Quality Z Cross reference
Add to cart
(0)
>9 pcs.
314.46
262.05 £ 349.45 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 314.46 £

ELRING
Oil sump gasket EL298990

Material AEM
Fitting position Bottom
Offer Truck
Quality P Cross reference with original quality.
EUR1 certificate Yes Yes
Add to cart
(0)
>9 pcs.
37.48
31.23 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

OE IVECO
Oil sump gasket 5801838539

Offer Truck
Quality Q Original part in manufacturer’s packaging
Add to cart
(0)
>9 pcs.
22.68
18.90 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

DT SPARE PARTS
Cooling system pipe 5.45362

Offer Truck
Quality P Cross reference with original quality.
Add to cart
(0)
>9 pcs.
14.50
12.08 £ 17.62 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 14.50 £

ORLEN
Engine Oil 15W40 1l ULTOR

15W40 1l

API CG-4 SJ
ACEA E7
Intended use Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
9.24
7.70 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

AUGER
Oil Jet, piston underside cooling AUG82185

Offer Truck
Add to cart
(0)
>9 pcs.
19.54
16.28 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

COJALI
Sensor, oil pressure 2260262COJ

Offer Truck
Add to cart
(0)
>9 pcs.
37.22
31.02 £ 40.24 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 37.22 £

ENGITECH
Oil sump ENT040033

Material Steel
Offer Truck
Quality Z Cross reference
Add to cart
(0)
>9 pcs.
408.86
340.72 £ 535.15 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 408.86 £

OE DAF
Oil Jet, timing chain DAF1916786

Exhaust gas emission norm EURO 6
Offer Truck
Add to cart
(0)
>9 pcs.
14.92
12.43 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

OE DAF
Oil Jet, timing chain DAF1959810

Exhaust gas emission norm EURO 6
Offer Truck
Add to cart
(0)
>9 pcs.
14.22
11.85 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

ENGITECH
Oil Hose ENT491073

Offer Truck
Add to cart
(0)
>9 pcs.
83.23
69.36 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

COJALI
Oil Pressure Switch 2260249COJ

Offer Truck
Add to cart
(0)
>9 pcs.
50.30
41.92 £ 61.38 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 50.30 £

FEBI
Oil Pressure Valve FE17672

Pressure bar [bar] 7.5
Length [mm] 83
Outer diameter [mm] 26
Length of bolt below the head [mm] 76
Offer Truck
Add to cart
(0)
>9 pcs.
30.44
25.37 £ 35.88 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 29.26 £

ELRING
Oil pump gasket EL925290

Inner diameter [mm] 41
Outer diameter [mm] 48
Thickness [mm] 7
Material FPM
Offer Truck
Add to cart
(0)
>9 pcs.
5.32
4.43 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
previous 7 of 31 next